MUZYKA ŚMIERCI

Wszystko co jest związane z muzyką.
aberdeen

Post autor: aberdeen » sob maja 26, 2007 10:39 pm

No pewnie... ktoś nasłuchał się jakiś ryków pod którymi "metal" jest podpisane i już się wymądrza. Otóż Metal, jest to styl muzyki niekoniecznie opierający się na charakterstycznym... MOCNYM... wokalu. Posłuchaj sobie zespołów takich jak Black Sabbath czy Iron Maiden... to też jest metal, a czy słyszysz tu jakieś ryki? A co do styli tybu Death Metal/ Black Metal, to osobiście nie przepadam, chodź myślę że gdybym się wsłuchał to też bym coś sensownego znalazł w tej muzyce... A co do techna i innego badziewu tego typu, to co to za sztuka robić coś, co każdy może zrobić zakupując sobie program za stówę do kompa??

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » ndz maja 27, 2007 8:20 am

aberdeen pisze:No pewnie... ktoś nasłuchał się jakiś ryków pod którymi "metal" jest podpisane i już się wymądrza. Otóż Metal, jest to styl muzyki niekoniecznie opierający się na charakterstycznym... MOCNYM... wokalu. Posłuchaj sobie zespołów takich jak Black Sabbath czy Iron Maiden... to też jest metal, a czy słyszysz tu jakieś ryki? A co do styli tybu Death Metal/ Black Metal, to osobiście nie przepadam, chodź myślę że gdybym się wsłuchał to też bym coś sensownego znalazł w tej muzyce... A co do techna i innego badziewu tego typu, to co to za sztuka robić coś, co każdy może zrobić zakupując sobie program za stówę do kompa??
Dobra, czytając początek Twojego postu pomyślałem, że normalnie postrzegasz muzykę i jesteś tolerancyjny, ale koniec postu zmienił moje zdanie. Kupić to każdy głupi może kupić, ale robić to nie ma komu. Mało komu przecież udaje się zrobić DOBRY elektroniczny kawałek. Sam nie lubię techno, bo akurat techno nie jest trudno zrobić, podstawiasz jakiś bit, dodajesz UC UC UC i wychodzi hicior wszechczasów (no, może niekoniecznie). Ale zakozacz i stwórz dobry kawałek w stylu house czy trance, a wtedy będziesz dobry!
Co do metalu: zgadzam się, nie każde piosenki to same ryki, nie przepadam za tego typu piosenkami, ale bardzo cenię sobie Rammsteina i nie uważam, że to jest "muzyka śmierci" mimo, że teksty to oni mają chore ;b

Mortuś

Post autor: Mortuś » ndz maja 27, 2007 8:32 pm

Niecierpie ludzi którzy nie znając się w ogóle... Mówią że Metal to darcie japy...

Proponuję posłuchać Nightwisha... Jedna z odmian Metalu...

"Prucie japy" to może Manson... Którego nie znoszę ;] ... Wskazówka... Nie ubliżajcie nigdy innym kulturom, nawet jeśli wyrażacie tylko swoje zdanie ;] pomyślcie jakby było na odwrót... Komu się kojarzy Metal lub nawet Rock z darciem "japy", to ma błędne rozumowanie na temat świata. Trzeba szanować inną muzykę, nawet jeśli się jej nie lubi... ZNam wiele przypadków gdzie nie drze się tylko japy... Np Metallica - St. Anger, drą "jape"? Drą?! :]

Ja np nie lubie Hip-Hopu, wole "darcie japy" niż słuchanie słów "panienki" "rucham" "zioło" ... albo nawet co drugie słowo to jeszcze lepiej... przekleństwa, i co w tym takiego fajnego? No ale, każdy ma swoje gusta i guściki... Tak jak ktoś nie pojmuje że ja słucham metalu, tak ja nie pojmuje że ktoś słucha hip-hopu.

DE ENDE Skończyłem :}

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn cze 04, 2007 5:01 am

Mortuś pisze:Np Metallica - St. Anger, drą "jape"? Drą?! :]
No drze! ST ANGERRRRRRRRR WRRRRRRITE MY NAAAAAAAAME HEEEEEE NEVERRRR (... jeżeli tekst utworu jest inny to sory :P) bo nie powiesz mi, że spokojnie śpiewa ;>
aberdeen pisze:A co do techna i innego badziewu tego typu, to co to za sztuka robić coś, co każdy może zrobić zakupując sobie program za stówę do kompa??
No przecież, równie dobrze każdy może sobie zakupić za stówę używaną gitarę i mikrofon, podłączyć się do kompa, zaprogramować perkę i już tworzyć TRUE BLACK METAL!! :lol:

Vader

Post autor: Vader » sob cze 16, 2007 10:05 am

Widze, ze temat zaprzestal dzialalnosci, wiec ja sie wypowiem ;)
Slucham roznych zespolow np: Amont Amarth, Anaal Nathrakh, Behemoth, Bloodbath, Cradle of Filth, Deicide, Dimmu Borgir, Grimfist, Infernal War, Kataklysm, Morbid Angel, Satyricon, Trauma, Vader; jak widac sa tu lekkie kapele jak i te ciezszego kalibru, idustrialem tez nie pogardze jak i melodic'iem.
PS
Muzyka smierci
Death Metal
Dosc zle porownanie i do tego co ma jakas muzyka smierci do metalu? Chyba ktos sie jebna, Death Metal nie jest zadna muzyka smierci. Predzej bym powiedzial, ze DiscoPolo jest dla samobojcow...

ODPOWIEDZ