Kara śmierci

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.

Czy jesteś za KŚ?

tak
33
60%
nie
21
38%
nie mam zdania
1
2%
 
Liczba głosów: 55

Awatar użytkownika
Dziewoocha
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 370
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 5:15 pm
Lokalizacja: wziąć to piwo ? o_O

Post autor: Dziewoocha » ndz paź 07, 2007 1:30 pm

*Foska* pisze:
Dziewoocha pisze:A my całe życie płacić będziemy zeby mieli żarełko i ciepełko
No to co z nimi zrobić ? Na Sibir wysłać ?
Jeśli już to Sybir :) Ale to dobry pomysł....


Jack pisze:Biorąc pod uwagę ogólną ilość więźniów to nakłady na tych z dożywociem są w porównaniu do nakładów na resztę raczej niewielkie.
Hmmm nie znam się na tym, ale wiem że na dziadów muszę płacić. [/quote]
Obrazek

*Foska*

Post autor: *Foska* » pn paź 08, 2007 7:05 pm

Dziewoocha pisze:Hmmm nie znam się na tym, ale wiem że na dziadów muszę płacić.
Jak każdy obywatel płacący podatki więc nie jesteś sama :evil: I dzięki za poprawe :-P

Awatar użytkownika
mineralka
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: pt gru 21, 2007 6:52 pm

Post autor: mineralka » sob gru 22, 2007 2:48 pm

jestem przeciwniczka kary smierci...

powodow jest wiele..
mozna wymieniac i wymieniac :)

dobry sposob np to sprywatyzowanie wiezien i zmuszenie ichvwvtakimvwypadku do pracy...:) i zarobienie na swoje utrzymanie...
lecz trzeba by bylo zmienic prawo aby zmusic wieznia do przymusowej pracy :mrgreen:

a ekonomiczna argumentacja za kara smierci swiadczy dla mnie o niskich moralach osoby ktora ja podaje..
bo czy samo zycie mozna przekladac na pieniadze ?
mozna uzyc innych ale nie tych spienieznionych argumentow :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » sob gru 29, 2007 6:53 pm

mineralka pisze:dobry sposob np to sprywatyzowanie wiezien i zmuszenie ichvwvtakimvwypadku do pracy...:) i zarobienie na swoje utrzymanie...
lecz trzeba by bylo zmienic prawo aby zmusic wieznia do przymusowej pracy :mrgreen:
W takim razie dziwne, że aby zabijać więźniów, nie trzeba zmieniać prawa. . . Z tego co mi wiadomo najważniejszym prawem każdego człowieka jest prawo do życia, a dopiero w następnej kolejności będzie wolność od wyzysku. . .
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » sob gru 29, 2007 9:17 pm

Ale to nie ludzkie po co ich zabijać, w zasadzie we więzieniu nie są zagrożeniem dla społ., zawsze moga znalezc sie arg. uniewinniajace albo łagodzące., śmierć pozbawia człowiek prawa do ostatecznej obrony.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » sob gru 29, 2007 9:35 pm

Jeśli ktoś zabił 10 osób, zgwałcił 5 i dostał 25 lat (albo dożywocie) to moim zdaniem to jest za przeproszeniem gówno, a nie kara. Kto utrzymuje tych debili? Fundacje charytatywne? Bill Gates? Nie, społeczeństwo. Z jakiej racji mamy płacić na takich osobników? I jeszcze narzekają, że cele za małe, że nie mają playstation, że chcą mieć prywatne telewizory. Bez przesady...
W szczególnych przypadkach kara śmierci powinna być dozwolona, pod warunkiem, że wina byłaby udowodniona i nie podlegała żadnym wątpliwościom.
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2007 9:35 pm przez grzesiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mineralka
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: pt gru 21, 2007 6:52 pm

Post autor: mineralka » ndz gru 30, 2007 7:05 pm

CiotkaDobraRada pisze:W takim razie dziwne, że aby zabijać więźniów, nie trzeba zmieniać prawa. . . Z tego co mi wiadomo najważniejszym prawem każdego człowieka jest prawo do życia, a dopiero w następnej kolejności będzie wolność od wyzysku. . .
trzeba... :mrgreen: :mrgreen:
bo nie zgodne z prawem jest przymusowa praca..
dzis wiezniowie moga robic to na ochotnika za swoja zgoda :mrgreen:
to raz..
dwa
Konwencja Praw Czlowieka ktora podpisalismy wchodzac do uni...
zabrania stosowania kary smierci:)
co w sposob prosty mowiac nam sie nie oplaca :-P
dlatego technicznie w Polsce bylo by trudno -musielibysmy wystapic z unii :mrgreen: :mrgreen:

czytaj ze zrozumieniem
chyba ze ja tak niezrozumiale pisze...ale staram sie jak najasniej :mrgreen:
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 7:06 pm przez mineralka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » ndz gru 30, 2007 9:17 pm

W sumie masz racjegrzesiu, ale masz taki fikcyjny przykład jak serial skazany na śmierć i mimo wszystko gość został uniewinniony, w USA wykonano kilkadziesiąt niesłusznych wyroków śmierci(nie wiem dok. ile) . Najlepszym rozwiązanie były by przymusowe prace, więźniwoie byli by zadowoleni i mogli by tym zapłacić za swoje występki.
Jęśli chodzi o takie przypadki
Jeśli ktoś zabił 10 osób, zgwałcił 5


To racja 25 lat albo dożywocie sa nie sprawiedliwe, ale według mnie człowiek nie powinien decydować o życiu lub śmierci drugiego człowieka, bo jeśli zabił dziesięć osób to jeszcze nie znaczy że zabije jedenastą, więc nie jest zagrożeniem dla społ.
I jeszcze narzekają, że cele za małe, że nie mają playstation, że chcą mieć prywatne telewizory
wież mi eże ktoś kto zabił dziesię os nie ma w celi PlayStation ani telewizora, tylko co naj wyżej radio i gazetę w bibliotece


Spartacus

Post autor: Spartacus » pt sty 25, 2008 5:50 pm

Mówi się, że zakaz kary śmierci to szacunek dla życia, kiedy to właśnie kara śmierci wynika z poszanowania życia.

Awatar użytkownika
Szajzon
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 04, 2007 6:03 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Szajzon » pt sty 25, 2008 10:58 pm

hank78 pisze:
Paul pisze:Pokaż mi tekst w Biblii gdzie Bóg zakazuje egzekucji morderców.

V. NIE ZABIJAJ!!!


A czym jest wykonanie wyroku kary śmierci?
Zabójstwem... ładnie się opowiada i wyśmienicie krytykuje...
a co zrobiłbyś, gdyby kazali stanąć Ci z rewolwerem na przeciw "Jaruzelskiego" tudzież "Urbana" i prawomocnym wyrokiem sądowym kazali wykonać ezgekucję?
Zrobiłbyś to bez mrugnięcia okiem?

Ludzie!!! Opanujcie się... zdecydowanie wystarczającą karą jest pozbawienie wolności dożywotnio... najlepiej w odseparowanej celi bez kontaktu z innymi...

"Samotność to taka straszna twroga...." - niech skurczybyk pocierpi trochę... niech pobędzie sam z własnym sumieniem....
bóg w biblii jest dość niezdecydowany, przecież dużo jest przypowieści, w których karze wybjać w pień innowierców, więc zasłanianie się biblią jest bezsensowne. A co do tematu, jestem za, aczkolwiek boję się, że mogłaby ona być nadużywana.

ODPOWIEDZ