Ocena z religii do średniej

Dyskusja dotycząca szkoły.

?

za
9
27%
przeciw
24
73%
 
Liczba głosów: 33

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Ocena z religii do średniej

Post autor: misanthropiac » sob sie 18, 2007 8:24 pm

Wesoły Romek wymyślił ocenę do religii wliczaną dośredniej, ale jego następca nie chce o tym słyszeć. Nie ma wojny ale rozgorzała taka walka o pokój, że nie zostanie kamień na kamieniu.
A co narkozianie sądzą o tej idei?

Pytanie bonusowe:
O co chodzi temu panu, tj. Wczc abpowi? :mrgreen: -> http://wiadomosci.onet.pl/1590946,11,item.html
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » sob sie 18, 2007 8:55 pm

Religia do średniej? Nie, dzięki. Dlaczego ci, którzy wierzą w Boga i chodzą na religię mają podnosić sobie średnią ocen? Przypominam, że istnieją w Polsce ateiści lub wyznawcy innych wiar. Pół biedy, że Legutko nie jest na tyle szurnięty, żeby takie coś wprowadzać.
"Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu - abp Sławoj Leszek Głódź - decyzję ministra edukacji narodowej Ryszarda Legutki, w sprawie nie wliczania ocen z religii do średniej na świadectwie, określił jako "politycznie nieroztropną, społecznie szkodliwą, a religijnie dyskryminującą ludzi wierzących, nie tylko katolików, ale także prawosławnych i protestantów."
- no sorry, ale czy WLICZANIE tych ocen do średniej nie będzie dyskryminacją ludzi niewierzących? Póki co nikt nie może mnie zmusić do wiary czy chodzenia na religię.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » sob sie 18, 2007 11:58 pm

Z tego co wiem to w konstytucji jest powiedziane, że Polska jest państwem świeckim, a Kościół ma być traktowany jako autonomiczna organizacja i wice wersa. Skoro tak już jest to czy ocena z religii wliczana do średniej nie byłaby delikatnym pogwałceniem tego zapisu?

Zresztą w jaki sposób można wystawić ocenę za to w co wierzy bądź nie wierzy. To dla mnie kompletnie bez sensu. A religia tak na dobrą sprawę to powinna być przedmiotem z którego oceny wogóle nie powinno być. Tylko zaliczył bądź nie zaliczył.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

jagód

Post autor: jagód » ndz sie 19, 2007 10:02 am

Przeciw
skoro religia jest przedmiotem nieobowiązkowym
w końcu zawsze można na nią nie chodzić bez jakiś konsekwencji
to dlaczego miałaby być wliczana do średniej ?

barbie

Post autor: barbie » ndz sie 19, 2007 12:19 pm

właśnie chodzi o to, że skroo ma być wliczana do sredniej, to będzie obowiązkowa. poza tym jak do tej pory można było na nią nie chodzić, jeśli rodzic wyraził na to zgodę i wiedział o tym wychowawca. a rodzice zazwyczaj wysyłają swoje dzieci na lekcje religii, no chyba że chodzi o rodziny ateistyczne. w mojej szkole było wielu ateistów, ktorzy uczeszczali na lekcje religii, sluchali i nawet sie na nich udzielali, bo CHCIELI. a teraz beda do tego zmuszeni.
Ostatnio zmieniony ndz sie 19, 2007 12:19 pm przez barbie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » ndz sie 19, 2007 6:10 pm

barbie pisze:właśnie chodzi o to, że skroo ma być wliczana do sredniej, to będzie obowiązkowa. poza tym jak do tej pory można było na nią nie chodzić, jeśli rodzic wyraził na to zgodę i wiedział o tym wychowawca. a rodzice zazwyczaj wysyłają swoje dzieci na lekcje religii, no chyba że chodzi o rodziny ateistyczne. w mojej szkole było wielu ateistów, ktorzy uczeszczali na lekcje religii, sluchali i nawet sie na nich udzielali, bo CHCIELI. a teraz beda do tego zmuszeni.
Na pewno mnie zobaczą na religii w tym roku.

barbie

Post autor: barbie » ndz sie 19, 2007 6:30 pm

to juz Twoja sprawa i Ty poniesiesz konsekwencje, nikomu łaski nie robisz ;)

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz sie 19, 2007 6:56 pm

barbie pisze:a teraz beda do tego zmuszeni.
yyy... a gdzie to wyczytałaś, pierwsze słyszę :shock: Tekst źródłowy proszę.
Jeśli to prawda to trzeba liczyć na SLD (ja to napisałem? :lol: Co ta klerykalizacja z człowiekiem wyczynia) i ich pozew do Trybunału Konstytucyjnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » ndz sie 19, 2007 10:28 pm

misanthropiac pisze:
barbie pisze:a teraz beda do tego zmuszeni.
yyy... a gdzie to wyczytałaś, pierwsze słyszę :shock: Tekst źródłowy proszę.
Jeśli to prawda to trzeba liczyć na SLD (ja to napisałem? :lol: Co ta klerykalizacja z człowiekiem wyczynia) i ich pozew do Trybunału Konstytucyjnego.
Cóż. Podobno to już jest pewne, że ocena z religii będzie wliczana do średniej. Źródło? Dzisiejsze Wiadomości @ tvp1.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn sie 20, 2007 4:56 pm

grzesiu pisze:czy WLICZANIE tych ocen do średniej nie będzie dyskryminacją ludzi niewierzących?
Już dawno była o tym mowa, za czasów rewolucji Giertychowskich - katole itp. - ocena z religii; reszta - oceny z etyki. Dyskryminacja? Wątpię.
Tylko rozbraja mnie jedna sprawa - przez tyle lat ocena z religii nie liczyła się do średniej i była cisza. Nikt o dyskryminacji nawet nie pisnął. A teraz jak otworzyły się jakieś drzwi - tylko złapać, kurczowo się trzymać i piszczeć póki nie otworzą się na dobre.
Jack pisze:Z tego co wiem to w konstytucji jest powiedziane, że Polska jest państwem świeckim
W Konstytucji nie jest tak "powiedziane", z racji tego, że zarówno w socjologii jak i innych naukach nie występuje pojęcie "państwa świeckiego".
Jack pisze:Zresztą w jaki sposób można wystawić ocenę za to w co wierzy bądź nie wierzy.
A czy kiedykolwiek uczęszczałeś na zajęcia z religii? I dostawałeś oceny za stopień wiary?
jagód pisze:skoro religia jest przedmiotem nieobowiązkowym
Można to zmienić. I w przypadku włączenia jej do średniej, religia/etyka stała by się zapewne przedmiotem obowiązkowym.

ODPOWIEDZ