Szkoła językowa

Dyskusja dotycząca szkoły.
robercik20

Szkoła językowa

Post autor: robercik20 » wt wrz 26, 2006 11:11 am

Witam wszystkich :)

Co sądzicie o szkole [link] http://www.englishentrance.pl/ [/link] .
Znajomi polecali mi ją, ale chcę jeszcze zasiegnąć opinię od innych czy warto sie do niej zapisać.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt wrz 26, 2006 1:42 pm

Hmm jest pełno podobnych szkół oferujących certyfikaty i większość dobrze do nich przygotowuje. Z tą akurat nie miałem styczności, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda najgorzej ;-) Nauczanie w stylu 2+1 (2 uczniow + lektor) wygląda ciekawie, co więcej wyklucza to feralne zajęcia w dużych grupach, gdzie połowa zdąrzy się wypowiedzieć a druga połowa bezowocnie siedzi i słucha ... ;] Poza tym można bezpłatnie konsultować się z lektorami, jak coś nie idzie; do tego promocje z darmowymi godzinami... całkiem niezła oferta ;-)
Ostatnio zmieniony wt wrz 26, 2006 1:45 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

Illea

Post autor: Illea » wt wrz 26, 2006 4:22 pm

Może nie dojrzałam ,ale ja nie widziałam możliwości lekcji tylko dwu osobowych (bez nauczyciela). Może przeoczyłam.
Choć miom zdaniem 2 a 12 osób robi wielką różnicę :mrgreen:
Jeśli będziesz jeszcze z tylko jedną osobą to świetnie, gorzej jeśli to będzie 12osób.
Podobało mi się zaś to o 50 godz. dodatkowych.
Wydaje mi się, że trudno tak oceniać po samej reklamie. Powinieneś ją przepróbować i zobaczyć, czy taki sposób jaki oni tak mają odpowiada tobie i czy czegoś Cię nauczyli.

Ja mam złe doświadczenia ze szkołami językowymi. Chodziłam rok na niemiecki i nic dodatkowego się nie nauczyłam.
Osobiście wolę tak jak to robię teraz, chodzić do takiej pań na angielski gdzie jestem tylko ja i nauczylcielka (mogą być dwie osoby, ale nie chciałam).
Nie ma porównania (szkoły jęz. i lekcji prywatnie).

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » wt wrz 26, 2006 5:37 pm

Illea pisze:Może nie dojrzałam ,ale ja nie widziałam możliwości lekcji tylko dwu osobowych (bez nauczyciela).
Nie wiem skąd to wytrzasnęłaś, ale ja też nic takiego nie widzałem ... ;]
Illea pisze:Nie ma porównania (szkoły jęz. i lekcji prywatnie).
szkoły co najmniej do FCE przygotują, a to na mature starczy z nawiązką... A prywatnie... sam jestem w stanie więcej się nauczyć, niż na korkach... ale kwestia nauczyciela, własnej mobilizacji i podejścia do sprawy ...

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » śr paź 04, 2006 2:56 pm

Ja preferuje grupy 4-5 osob, bo nie jest tak sztywno, ja chodze do takiej juz 3 lata, od poczatku mam zajecia z native speaker. W nauce jezyków moim zdaniem licy sie duzo praktyki, a wkuwanie jakis tam struktur do niczego nie prowadzi

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » sob paź 07, 2006 8:56 pm

pawel1990 pisze:a wkuwanie jakis tam struktur do niczego nie prowadzi
Nie licząc poprawności gramatycznej. Pomyśl jak przyjeżdża z innego kraju jakiś łepek do Polski i mówi "Wczoraj kupić piwo i spity" (i bynajmniej nie mówi tego w stanie nietrzeźwości). Owszem practice makes perfect, jak niektórzy mawiają, ale trzeba ćwiczyć wszystko ;-)

ODPOWIEDZ