Pomysł

Dyskusja dotycząca szkoły.

Co o tym sądzisz?

Czas głosowania minął sob maja 19, 2007 4:48 pm

Jestem za
3
38%
Jestem przeciw
5
63%
 
Liczba głosów: 8

dpisarski

Pomysł

Post autor: dpisarski » sob maja 05, 2007 4:48 pm

Co myślicie o tym, żeby poprosić ministra aby dał uczniom wakacje od czerwca (przecież licealiści i studeni mają jeszcze dłuższe wakacje). A jak by się nie zgodził to chociaż aby na końcu maja dać uczniom kilka 2-3 dni wolnego? W tym okresie najwięcej się od nas wymaga, bo kończy się rok i wszyscy nauczyciele robią kartki, sprawdziany itp. Majowy weekend nie wystarcza.

Piotrekd

Post autor: Piotrekd » sob maja 05, 2007 5:13 pm

Pomysł całkiem niezły, tylko że nasz "ukochany" minister (jak ktoś woli to: nasza szkapa) nigdy się na to nie zgodzi. Ale co prawda to prawda, długi weekend czy wakacje są za krótkie. Chociaż z drugiej strony patrząc, to trzeba mieć czas na poprawę ocen (ale i tak nikt za to się nie zabiera wcześniej jak na koniec maja).

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob maja 05, 2007 5:38 pm

Tak się zastanawiam, czy pisanie takich bzdur jest robione poważne, czy aby wzbudzić kontrowersje. W chwili obecnej chyba jeszcze po to aby pojechać sobie po Giertychu do oporu.

Moje zdanie jest takie - to głupota. Licealiści z klas I i II mają zakończenie roku szkolnego wtedy co wszyscy. Wcześniej koniec roku mają maturzyści, ale to dlatego, że zdają matury. Ja pamiętam, że miałem zakończenie roku od połowy kwietnia. No, ale matura to też wymagania, a później egzaminy na studia.

Studenci rok akademicki faktycznie kończą wcześniej. Problem w tym, że później czeka ich 2 tygodniowa sesja, czyli pasmo egzaminów z których każdy jest na takim poziomie, że matura to jak Syrena przy Mercedesie. Na dodatek dla tych co im się nie powiodło (a to wcale nie jest tak jak w szkole średniej, że zdaje prawie każdy i przed egzaminem komisyjnym stają wyjątki) we wrześniu jest kampania wrześniowa, czyli kolejny tydzień egzaminów.
dpisarski pisze: tym okresie najwięcej się od nas wymaga, bo kończy się rok i wszyscy nauczyciele robią kartki, sprawdziany itp. Majowy weekend nie wystarcza.
To będzie się więcej wymagać w czerwcu. Co za różnica, czy to koniec maja, czy początek czerwca?
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » sob maja 05, 2007 6:54 pm

Zgadzam się z Sol.
Licealiści jeszcze nie wiecie co to sesja, egzaminy poprawkowe oraz
Sol pisze:kampania wrześniowa
.
Nie ma porównania.
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2007 6:54 pm przez AdminNarkoza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Re: Pomysł

Post autor: kobieta » sob maja 05, 2007 10:32 pm

dpisarski pisze:Co myślicie o tym, żeby poprosić ministra aby dał uczniom wakacje od czerwca
co za pierdoły... a może w ogóle chcecie 10 miesięcy wakacji a 2 miesiące szkoły?
w głowach się wam przewraca, chyba od lenistwa :roll:
Life hurts...

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pn maja 07, 2007 1:17 pm

Jestem za zniesieniem obowiązku szkolnego - byście mogli nie chodzić do budy przez 12 miesięcy :roll:
btw, ostrzeżenie dla założyciela tematu na bazie I.23
Obrazek

greenka

Post autor: greenka » wt maja 08, 2007 4:18 pm

dpisarski pisze:Co myślicie o tym
Pierdoły chłopie Ci w głowie. Do książek, a nie obracasz takie myśli w mózgu i jeszcze w czyn ten pomysł chcesz przekuć.
dpisarski pisze:W tym okresie najwięcej się od nas wymaga
Wypowiadaj się w sowim imieniu.
Codziennie wymaga się od ucznia, a jego cholernym obowiązkiem jest sprostać tym wymaganiom.
Jeśli narzekasz na brak czasu, zrób sobie wakacje już teraz a potem przesiaduj na chodniku w towarzystwie ulicznych mętów, bo oni mają dużo czasu.
Ostatnio zmieniony wt maja 08, 2007 4:18 pm przez greenka, łącznie zmieniany 1 raz.

OlEcZkA

Post autor: OlEcZkA » wt maja 08, 2007 4:22 pm

Ja sądzę , że powinno być normalnie tak jak jest bo gdybyśmy mieli więcej wolnego to by się nic nie wiedziało ... wszyscy by byli ciemni jak noc ;-) ..To jest moje zdanie ... każdy może mieć swoje :->

LuXLuX

Post autor: LuXLuX » śr maja 09, 2007 1:55 pm

nie realne :-P

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » sob maja 12, 2007 12:55 pm

dpisarski a może sam zostań ministrem edukacji i pozmieniaj ;] A tak w ogóle to gratuluje realistycznego podejścia do życia ;)

ODPOWIEDZ