Prezes Kaczyński premierem

Wiadomości z kraju. Dyskusja dotycząca aktualnych wydarzeń w kraju.
Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Prezes Kaczyński premierem

Post autor: Paul » czw lip 13, 2006 5:17 pm

A więc stało się. Kaczyński dostał największo (przynajmniej w teorii) władzę w państwie. Osobiście mam nadzieję, że w końcu zacznie pełną parą dekomunizować, walczyć z Układem i otworzy w końcu teczki. Marcinkiewicz nadaję sie na prezydenta, ale jako premier nie spełnia swojej roli.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

grim_reaper

Re: Prezes Kaczyński premierem

Post autor: grim_reaper » czw lip 13, 2006 6:59 pm

Paul pisze:Marcinkiewicz (...) jako premier nie spełnia swojej roli.
Czemu tak uważasz?

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » czw lip 13, 2006 7:33 pm

Mało zdecydowanego działania. Jeźdżenie po kraju i kontakt z ludźmi. To raczej rola prezydenta.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

ET

Post autor: ET » pt lip 14, 2006 10:54 am

Paul pisze:Mało zdecydowanego działania. Jeźdżenie po kraju i kontakt z ludźmi. To raczej rola prezydenta.
Masz rację. Prezydent powinien odpowiadać za jeżdżenie, ściskanie, przecinanie wstęgi itd. Bo jego funkcja jest czysto reprezentacyjna.
Premier natomiast sprawuje realną władzę i to na jego barkach opiera się odpowiedzialność za kraj.
Wracając do tematu- na dobrą sprawę Kaczyński powinien być premierem od początku.W większości dojrzałych demokracji lider partii rządzącej zostaje premierem. Tę zmianę traktuję więc za oczywistą.
A o Panu premierze i jego preydyspozycji do rządzenia nie będę mówił, bo to temat na dyskusję- rzekę i nie będę ciśnienia sobie podnosił

kirke

Post autor: kirke » pt lip 14, 2006 11:08 am

Paul pisze:Mało zdecydowanego działania. Jeźdżenie po kraju i kontakt z ludźmi. To raczej rola prezydenta.
i musi być reprezentacyjny.... a o Kaczyńskich tego powiedzieć nie mozna 8-)

ET

Post autor: ET » pt lip 14, 2006 11:40 am

kirke pisze:
Paul pisze:Mało zdecydowanego działania. Jeźdżenie po kraju i kontakt z ludźmi. To raczej rola prezydenta.
i musi być reprezentacyjny.... a o Kaczyńskich tego powiedzieć nie mozna 8-)
Nie za ładni są, fakt :D

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » pt lip 14, 2006 12:14 pm

kirke pisze:
Paul pisze:Mało zdecydowanego działania. Jeźdżenie po kraju i kontakt z ludźmi. To raczej rola prezydenta.
i musi być reprezentacyjny.... a o Kaczyńskich tego powiedzieć nie mozna 8-)
Nie musi. Inteligentny człowiek będzie spoglądał na tą sprawę z dużym dystansem.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

ET

Post autor: ET » sob lip 15, 2006 11:35 am

W porządku, ale wyobraż sobie taką sytuację. Pan prezydent spotyka się z jakimś innym politykiem. I jak On nas reprezentuje? Mały, łysy, w źle skrojonym garniaku, z przybitym gwoździem dziwnym uśmiechem, bełkoczący coś pod nosem?

Może być mężem stanu, a i tak będzie to groteska. :-D

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » sob lip 15, 2006 3:48 pm

Ja patrzę na słowa i czyny a nie na wygląd.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

Illea

Post autor: Illea » sob lip 15, 2006 7:36 pm

Na czyny...hmy...no świetne czyny. Najlepsze to są te reklamówki o tym jak to dobrze jest w naszym kraju, ile to oni zrobili. I te sondaże. Ich poparcie ciągle rośnie...ciekawe.
Paul pisze:Osobiście mam nadzieję, że w końcu zacznie pełną parą dekomunizować
Ach tak...a wiecie co nawet mnie nie zdziwi? Jak będą sfałszowane wybory. Czy to wszystko czegoś nie przypomina? Ooo PRL ( nie wszystko pewne cechy)
Moje zdanie, proszę nie zabijcie mnie :-D

ODPOWIEDZ