Dziwne zdarzenie

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
koki

Dziwne zdarzenie

Post autor: koki » sob paź 20, 2007 9:45 am

Zawsze jak kupuje sobie nowego psa to on choruje na dziwną chorobe.Ma wtedy biegunke i nie chce nic jeść.Każdy pies jakiego miałam chorował na to.Trzy moje psy przerzyły tą chorobe ale potem Rambo (jeden z moich psów) zachorował na wścieklizne, Bombel (drugi z moich psów ) gdy miał skonczoiny rok dostał raka wątroby.Tylko Filek mój obecny pies nie choruje wogóle chociaz gdy był szczeniakiem to przechodził tą dziwną chorobe.Nie rozumiem czemu ta jest.Co o tym myslicie?

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » sob paź 20, 2007 1:32 pm

Pewnie istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie tego. . . Może przy każdym psie popełniacie te same błędy, mimo, że drobne.

Ale. . . Pewna rodzina na wsi miała kocicę, która urodziła małe. Właściciele kocicy, potopili je. Kocica odeszła z domu i wszyscy mówią, że rzuciła klątwę. Rodzina, jakiegokolwiek kotka by sobie nie sprawiła, wszystkie umierają lub giną. Żadnego nie mogą dochować. Teraz nie mają ani jednego.
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

koki

Post autor: koki » sob paź 20, 2007 2:41 pm

Dobrze się nimi opiekowałam.Przytulałam je dawałam im dobre jedzenie wyprowadzałam na spacery szczepiłam.Robiłam wszystko co trzeba...

Xenomorph

Post autor: Xenomorph » sob paź 20, 2007 3:19 pm

ja bym proponowal poczytac o psach:P co jedza i czego im trzeba do prawidlowego funkcionowania.... a nie mowic "wszytko co trzeba"
kazdy pies ma indwyidualny tok rozwijania sie :P i nie mozna wszytkiego sprowadzac do 1 rzeczy
jezeli kupujesz psa od pseudohodowcy to sie nie dziw ze pies jest slaby genetycznie i choruje ....

najlepiej podaj jakie to byly psy, ich rasy oraz zrodla z jakich bralas te zweirzaki...
Ostatnio zmieniony sob paź 20, 2007 3:19 pm przez Xenomorph, łącznie zmieniany 1 raz.

koki

Post autor: koki » sob paź 20, 2007 3:28 pm

Pierwszy to był kundel wzięłam go ze wsi od znajomego mojej kuzynki drugi to był jamnik wzięłam go też ze wsi a trzeci to mieszanka chihuahua z kundlem tego dostałam od kuzynki.

Xenomorph

Post autor: Xenomorph » sob paź 20, 2007 4:22 pm

no to tak jak mowie zaden pies nie jest rasowy... wiec nie dziw sie, ze takie rzeczy sie dzieja - u takich psow problemy zdrowotne wynikajace z podloza genetycznego to norma.... dlatego ja osobiscie nie polecam nikomu takich "experymentow" tylko jezeli juz kupuja psa to niech kupuja psow od hodowcow, ktorzy posiadaja zarejestrowane hodowle... fakt ze trzeba zapalcic kolo 1300-3000zl za szczeniaka
ale masz pewnosc, ze szczeniak nie ma zadnych wad wrodzonych.... albo czy nie ma sklonnosci do chorowania
takie peiski jakie ty mialas i masz, o ich podlozu genetycznym nic nie wiesz, poza tym szczeniak musi miec zapewnione odpwiednie warunki, inaczej moze nabyc bardzo syfiastych chorob co bardzo czesto konczy sie smiercia...

Awatar użytkownika
izka101
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: izka101 » ndz paź 21, 2007 11:01 am

może twoje psy mają jakąś chorobe i się zarażają??
Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.

Awatar użytkownika
CiotkaDobraRada
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 429
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 10:24 am
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: CiotkaDobraRada » ndz paź 21, 2007 1:50 pm

Xenomorph nie mądruj się, bo ja mam pudla bez rodowodu i jakoś nie choruje na nic, ma tylko objawy typowe dla tej rasy :-| Więc jak widzisz, nie jest to regułą
Jeśli masz listę dziesięciu najlepszych, to dziewięciu musisz skreślić, bo jestem ja i nie ma reszty.

Xenomorph

Post autor: Xenomorph » ndz paź 21, 2007 1:55 pm

a czy ja mowie ze to regula? ze kazdy pies bez rodowodu choruje?
przeczytaj jeszcze raz uwaznie moje wypowedzi dopiero wyciagaj takie wnioski....

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz paź 21, 2007 1:57 pm

Xenomorph pisze:a czy ja mowie ze to regula?
u takich psow problemy zdrowotne wynikajace z podloza genetycznego to norma...
A nie? ;]

ODPOWIEDZ