Sąd i prawo

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Sąd i prawo

Post autor: Fusa_20 » pn lut 23, 2009 4:06 pm

Jaki macie stosunek do wymiaru prawa w Polsce. Czy sądy spełniają swoją rolę?
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Wiatr Kłamstw
Początkujący
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 18, 2009 2:25 pm
Lokalizacja: ty to wiesz?

Post autor: Wiatr Kłamstw » pn lut 23, 2009 4:27 pm

Fusa_20 pisze:Czy sądy spełniają swoją rolę?
w części
ogólnie w Polsce jest za duza korupcja co sądu też tyczy
Czasem - tylko czasem,
Przychodzi ta chwila,
że chcę być obok Ciebie
Gdy noc srebrzysta mija.
Chce ujrzeć Twoje oczy
Gdy słońce budzi się.
Naprawdę, tylko czasem
Tak kochać mi się chce.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » pn lut 23, 2009 5:51 pm

Fusa_20, nie mam pojecia. Nigdy nie mialem sprawy, a jesli chodzi o moich rodzicow to od kilku lat sa juz jakies odkladania rozpraw itd.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » wt lut 24, 2009 6:11 pm

Fusa_20 pisze:Jaki macie stosunek do wymiaru prawa w Polsce.
istnieją sądy 24 H chyba że już to zlikwidowali :> uważam że to lipa ;-) niby sprawy miały iśc szybko a tu proszę działa wszystko jak kiedyś różnica jest taka że kupa kasy została w błoto wyrzucona bo takie sądy trzeba utrzymać ;-)

W ogóle jak np zostaniesz złapany przez policjanta na czymś tam on kieruje sprawe do prokuratury ta tam rozpatruje idzie z tym do sądu i wszystko niby pieknie i cudownie ale tak nie jest zanim coś z sądu ci przyjdzie to ho ho minie ze 100 lat ^^ ;-) lipa i ogólnie ściema ;-) za co biorą Ci sędziowie te 3 albo i nawet 6 tysi ;> ja się pytam ;>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » wt lut 24, 2009 6:57 pm

Ostatnoi głośno jest o uchybieniach w orzekaniu wyroków- sędziowie różnie traktuja prawo i niekoniecznie stosuja sie do własnej etyki zawodowej...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
CinCinGirl
Gaduła
Gaduła
Posty: 199
Rejestracja: pn sty 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: CinCinGirl » wt lut 24, 2009 7:04 pm

no ja akurat cudem uniknelam sadu dwa razy ;D ale z moich doswiadczen to zauwazylam ze praca i postawa policjantow w tejze pracy pozostawia sobie wiele do zyczenia...

ale wraqcajac do sadow to znam kilka osob ktore byly sadzone w systemie 24 h... najpierw trzeba odsiedziec pare godzin na dolku, a potem trafiasz na rozprawe i tyle ;] w zasadzie krotko i prosto. Teraz zdaje sie juz tego nie ma i znam goscia ktorego sprawa za wandalizm ciagnie sie ponad pol roku ;] a on ma ubaw bo raz sie przyznaje a raz nie, mecza go zeby wydal reszte i tak w kolko. Juz mial trzy rozprawy a oni nie wiedza co z nim zrobic ;p
Grzeczne dziewczynki dostaną się do nieba
Niegrzeczne dziewczynki dostaną się wszędzie.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » wt lut 24, 2009 9:45 pm

Moje podejście do wymiaru sprawiedliwości jak narazie jest pozytywne. Wielkie zastrzeżenia mam tylko i wyłącznie do samego prawa i organów odpowiedzialnych za ściganie przestępstw.
Wiadomo, że policjantowi łatwiej zrobić problemy grupce ludzi pijących alkohol gdzieś w krzakach w parku niż złapać złodzieja. Wiadomo niewinni i spokojni ludzie nie zrobią mu krzywdy. Co do samego prawa to strasznie restrykcyjnie podchodzi do spraw kompletnie błahych i z punktu widzenia porządku publicznego nieistotnych. Weźmy przechodzenie na czerwonym: już od małego mówi się nam, że to niebezpieczne i powinno się czekać na zielone. Ale jeśli idziesz ulicą, stajesz na czerwonym i nie widzisz w zasięgu wzroku żadnego pojazdu to czemu masz dostawać mandat na przejście na tym czerwonym. A jeśli nawet zostaniesz potrącony to Ty powinieneś ponosić konsekwencje i ewentualne koszta. Na tym polega wolność. Podobnie sprawa ma się z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Przecież wiadomo, że jak gimnazjalista chce się napić to się napije, więc czemu każe się ludzi powyżej 18 roku życia pijących w ustronnych miejscach alkohol?

Co do sądów 24-godzinnych to mam(miałem) pretensję, że powstały aby karać chuliganów, a tym czasem ponad 80% spraw to pijani kierowcy, których sprawy równie skutecznie i co najważniejsze taniej można by załatwić w zwykłym sądzie.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » śr lut 25, 2009 8:08 am

CinCinGirl pisze:a on ma ubaw bo raz sie przyznaje a raz nie, mecza go zeby wydal reszte i tak w kolko. Juz mial trzy rozprawy a oni nie wiedza co z nim zrobic
no ja też będę miał ubaw kiedy dają mu do zapłaty rachunek za wszystkie rozprawy ;-) za jedną 300 zł albo 350 ;-)
CinCinGirl pisze:najpierw trzeba odsiedziec pare godzin na dolku,
parę ? przynajmniej 10 kiblujesz ;-)
CinCinGirl pisze:a potem trafiasz na rozprawe i tyle ;]
na rozprawe trafisz jak zgłoszą to do prokuratury a ona do sądu :> więc prędzej Cie wypuszczą a potem zawiadomią że masz przyjść :D
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

ODPOWIEDZ