Przyjaciel?

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
Awatar użytkownika
Ameris
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: sob lis 22, 2008 12:53 pm

Post autor: Ameris » ndz lis 30, 2008 8:15 pm

jak można zerwać coś, czego nie ma i nie było?
Chyba troche za bardzo chciałąś widzieć go w roli przyjaciela.

Awatar użytkownika
beznadziei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 18, 2008 3:27 pm

Post autor: beznadziei » wt gru 02, 2008 7:39 am

Moim zdaniem nie jest przyjacielem Przyjaciel to ktoś taki z kim możesz zawsze pogadać o wszystkim co zawsze pomoże, pocieszy w złych chwilach i będzie sie cieszył razem z Tobą gdy będziesz szczęśliwa.
A jak sama piszesz on Cię olewa :D wiec przerwij tą "przyjaźń" bo to nie ma sensu Takie jest ów moje zdanie :D
Ponury żniwiarz

Awatar użytkownika
ComaDim
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 04, 2008 7:57 pm

Post autor: ComaDim » czw gru 04, 2008 8:18 pm

Hej!
Mam taki sam problem jak Wy moi drodzy...otóż przyjaźniłam się z koleżanką od 2 klasy podstawówki,przeszłyśmy razem gimnazjum,chodzimy do tego samego liceum i klasy... Pierwsza klasa liceum była bardzo fajna...prawie nikogo nie znałam,ale miałam moją X* i to mi wystarczało. Z czasem poznałam moją nową klasę, nie miałam z tym problemu,ponieważ jestem osobą towarzyską i jakiekolwiek odcięcie mnie od człowieka i kontaktu z nim bardzo źle na mnie wpływa...Klasa pierwsza się skończyła,przyszły wakacje i moja X* zaczęła mnie unikać,przyjeżdżała do mnie gdy tylko coś chciała,w czasie wakacji zaprzyjaźniła się z koleżanką z klasy. Po wakacjach napisała do mnie na gg,że sprawy potoczyły się inaczej i ma nową przyjaciółkę,to strasznie mnie zaszokowało... Byłam załamana,teraz nie mam nikogo,na każdej przerwie brakuje mi jej, chciałabym z kimś pogadać tak szczerze zwierzyć się,ale nikt w mojej klasie na to nie zasługuje...oczywiście mam grono znajomych z klasy,ale to nie to samo, różnimy się charakterami :( Proszę pomóżcie ! :567:

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » czw gru 04, 2008 8:26 pm

Eh ciężka sprawa...
A to co zrobiła twoja przyjaciółka jest po prostu wredne ;/
Tak Cię ot zostawiła?
A może byście spróbowały przyjaźnić się we 3? ( hardcorowe wyjście... ja bym nie umiała... bo mam mały problem z wybaczaniem czegoś takiego ^^ )
Mówisz, że różnisz się charakterem od swoich znajomych... każdy się różni, bo każdy jest inny ^^ A może spróbuj? A nóż się uda, że złapiecie wspólny kontakt :)
Skoro twojej byłej 'przyjaciółce' się udało tobie się uda tym bardziej ;)
Wiesz... a może trzymaj się z innymi dziewczynami z klasy... im więcej tym lepiej ^^
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
ComaDim
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 04, 2008 7:57 pm

Post autor: ComaDim » czw gru 04, 2008 8:31 pm

Ot tak mnie zostawiła ....
Hmmm szczerze czuję się jak 5 koło u wozu :( One wyraźnie swoim zachowaniem i postępowaniem nie są zadowolone gdy z nimi przebywam... Teraz mam dużo znajomych w klasie i dzięki temu bardziej ich poznałam,ale jeszcze nie wyhaczyłam kogoś kto byłby
dobrym materiałem na przyjaciela :( ale poczekam ... nic na siłę
Dziękuję Ci za radę olka080 :):*

Awatar użytkownika
Ameris
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: sob lis 22, 2008 12:53 pm

Post autor: Ameris » czw gru 04, 2008 8:48 pm

nie szukaj 'dobrego materiału na 'przyjaciela' bo to chyba najgorsze, co możesz zrobić:)
na siłe NIC sie nie da.
Sama wiem, że w klasie licealnej, gdzie nikogo wcześniej sie nie znało znajomości zawrzeć bardzo łatwo, przyjaźń nie.
I nie dziwie Ci sie, że nikt nie jest dla Ciebie aż tak ważny jak była ona.
Bo ja w kl też mam tylko znajomych, bardzo dobrych znajomych, przyjaciół mam poza szkołą :)
Dlatego postaraj sie docenić to, że możesz bez skrupułów imprezować z kim chcesz, każdego dnia z kimś innym, poznawać nowych ludzi.
Będzie to tym łatwiejsze, że jak sama pisałaś, jesteś osobą kontaktową :)

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » pt gru 05, 2008 1:55 pm

A musisz mieć przyjaciółkę z klasy? Wyjdź do ludzi, nie tylko w szkole są osoby, z którymi mogłabyś się zaprzyjaźnić.

Fajna ta Twoja była `przyjaciółka`. Nie wiem, czy na Twoim miejscu wybaczyłabym takiej osobie i mogła z nią gadać jeszcze ;P
Dobrze, ze masz znajomych. Umówcie się po lekcjach na... soczek, poznajcie się bliżej, może coś z tego wyjdzie ;)
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
ComaDim
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 04, 2008 7:57 pm

Post autor: ComaDim » pt gru 05, 2008 2:40 pm

Dobrze,że są takie fora,a co najważniejsze tacy ludzie :):) Dzięki :*

Awatar użytkownika
Weronika
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:34 pm

Post autor: Weronika » ndz gru 07, 2008 7:06 pm

zależy jakiej Ty żądasz od niego przyjaźni jak to rozumujesz a jako on... niektórzy chcieliby mieć przyjaciela na wyłączność a dla innych przyjaciel to też kolega..jest wtedy kiedy najbardziej go potrzebujemy , jeśli Ci to nie wystarcza powiedz mu to ,nie daj urwać tematu postaw na swoim i już . Poza tym nie zapominaj,że tak jak Ty on ma innych znajomych.

ODPOWIEDZ