Corrida

Jeżeli interesujesz się zwierzętami, lubisz o nich rozmawiać to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Corrida

Post autor: Paul » wt sie 08, 2006 8:40 pm

Co sądzicie o tym barwnym, malowniczym i klimatycznym zwyczaju Hiszpanów? Swojego czasu miałem możliwość obejrzenia korridy na żywo i bardzo miło ją wspominam. Co prawda torreadorzy byli nieudolni, nie potrafili od razu zabić bestii, ale na arenie było czuć swąd byka i płynącej krwi. Niestety ów zwyczaj traci popularność ze względu na specjalnie podwyższanie cen biletów.
Ostatnio zmieniony śr sie 09, 2006 10:16 am przez Paul, łącznie zmieniany 1 raz.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

greenka

Post autor: greenka » wt sie 08, 2006 9:32 pm

<pokazuje kciuk skierowny w dół>
mmm...fajnie na żywo oglądać zabijanie zwierząt?
Dla mnie to okrutna rozrywka kosztem zwierząt.
Głupotą jest usprawiedliwianie tej "zabawy" tradycją. Brzydzę się tym...

Kasiak

Post autor: Kasiak » śr sie 09, 2006 10:22 am

JA nie popieram. Moim zdaniem to bez sens. Tak samo jak podczas tych biegów, kiedy byki biegną ulicą, a ludzie przed nimi. Bez sens i narażanie samego siebie z własnej głupoty, bo inaczej tego nazwać nie mogę. Nie wiem co ludzie widzą w tym pasjonującego. Dla niektórych to chyba wyraz męstwa...dla mnie czysta głupota. Oczywiście szanuję ich...bo to przecież pewnego rodzaju zwyczaj...ale mnie jakoś nie bawi.

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » śr sie 09, 2006 12:02 pm

Kciuk skierowany w dół oznaczał łaskę, gwoli ścisłości. Mordować to mozna ludzi, ale nie zwierzęta. W Korridzie chodzi o umiejętne zabicie zwierzęcia a także o wykazanie się odwagą.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

greenka

Post autor: greenka » śr sie 09, 2006 2:05 pm

Nic nie przekona mnie o niezbędności istnienia tego typu rozrywki. Zwolennicy twierdzą, że to tradycja ale to bzdura usprawiedliwiać okrucienstwo tradycją! Zabijanie to tradycja??
Każde zwierzę ma prawo do tego, żeby nie być obiektem tortur. Człowiek też, tylko on jest w stanie wyrazić swój sprzeciw.

Illea

Post autor: Illea » śr sie 09, 2006 2:05 pm

Ha ha ha
Paul pisze:Korridzie chodzi o umiejętne zabicie zwierzęcia a także o wykazanie się odwagą.
ha ha ha
Zgadzam się z Kasiak.
Moim zdaniem to głupota. Wykazywanie się odwagą? :-/ Rozumiem wykazywanie się nią w sytuacjach które tego wymagają. To jest popisywanie się. Co te zwierzęta zrobiły złego by je mordować? Biedne stworzenia. Może nie jestem czuła, ale nie żal mi gdy byk zabije torreadora. On wiedział na co się decyduje, to był jego wybór. Zaś zwierzęta nie zgłaszają się.

kirke

Post autor: kirke » śr sie 09, 2006 2:19 pm

dla mnie to bestialskie... i bezsensowne...

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » śr sie 09, 2006 2:21 pm

Bydlę to bezrozumne bydlę a nie myślący człowiek, który posiada duszę. Wszelkie prawa zwierząt to czysta abstrakcja. Równie dobrze można nadac prawa roślinom, bakteriom i grzybom. Za zabicie swojego psa można dostać wyrok. To jest idiotyzm.

Żeby stanąć bydlakowi trzeba mieć niebagatelną odwagę. Ja nie byłbym w stanie tego zrobić. Idąc takim tokiem myślenia to wspinaczki wysokogórskie, skoki naraciarskie etc. to też popisywanie się i nie trzeba mieć odwagi.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

kirke

Post autor: kirke » śr sie 09, 2006 3:33 pm

poprzez wspinaczkę nie ranisz... nie zabijasz nikogo (chyba,że będzie wypadek i kuku zrobisz sobie,ale wtedy ryzyko ponosisz sam)

Awatar użytkownika
Paul
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 710
Rejestracja: sob cze 17, 2006 7:20 pm

Post autor: Paul » śr sie 09, 2006 4:47 pm

W takim razie zawód rzeźnika jest zbrodniczy.
Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli, i mało błędów, których udałoby im się uniknąć.
- Winston Churchill

Człowiek wyższy kroczy tylko własną drogą. - Napoleon Bonaparte

ODPOWIEDZ