Kolejna burza w szklance wody

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr cze 06, 2007 8:43 pm

Bo Jan Paweł II nie był tylko przedstawicielem Kościoła, ale też Polakiem. Polacy ateiści, czy im się to podoba czy nie, muszą uznać fakt, że Jan Paweł II byłjednym z największych ich rodaków w XX wieku i z pewnością bardzo ważną postacią w historii całego narodu.

Choćby dlatego, warto o nim pamiętać i wcielać odpowiednie książki do kanonu lektur.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » śr cze 06, 2007 9:47 pm

pomimo to, uważam że nie należy młodych ludzi, niekoniecznie katolików, zmuszać do czytania o Nim. bo jednak przede wszystkim kojarzy się wszystkim polakom z papieżem czyli przedstawicielem kościoła.

i pomimo iż ja osobiście nie miałabym nic przeciwko zmuszaniem mnie do czytania tego, to staram się wczuć w sytuację ludzi, którzy katolikami nie są, nie chcą mieć nic wspólnego z 'naszym' Bogiem ani jego przedstawicielami. czy musi ich interesować życie przedstawiciela kościoła katolickiego? nie musi. tak samo jak mnie nie musiałoby interesować życie np. buddy gdy żyłabym w kraju gdzie ta religia przeważa.
pewnych rzeczy nie powinno się narzucać i dlatego obowiązek czytania i przerabiania książek o JP II powoduje u mnie niesmak. można przecież skupić się na literaturze wartościowej ale nie wiążącej się w żaden sposób z żadną religią, to nie 'skrzywdzi' nikogo
Life hurts...

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » czw cze 07, 2007 11:37 am

kobieta pisze:nie każdy w naszym katolickim kraju musi być katolikiem, jak można zmuszać młodych ludzi do czytania książek typowo katolickich?
Nie każdy jest patriotą, a książki patriotyczne musi katować, nie każdy jest zwolennikiem werterowskiej psychozy, a każdy 'musi' czytać. Tak to już jest na tym świecie ;]

Co do JP2, czytalas te książki? ;> Skąd wiesz, że nie poruszają także wiążących wątków historycznych, iniwigilacji, ataku na polskość itp.? Co jak co, jakiś autorytet być musi. Co z tego, że wywodzi się z Kościoła Katolickiego, skoro wielokrotnie pokazał, że wszyscy mogą być równi, niezależnie od wiary? ;]

ODPOWIEDZ