Kara śmierci

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.

Czy jesteś za KŚ?

tak
33
60%
nie
21
38%
nie mam zdania
1
2%
 
Liczba głosów: 55

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Kara śmierci

Post autor: Paul » wt lip 18, 2006 3:41 pm

Co sądzicie o wprowadzeniu najwyższej kary za morderstwa i zdradę stanu?

Mnie osobiście dziwi czemu zyją jeszcze takie osoby jak Jaruzelski i Urban. Po 91 powinni dyndać na szubienicy.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

grim_reaper

Post autor: grim_reaper » wt lip 18, 2006 3:42 pm

Każdy człowiek ma prawo do życia!

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » wt lip 18, 2006 3:50 pm

Czy zdrajca lub morderca jest dla Ciebie człowiekiem? :roll:
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

greenka

Post autor: greenka » wt lip 18, 2006 3:50 pm

Każdy ma prawo do życia, ale do cholery nikt nie ma prawa do odbierania życia innym w tak okrutny sposób, jak robią to niektórzy...Co ja gadam?! Niektórzy?! Tysiące cholernych morderców!

Śmierć za śmierć.

Mariusz

Post autor: Mariusz » wt lip 18, 2006 4:38 pm

Paul pisze:Czy zdrajca lub morderca jest dla Ciebie człowiekiem?
Jesli nie zamordowal nikogo mi blieskiego i nie zrobil tego bez sensu tylko dlatego ze tak bylo trzeba to jest dla mnie czlowiekiem. Oczywiscie mordercy ktorzy zabijaja dla rozrywki albo morduja dzieci to juz inna sprawa. Zdrajca nie jest dla mnie czlowiekiem.

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » wt lip 18, 2006 5:10 pm

Zabicie z przymusu NIE JEST morderstwem.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » wt lip 18, 2006 5:11 pm

Kara śmierci? 3x TAK!
Państwo powinno chronić prawa normalnego obywatela. Doskonałą tego formą jest eliminacja indywiduów, które poprzez bestialskie czyny (spiskowanie przeciw ojczyźnie, seryjne zabójstwa) sami ze społeczeństwa się wykluczyli. Jakąż stratą dla litery prawa jest fakt, iż należymy do Unii Europejskiej (organizacja ta zabrania praktykowania kary śmierci).
Obrazek

balka

Post autor: balka » wt lip 18, 2006 5:16 pm

Ja osobiście za karą smierci nie jestem, bo tak naprawdę jaką karą będzie dla mordercy śmierć??Zabiją go i co?Nie odcierpi tego, bo po prostu umrze!! A tak może jakieś wyrzuty sumienia go ruszą, może się troche nad tym pozastanawia...Tak wiem, jak taki morderca może mieć wyrzuty sumienia?Fakt...ale...mimo wszystko śmierć to dla mnie nie rozwiązanie! Jak coś powinni dawać dożywocie i np. jakieś przymusowe prace....aby mógł to chociaż w jakimś stopniu odpokutować i poczuć tę kare.

greenka

Post autor: greenka » wt lip 18, 2006 5:21 pm

balka pisze:Jak coś powinni dawać dożywocie
Żyjemy w kraju, gdzie nie chroni się ofiary, a nie mordercę. A jeśli gość odsiedzi swoje, potem wyjdzie na wolność żeby zabijać dalej to gdzie jest miejsce na wyrzuty sumienia? To chyba przykład jeden na tysiąc.
balka pisze:Nie odcierpi tego, bo po prostu umrze!!
A jak ma cokolwiek odcierpieć w więzieniu? Żarcie, łóżko, zimą ciepło- chyba, że koledzy z celi się z nim "pobawią".
Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 5:21 pm przez greenka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » wt lip 18, 2006 5:34 pm

balka pisze:Ja osobiście za karą smierci nie jestem, bo tak naprawdę jaką karą będzie dla mordercy śmierć??Zabiją go i co?Nie odcierpi tego, bo po prostu umrze!! A tak może jakieś wyrzuty sumienia go ruszą, może się troche nad tym pozastanawia...Tak wiem, jak taki morderca może mieć wyrzuty sumienia?Fakt...ale...mimo wszystko śmierć to dla mnie nie rozwiązanie! Jak coś powinni dawać dożywocie i np. jakieś przymusowe prace....aby mógł to chociaż w jakimś stopniu odpokutować i poczuć tę kare.
Kara śmierci powinna być stosowanaw przypadkach, gdzie nie ma szans na resocjalizację. Nie ma szans na resocjalizacje to znaczy też nie ma szans na wyrzuty sumienia.
Dożywocie, czyli co? Gnicie do końca życia przed więziennym TV za pieniądze podatnika? Może wszyscy empatycznie traktujący ludzkie bestie się złóżcie na dożywotnią egzystencję tych śmieci?

ODPOWIEDZ