Czy życie ma sens

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Antikas Karios
Początkujący
Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: pn lis 19, 2007 7:54 pm
Lokalizacja: N I B Y L A N D I A

Post autor: Antikas Karios » pn gru 03, 2007 8:21 pm

Moja Droga (jeśli moge użyć takie zwrotu ;-) )ja nie jestem żadnym kaznodzieją :-> wiem że są ludzie, którzy odpowiedzieliby Ci na to na pewno w lepszy sposób... :-) ja natomiast mam bardzo podobny problem do Twojego, dlatego staram się czynić jak najwięcej dobrych uczynków, żeby jakoś zadośćuczynić tym posunięciom, które są beeee :-) i licze na to, że pewnego dnia, może to przyjdzie z wiekiem, dojrzałością, spojrzę na swoje życie i powiem: chłopcze pora dorosnąć, młodość ma swoje prawa, ale dość tego i zacznę żyć tak jak należy. a jeśli Szefu wcześniej zabierze mnie z tego ziemskiego padołu, licze na to, że powie: Danielu... narozrabiałeś... za dużo jointów, kuflów piwa, bibek, hedonizmu ogólnie rzecz biorąc ale z drugiej strony uratowałeś dupe kilku ludziom, więc jeśli jesteś świadom, że Twoje postępowanie nie było dobre, przymknę oko na twoje występki i pośle cię do czyśćca, żebyś mógł odpokutować to co nabroiłeś i cieszyć się życiem wiecznym :-)

i na pewno nie można sobie powiedzieć tak jak sugerujesz, masz rację.

to też nie jestm może zbyt pedagogiczne i nie ma się czym chwalić, ale ja staram się z tych często powtarzanych grzeszków (których żałuję, a jednocześnie mam świadomość że jeszcze mi się przytrafią) spowiadać i mam nadzieję, że są one traktowane troche pobłażliwiej, bo nie są to jakieś krzywdzące grzeszki. jedyni krzywdę robie sobie ja.
"Żyj tak aby twoim znajomym zrobiło się smutno kiedy umrzesz" Julian Tuwim

Panna N

Post autor: Panna N » ndz gru 09, 2007 6:16 pm

Czy życie ma sens? Trudne pytanie. Napewno ma jakiś ukryty w sobie cel. Ale jaki? Od wieków filozofowie starają sobie odpowiedzieć na to pytanie. I co? Nic. Chciałabym wiedzieć do czego tak naprawdę mamy dążyć w życiu.

Awatar użytkownika
izka101
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: izka101 » wt gru 11, 2007 8:45 pm

Panna N pisze:Czy życie ma sens? Trudne pytanie. Napewno ma jakiś ukryty w sobie cel. Ale jaki? Od wieków filozofowie starają sobie odpowiedzieć na to pytanie. I co? Nic. Chciałabym wiedzieć do czego tak naprawdę mamy dążyć w życiu.
zgadzam się co do jednego słowa ;-)
Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.

Awatar użytkownika
Anulka93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 12, 2007 10:57 am
Lokalizacja: Wierzbica
Kontakt:

Post autor: Anulka93 » śr gru 12, 2007 12:08 pm

Czy życie ma sens??? hmm... trudne pytanie ale chyba większość z nas zadaje sobie to pytanie w trudnych chwlach. Myślę że każdy z nas ma jakiś cel w życiu do którego dąży. Więc życie jak najbardziej ma sens ;-) ;-) ;-)
Anka

Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Post autor: Quisiera-me » pn mar 10, 2008 9:16 pm

wyznaczanie sobie celu i dążenie do szczęścia.. oto sens życia.. mojego ;)
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

Awatar użytkownika
Kobieteria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 04, 2008 8:25 pm
Kontakt:

Post autor: Kobieteria » wt mar 11, 2008 2:47 pm

Życie ma sens tylko wtedy, kiedy wiesz jak żyć.

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » ndz cze 29, 2008 8:42 pm

Życie ma sens jeżeli masz dla kogo żyć. Żyć chociażby po to, żeby przeżyć te wspaniałe chwile ze znajomymi... którzy są największym skarbem jaki może być ;)) Też czasem mam załamania typu po co ja żyje... jednak skoro jestem, istnieje to chyba jakiś cel w tym musi być nie? ;) W życiu chodzi o przeżywaniu chwil... zarówno tych dobrych jak i tych złych :)) Człowiek żyje po to by zaznać przyjaźni, miłości itd. Ten kto te uczucia poznał nie zastanawia się nad jutrem. Żyje chwilą i jest mu z tym dobrze... <myśli> Ja żyję nie dla siebie... a dla innych xD Bo jakbym nie miała dla kogo to pewnie by mnie już nie było hehe.
A do czego dążyć w życiu? Do szczęścia! :P Bo to najwspanialsze uczucie xD
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Ziom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 05, 2008 7:33 pm
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: Ziom » ndz lip 06, 2008 8:39 pm

Zycie ma sens ... po 1 : Gdyby nas nie było nie napisała byś tego ... po 2 : Zycie Ma sens jeśli wiesz co robic ... i tyle :D 8-)
Nie wiem w czym będą walczyć w 3 wojnie światowej ale w 4 będą walczyc na kamienie i patyki ...

Awatar użytkownika
BlackSmile
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: wt lip 08, 2008 1:25 pm

Post autor: BlackSmile » wt lip 08, 2008 3:40 pm

Ma, większy lub mniejszy, ale życie ma sens.
No chyba, że jesteś emo, dla nich nic nie ma sensu :-P
`Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz...`
Obrazek

Awatar użytkownika
kozanar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lip 09, 2008 3:32 pm

Re: Czy życie ma sens

Post autor: kozanar » śr lip 09, 2008 3:45 pm

izka101 pisze:Czy według was życie ma sens bo czasmi się zastanawiam po co nawet jesteśmy ? albo czy mamy nawet po co żyć? jak wasze opinie
Czasem lepiej nie wiedzieć jaki życie ma sens, bo wtedy łatwiej jest pospać sobie dłużej każdego ranka, kiedy już się wie jaki jest sens, wstaje się siłą rzeczy :) Przemedytujcie sobie te słowa, bo nie są one wcale takie lekkie, jakie by się na pierwszy rzut oka wydawały :)

ODPOWIEDZ