Tuning...pod maską.

Forum dla osób interesujących się samochodami, motocyklami i wszystkim co jest z nimi związane. Możesz tu również zamieścić fotografie.
Kasiak

Tuning...pod maską.

Post autor: Kasiak » pt kwie 28, 2006 7:39 pm

Co do tunigów, to nie uważam, że są złe, ale bardziej popieram tuning pod maską, niż zewnętrzny. Jaki waszym zdaniem jest najlepszy samochód do stuningowania i co byście dali mu pod maskę, żeby był konkurencją dla cwaniaczków w BMKach? Dajcie wasze propozycje, bo szukam co mogłabym zrobić w przyszłości z moim przyszłościowym samochodem :mrgreen: czekam na pomysłowość i inwencję mechaniczną oraz twórczą mężczyzn :-D

ozeh

Post autor: ozeh » pn maja 01, 2006 8:45 pm

o to jest temat rzeka. napisz wpierw ile kasy mozesz poswiec na sam zakup samochodu. bo w tuning to mozna ladowac bez dna. zalezy tylko jaka marke masz jako samochod do zrobienia.

Kasiak

Post autor: Kasiak » ndz maja 07, 2006 8:50 pm

Cinquecento....a kasa to się zobaczy

ozeh

Post autor: ozeh » wt maja 09, 2006 9:16 pm

hmmm no to tutaj za wiele sie nie zrobi ale nie ma rzeczy niemozliwych ;-) na cwierc mili to raczej nie wystartujesz ale poszpanowac w miescie bedzie mozna. polecam kompletny wydech a nie tylko koncowke. sa zaklady robiace odpowiednie zestawy do konkretnych samochodow. to daje spory przyrost mocy. plus jeszcze sportowy filtr powietrza i sportowe swiece. reszta to mozna sie zajac wiedzac ile ma sie kasy.

moze wez kredyt :roll:

Kasiak

Post autor: Kasiak » śr maja 10, 2006 6:06 am

Ja słyszałam, że można przy tego typu samochodach zmienić całkowicie silnik na mocniejszy i wtedy daje to kopa.

ozeh

Post autor: ozeh » śr maja 10, 2006 8:09 pm

nawet w malucha mozna wstawic silnik z Alfa romeo o pojemnosci 1.4 oczywiscie kosztem tylniej kanapy i ogromnego halasu w srodku. trzeba miec troche $$

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw maja 11, 2006 5:56 am

No tak...ale taki zabieg liczy się z pewnym niedyskomfortem...a zamontowanie innego silnika w cinquecento nie koliduje z jakimiś bardzo dużymi zmianami, które mogłyby przeszkadzać podczas jazdy.

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » czw maja 11, 2006 7:00 pm

Podobno do cienkiego można wmontować silnik od uno/punto nic nie przerabiając - tak słyszałem.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » ndz maja 28, 2006 6:22 pm

Nie wiem czy jest sens tak tuningować Cinquecento. Można wstawić do niego silnik od Uno i Punto? Ale jaki, 1.2?

Cinquecento są w trzech wersjach silnikowych: 0.7, 0.9 i 1.1. Ten ostatni silnik to tylko w wersji sporting. Czy zatem jest sens montować silnik 1.2 z Punto w Cienkim? Raczej nie.

Druga sprawa. Łatwo rozpędzić taki samochodzik do magicznych prędkości, bo jest w sumie lekki, ale problem jest z jazdą z taką szybkością. Wierzcie, że 140 km/h i kierowca Cienkiego kurczowo trzyma się kierownicy i patrzy czy mu nic z samochodu nie odpada. Prędkość czuje się w nim i to bardzo. Jeszcze inna sprawa jak będzie się on zachowywał przy skrętach, wyprzedzaniu, itd.
Takie samochody jak maluch, Tico, Matiz, czy Cinquecento nie są przystosowane do "ponaddźwiękowych" prędkości. A jak ktoś chce się tak bawić to niech nie zapomina o wymianie hamulców, czy założeniu szerszych opon.

Sam przesiadłem się z Cinekiego do Peugeota 206 i różnica jest kolosalna.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Kasiak

Post autor: Kasiak » wt maja 30, 2006 5:41 am

To co byś polecał?

ODPOWIEDZ