Kolejna burza w szklance wody

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Kolejna burza w szklance wody

Post autor: misanthropiac » sob gru 02, 2006 1:06 pm

Sprawa znana: impra ze swastyką
link
Co o tym sądzicie?

Miss_Butterfly

Post autor: Miss_Butterfly » sob gru 02, 2006 1:44 pm

Zawsze w każdej społeczności demokratycznej znają się te odłamy faszystów, nazistów, komunistów itp.. Zdaje mi się że raczej się ich nie pozbędziemy. Wiem że to nie zgodne z prawem no ale jak ich można tępić chyba się nie da .... ;-)

ET

Post autor: ET » sob gru 02, 2006 5:05 pm

Tylko Panowie z organizacji faszystowskich nie zdają sobie sprawy, że jako Polacy o poglądach skrajnie prawicowych w pierwszej kolejności poszli by bez sądu pod mur i zostaliby rozstrzelani. ;] Hitler nienawidził Żydów, Cyganów, trzeci w kolejce byli ...Słowianie
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 5:07 pm przez ET, łącznie zmieniany 1 raz.

Miss_Butterfly

Post autor: Miss_Butterfly » sob gru 02, 2006 5:14 pm

Wiesz jak by poszli do sądu to na pewno by dostali takie kary że można się było by pośmiać znając nasz Polski sąd :P ludzie niewinni i ci co najmniej szkodzą dostają większe kary od zabójców :P
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 5:14 pm przez Miss_Butterfly, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » sob gru 02, 2006 5:26 pm

ET pisze:Tylko Panowie z organizacji faszystowskich nie zdają sobie sprawy, że jako Polacy o poglądach skrajnie prawicowych w pierwszej kolejności poszli by bez sądu pod mur i zostaliby rozstrzelani. ;] Hitler nienawidził Żydów, Cyganów, trzeci w kolejce byli ...Słowianie
Kula w płot...
wikipedia pisze:W faszyzmie włoskim kwestie dotyczące rasy są pomijane natomiast w nazizmie dochodzą niemal do obsesji szczególnie, jeśli chodzi o antysemityzm. (..) Różne także było podejście do przemocy i terroru; we Włoszech nie wprowadzono obozów zagłady a sama liczba aresztowań na tle politycznym była o wiele mniejsza. (..)Faszyści podbijali kraje w imieniu agresywnego imperializmu natomiast naziści pod hasłami obsesyjnego rasizmu.
W skrócie: faszyzm ≠ nazizm. Hitlera na razie zostawmy w spokoju...
Skrajnie prawicowe to mogą być anarchokapitalizm i libetarianizm, faszyzm i nazizm są skrajnie lewicowe (przy czym faszyzm jakby mniej). Nawiasem powiedziawszy, Paul pisał o tym nie raz...

Ale mniejsza z tym, chodzi mi o kolejny przykład walki politycznej rozdmuchiwanej przez media. Dziewczynka, która brała udział w tym ekskluziw party dołączyła później do MłoWszech i dlatego takie po(d)mioty jak LiD i GW chcą... delegalizacji tej organizacji. Śmieszno i straszno.
Całość udostępnił kandydat PiSu na radnego (nie pamiętam gdzie), ponoć mocno skruszony i żałujący grzeszków młodości. Wszystko odbyło się niedługo po tym, jak Kaz Marcinkiewicz przegrał wybory. Któryś Kaczor (nie rozróżniam ich:) powiedział, że KM byłby doskonałym ministrem edukacji...
Przypadek?

