Sporty Walki!

Jeżeli jesteś miłosnikiem sportu wymień się swoimi wiadomościami.
Woman

Post autor: Woman » pt cze 23, 2006 7:56 pm

Ja trenuję Karate Oyama. Cudowna sztuka walki! Ma w sobie wiele z tradycji, jednak doskonale łączy to z umiejętnościa walki, również na ulicy! Wiele elementów samoobrony. Na początku trenowałam thay kick-boxing, ale kiedy dostałam mocno w twarz i miałam wiele ran ( równiez ogromne limo :lol: ) to pomyślałam, ze to nie dla mnie. Wszyscy myśleli, że przestane w ogole, ale nie! CO cie nie zabije to cie wzmocni, Teraz tak kocham swoje karate, ze nie chce przestawac, choc trenuje krótko! ;D
Polecam każdemu, szczególnie dziewczynom, które często uważają, że sztuki walki nie są dla nich albo, że sobie nie poradzą. Dacie rade! :-D

Awatar użytkownika
kelpii
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 3:45 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kelpii » ndz wrz 30, 2007 9:26 pm

Ja 8 lat trenowałam Aikido. Zaczęłam mając lat 8 i skończyłam w wieku lat 16. Podobało mi się, bo dzięki temu zdobyłam ogólną sprawnośc fizyczną. Aikido wyrobilo mi dobry refleks i umiejętnośc padów. Zdarzało mi się parę razy spadac z konia w pełnym galopie, ale nigdy nic mi się nie stało, więc uważam że jest w tym duża zasługa aikido. Z drugiej strony jednak, nie umiałabym się obronic, gdyby mnie ktos napadl na ulicy. Więc zależy jak kto na to patrzy... aikido do jest super ogólnorozwojówka, ale według mnie strasznie ciężko jest nauczyc sie na nim samoobrony.

Awatar użytkownika
Kolorowa jak Diabli
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:13 pm
Lokalizacja:

Post autor: Kolorowa jak Diabli » czw sty 15, 2009 12:46 pm

Aikido-wykorzystanie siły przeciwnika. Miałam trenować to ale wyszło inaczej.

Pierwsze było Taekwondo-długo nie trenowałam bo szukałam czegoś mocniejszego(ale dzięki taekwondo moje ciało nabrało gibkości i sprężystości). Do wyboru miałam JKD albo samoobrona. Wybrałam to drugie.
No i najlepsze ze wszystkiego Krav Maga- to nie sport walki tylko system-ale niezawodny.
1. Unikanie miejsc i sytuacji niebezpiecznych.
2. Jeżeli znajdziesz się w takim miejscu to oddal się jak najszybciej.
3. Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.
4. Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

Obecnie z powodów zdrowotnych mam zakaz trenowania.
Znajdź to czego szukasz...

Awatar użytkownika
dorota_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:11 am

Post autor: dorota_k » pn mar 02, 2009 9:08 pm

w szkole przez pewien czas chodziłam na judo, teraz mam ochotę na taekwondo, ale nie wiem czy znajdę na to czas i siły, coś mi kondycja podupadła ostatnio :oops:

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » pn mar 02, 2009 9:11 pm

1. Unikanie miejsc i sytuacji niebezpiecznych.
2. Jeżeli znajdziesz się w takim miejscu to oddal się jak najszybciej.
3. Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą Ci pomóc.
4. Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.
To chyba wie kazdy ;>.
5. Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, a przeciwnik jest dużo silniejszy/liczniejszy, skul się na ziemi i osłania twarz oraz podbrzusze ;p.

Awatar użytkownika
goska
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 02, 2009 8:36 pm
Lokalizacja: Kielce

Post autor: goska » pn mar 02, 2009 9:14 pm

ja również mam ochotę na jakąś azjatycką sztukę walki, dla mnie są bardzo ciekawe i mam wrażenie że pozwalają się równocześnie wewnętrznie oczyścić. a co do kondycji, wiosna idzie więc można popracować nad kondycją i wspomóc się na przykład jakimiś suplementami diety :) damy radę, liczą się chęci :lol:

ODPOWIEDZ