Nie wiem, jak zagłuszyć ten strach.

Wasze problemy dotyczące życia i nie tylko. Nie wiesz co zrobić? Napisz...
kinga17

Nie wiem, jak zagłuszyć ten strach.

Post autor: kinga17 » wt lis 21, 2006 4:27 pm

Odkąd pamiętam, zawsze bałam się samotności, ciemności. Wywoływało to we mnie ataki paniki. Bałam się zamknąć oczy, bo miałam wrażenie, że nie jestem sama, że cos lub ktos jest w moim pokoju i czeka, aż zasnę. Miałam nadzieję, że z czasem mi to przejdzie, ale im jestem starsza, tym bardziej te lęki sie nasilają. Niewiele śpię, bo boję się, że cos mi grozi. Mam koszmary, które wydają się bardzo realistyczne i nie pozwalają mi normalnie funkcjonować następnego dnia. Gdy zbliża się wieczór i się ściemnia, myślę już tylko o tym, że niedługo się położe i te koszmary, okropne myśli i wytwory mojej wyobraźni powrócą. Jestem przerażona do tego stopnia, że nie potrafię powstrzymać łez. Jeżeli nawet uda mi się zasnąć, szybko się budzę i czekam, aż wreszcie zrobi się jasno. Ostatnio nawet wstaję jeszcze o zmroku, kiedy wszyscy wychodzą do pracy i szukam jakiegoś zajęcia, które pomogłoby mi przestać myśleć. Czy pieczenie ciasteczek o 5 rano jest normalne? Może przesadzam, może nie jest ze mną tak źle. Jak myślicie?

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » wt lis 21, 2006 6:30 pm

Jak na moje wyczucie to bynajmniej twoje lęki nie są normalne i nie przesadzasz. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa. Te lęki nie biorą się znikąd. Może po rozmowie z nim uda ci się znaleźći ch przyczynę i jakośje wyeliminować lub złagodzić.

I przepraszam jeśli miją radę uważasz za robienie z Ciebie wariatki, ale taka opcja wydaje mi się najrozsądniejsza.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

AneTkaa

Post autor: AneTkaa » wt lis 21, 2006 6:34 pm

dziewczyno... jak widze to masz same problemy... psychiczne jakies. zglos sie do psychologa/psychiatry/rodzica/pedagoga ... bo na forum Ci nikt tych problemow raczej nie rozwiąże...

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » wt lis 21, 2006 6:56 pm

kinga17 pisze:Może przesadzam, może nie jest ze mną tak źle. Jak myślicie?
Czy z powodu nerwicy okres może się spóźniać? Jeżeli tak, to masz rozwiązanie pierwszej zagadki, jakim jest 5 dniowe spóźnienie.

Po drugie, skoro tniesz się dla widoku krwi, to:
a)poczekaj na okres, to zobaczysz swoją krew;
b)idź do masarni i kup sobie kilo krwistego mięsa i tnij do woli;
c)jak lubisz ból, to zapisz się na lekcje boksu;

Osobiście sądzę, że masz za dużo wolnego czasu i wymyślasz pierdoły. Zajmij się czymś, zacznij roznosić ulotki, chodzić na kurs tańca towarzyskiego, obstawiać mecze piłkarskie, rozwiązywac krzyżówki, pracować w ogródku, itd.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

MiSiO

Post autor: MiSiO » wt lis 21, 2006 11:50 pm

osobiscie popieram wypowiedz ostania.mialem kiedys podobne problemy wynikajace z niczego innego, tylko poprostu z braku czasu!zapisalem sie na karate, chodzilem grac w pilke i moje wszystkie zle rzeczy odeszly.rowniez zauwazylem ze masz ciagle jakies problemy, nie badz zla ale to widac.i nie zganiaj winy na nikogo tylko sprobuj zauwazyc bledy ktore tak naprawde moze Ty popelniasz lae probujesz nimi kogos obarczyc, pogadaj z chlopakiem, z przyjaciolmi oni Ci pomoga.wez sie w garsc.pozdrawiam

Miss_Butterfly

Post autor: Miss_Butterfly » sob gru 02, 2006 11:50 am

Ja też się boje spać. Dlatego się z psem i kotek. Hmm ale i tak długo nie śpię od 2-3 w nocy jestem już na nogach. Kinga ja zawsze wiem że cośśś jest w moim pokoju nie lubię spać bo mam dziwne sny. Może to głupie co piszę ale ja tak zawsze miałam od dzieciństwa mnie coś prześladuje, a ukojenie znalazłam w ramionach ukochanego nocą tylko, że niestety nie śpię z nim codziennie :(

MiSiO

Post autor: MiSiO » sob gru 02, 2006 12:20 pm

moj kolega mial tak samo jak Wy.zaproponowalem mu kiedys zeby zapisal sie ze mna na treningi karate.przez rok nie myslal o niczym innym w nocy tylko o snie bo byl tak zj**** ze za sen to mi dziekowal.treningi byly do 21 i po treningu nie mial sily do domu wracac byl tak padniety :mrgreen: wyleczylem go pozdro for all

Miss_Butterfly

Post autor: Miss_Butterfly » pn gru 04, 2006 10:02 am

Śnicie czasem na jawie ? Bo ja nie lubię tego typu snów...

kinga17

Post autor: kinga17 » pn gru 04, 2006 2:59 pm

Miss_Butterfly pisze:Śnicie czasem na jawie
czasami miewałam cos takiego ale juz nie

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pn gru 04, 2006 3:05 pm

Miss_Butterfly pisze:a ukojenie znalazłam w ramionach ukochanego
Jakie to romantyczne ;)
Weź sobie psa do łóżka i luzik. :mrgreen:
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ODPOWIEDZ