Miss_Butterfly

Post autor: Miss_Butterfly » sob gru 02, 2006 5:34 pm

To chyba był premier z tego co pamiętam jak oglądałam wiadomości ..:P Lecz potem powiedział że prędzej zawita na krzesło minista gospodarki ..:P Była jeszcze wypowiedz Giertycha o tym co J. Kaczyński powiedział... nie pamiętam jej :-(

Illea

Post autor: Illea » sob gru 02, 2006 5:40 pm

Miss_Butterfly pisze:Zawsze w każdej społeczności demokratycznej znają się te odłamy faszystów, nazistów, komunistów itp.. Zdaje mi się że raczej się ich nie pozbędziemy.
Też mi się tak wydaje, jednak ciekawa jestem co tak młodych ludzi fascynuje w tych ideologiach. Nie rozumiem ich. O ile jakoś mogę pojąć to, że w jakiś sposób ludzie w pierwszej połowie XXw. zostali zaślepienisłowami słowami Hitlera, to w odniesieniu do dzisiejszych neofaszystów nie mogę. Wiedzą jak to się skończyło, czym było naprawdę. Chyba, że oni chcą naprawić błąd z tamtych lat...ale czy oni chcą jakoś działać, czy to tylko tego typu imprezy i nic więcej- pytanie do osób bardziej zagłębionych ode mnie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony sob gru 02, 2006 5:41 pm przez Illea, łącznie zmieniany 1 raz.

Miss_Butterfly

Post autor: Miss_Butterfly » sob gru 02, 2006 5:52 pm

Illea pisze:jednak ciekawa jestem co tak młodych ludzi fascynuje w tych ideologiach. Nie rozumiem ich.


Ja też tego nie rozumiem, wiadomo jakie błędy popełnili ludzie wyznający te ideologie w przeszłych czasach. Nic z tego nie wyszło dobrego, wiec po co się zagłębiać w tego typu odmiany, które większość społeczeństwa odrzuca. A tamtych błędów z przeszłości nie naprawią nigdy historia to coś czego nie da się zmienić. No chyba, że oni próbują sobie stworzyć jakiś tam odłam ludzi doskonałych jak kiedyś Hitler i te jego plakaty które propagowały, że narodowość niemiecka jest idealna ... a inni są niedoskonałym odpadem ludzkości.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » sob gru 02, 2006 7:27 pm

Od jakiegoś czasu w mediach obchodzą mnie tylko wiadomości o stanie naszej gospodarki lub informacje o prawach nią rządzących. W przypadku wszystkie takie informacje to tylko kolejna niepotrzebna szamotanina, bo to nie ona zadecyduje czy za rok ktoś kto teraz pracuje będzie dalej pracował tylko stan gospodarki.

A niech sobie ludzie palą swastyki, będą Żydami, antysemitami, komunistami, fundamentalistami religijnymi, faszystami czy nazistami. Jeśli nie są u steru władzy i nie napadają na innych to niech sobie będą. A jeśli już rządzą to niech swoje prywatne zapatrywania odłożą na strych i dbają o ludzi nad którymi mają władzę.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob gru 02, 2006 7:58 pm

misanthropiac pisze:Dziewczynka, która brała udział w tym ekskluziw party dołączyła później do MłoWszech i dlatego takie po(d)mioty jak LiD i GW chcą... delegalizacji tej organizacji. Śmieszno i straszno.
Sieg heil! Sieg heil! Sieg heil! -> to może jeszcze jako sekretarka europedupotawnego powinna nosić swastykę na ramieniu?
W Młodzieży Wszechpolskiej i kręcących się wokół niej ludzi nie brakuje takich głupków.
misanthropiac pisze:Całość udostępnił kandydat PiSu na radnego (nie pamiętam gdzie), ponoć mocno skruszony i żałujący grzeszków młodości. Wszystko odbyło się niedługo po tym, jak Kaz Marcinkiewicz przegrał wybory. Któryś Kaczor (nie rozróżniam ich:) powiedział, że KM byłby doskonałym ministrem edukacji...
Przypadek?
Pewnie nie. Pytanie jednak inne - co to ma do rzeczy? Nawet jeżeli jest to celowe wprowadzenie określonego materiału do obiegu w danym czasie, to czy to zmienia fakt, że coś takiego miało miejsce?
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ODPOWIEDZ