Hip Hop Polo

Wszystko co jest związane z muzyką.
Kasiak

Post autor: Kasiak » wt mar 21, 2006 12:34 pm

Mówisz, że nie obchodzi cię to, że HH jest o życiu, a przedstaiwanie w tekstach biedy, czy tego, że koleś się zabił przez laske...czy to nie jest właśnie życie?

Narmer

Post autor: Narmer » wt mar 21, 2006 3:36 pm

Miłość jest także częścią życia i jakoś mi to nie przeszkadza, że ktoś o tym rymuje. Sam nie lubię tego rodzaju muzyki (jeśli to można nazwać rodzajem), ale pewnie nie lubisz Meza, Doniu itd tylko dlatego, bo każdy tak uważa albo ktoś coś tam powiedział i już musi tak być. Każdy robi to co lubi.

Scob

Post autor: Scob » wt mar 21, 2006 8:09 pm

Ja uważam podobnie SnooopY czy OKo. Kto myślał że Mezo, Doniu czy 18l śpiewa o sobie?. Śpiewają bo im na kasie zalezy , a nie o tym aby coś przekazać w swoich utworach. Ten odłamek Hh jeste naprawde żenujący. Nie słucham tego , a wrecz bardzo tego unikam. Dla mnie tylko k44, paktofonika sie liczy. Bo przekazują wiele rzeczy o życiu...

ozeh

Post autor: ozeh » wt mar 21, 2006 8:50 pm

no nie jestem pewien czy akurat w kawalku "masz albo myslisz o nich" K44 jest mowa o zyciu:
Więc syp, syp, syp mi talary do portfela - to mnie rozwesela
W duszy gra jak lot trzmiela
Gdy nie ma floty zaczynają się kłopoty
Kłopotów nie kocham - ja wiec kocham banknoty
albo w "normalnie o tej porze" tez K44:
Jakoś niechcący - złapałem za cybuch gorący
Wykonałem wdech tępy, żar mi wpadła do gęby
Wyplułem od razu nie fartownie
Bo spadł mi na spodnie i na szybkości
Miałem dziurę o wielkości dwuzłotówki
czy to jest przekaz o zyciu i o tym czym sie kierowac zeby godnie je przezyc :?:
niesadze.
nie rozumiem wiec dlaczego tak najezdzacie na np Mezo czy 18L. osobiscie sam ich nie slucham. wole Ostrego. to ze tamci mowia o milosci to nie znaczy ze nie pokazuja zycia. milosc to w zyciu tak wazna sprawa jak kasa czy kumple. to tylko stereotyp o tym ze HH jest dla twardzieli. fury, policja, sex, imprezy. to nie jest to co w zyciu sie liczy najbardziej. sa tez inne priorytety do przekazania. a ze oni sobie wybrali wlasnie HH to ich sprawa.
NIE CHCESZ-NIE SLUCHAJ

ozeh

Post autor: ozeh » śr mar 22, 2006 8:17 pm

akurat kalibra to troche sluchalem. wiem ze robili psycho ale to byly ich poczatki. to np kawalki "+ i -", "do boju zakon marii".
a tak btw. "+ i -" to swietny kawalek :-)

Narmer

Post autor: Narmer » śr mar 22, 2006 8:23 pm

Może i nagrywali, ale na pierwszej płycie. To, że nagrywają innym stylem, nie znaczy, że to nie te same osoby i nie liczy się to co kiedyś robili - widać ich prawdziwy przekaz o życiu. A więc wyraźnie ozeh pokazał, o co chodzi. Liczy się cały konspekt i nie zawsze musi być w tym przekaz o życiu.

Oko no i co z tego, że zdisują tego Meza, czy to coś zmieni? Sami jakbyście mieli możliwość jechalibyście jak oni – a szczególnie dla kasy.

ozeh

Post autor: ozeh » śr mar 22, 2006 8:32 pm

to ze mezo czy tam 18L spiewa o tym co sie dobrze sprzedaje to wynika jedynie z faktu ze wytwornia im podsuwa takie pomysly. to jest ich praca. oni dostaja kase za to ile sie sprzeda plyt a nie ile pokaza zycia w swoich tekstach. jak idziesz do pracy to chyba sluchasz szefa co :?:

Narmer

Post autor: Narmer » śr mar 22, 2006 9:36 pm

Zachodni hip hop też jest o życiu? Wszystkie kawałki np 50 centa i jeszcze paru innych są o życiu jak nic?. Jakieś popowe piosenki też mogą być o jakiejś Maryśce co sobie tańczy i macha nóżka - nie życie? A jakoś nie hip hop.

Hah disem zmiotą go ze sceny. W ilu kawałkach albo wywiadach się obrażają i nawalaj na siebie a przeważnie to nic nie zmienia. Przecież żadnym disem nic nie zlikwidują i tym bardziej nie zmiotą. Piszesz od rzeczy już, a masz 95 lat? :-D

Nudzi mnie już ten temat powoli.

Narmer

Post autor: Narmer » czw mar 23, 2006 4:52 pm

OKo pisze:
P.S. P.S. Dodam jeszcze że polski hip hop z reguły ma coś przekazać co sie dzieje na ulicy a Mezo - Aniele co tam jest jedynie co powiedział ze sie dzieje na ulicy to chodzą laski a to nie mówi jak ludziom ciężko a inni jeżdżą sobie mercedesami
To co jest jakiś regulamin jak robić hip hop?

ozeh

Post autor: ozeh » czw mar 23, 2006 9:18 pm

to noramlna dyskusja a nie naciski na Ciebie. jakby to bylo tak jak mowisz to inaczej wygladalby ten topic. :roll:

ODPOWIEDZ