Liceum czy technikum??

Dyskusja dotycząca szkoły.

Do jakiej szkoły chodzicie(chcielibyscie) liceum czy technikum?

Czas głosowania minął śr lip 26, 2006 7:01 am

Liceum
7
78%
Technikum
2
22%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Liceum czy technikum??

Post autor: pawel1990 » śr lip 19, 2006 7:01 am

Pewnie każdy z was musiał kiedyś wybrać do jakiej szkoły chciał by iść, ja teraz tez ma ten problem. Nie wiem co wybrać technikum czy liceum. W sumie to jestem już przyjęty do technikum mechatronicznego, ale nie wiem , może będę chciał studiować np. socjologie a nie jakiś techniczny kierunek. Rozwarzam czy zostać w technikum czy przenieść papiery do liceum z rozszerzonym angielskim . Czy po technikum mogę studiowac jakiś całkiem inny kierunek ? Chciał bym poznać wasze opinie i co wy wybralibyście na moim miejscu ?

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr lip 19, 2006 8:58 am

Sprawa wygląda tak - technika wybierają osoby, które chcą mieć zawód, jednocześnie nie zamykają sobie furtki do zdobycia wykształcenia średniego maturalnego.
Jednak, jak doskonale potwierdzają wyniki, osoby z techników zdają maturę rzadziej aniżeli osoby z ogólniaków. Co więcej osoby kończące technikum, nie dość, że uczą się 4 lata (jakby nie było rok z życia wypada) i mają na koncu egzamin zawodowy, to do tego ich wyniki na maturze są o niebo gorsze z wynikami osób kończących ogólniak. A jak jest to ogólniak na wysokim poziomie nauczania (cokolwiek to oznacza), to osoby konczące go dostają się na studia bez problemu.

Technikum - zawód (oczywiscie nie tak dobrze platny jak po studiach) + maturka
Ogólniak - maturka + studia => mgr + zawód

Nie wspomne o tym, że w dzisiejszych czasach dopiero studenci mogą liczyc na w miarę godną pracę.

Są jeszcze licea profilowane -> 3 lata + jakis taki pół-zawód-pół-niewiadomocoto + matura -> ale nie biorę pod uwagę, bo to jeden wielki niewypał (wg mnie)

Veiovis

Post autor: Veiovis » śr lip 19, 2006 9:08 am

Ktoś kto wymyślił kiedyś technikum, czy zawodówkę miał bardzo dobry pomysł. Można zdobyć po tej szkołę maturę, a do tego ma się zawód. Niestety poziom jaki teraz jest w tych szkołach mnie przeraża. U mnie w mieście do takich szkół wybieraja się osoby, ktorzy najchętniej zakończyliby już edukację.

Ja sama jestem w liceum i nie żałuje.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr lip 19, 2006 9:14 am

Albo mi się zdaje, albo po zawodówce nie ma matury.... ;] Pomysł owszem, dobry ale wykonanie kiepskie. Poza tym zety są dla osób, których nie kręci nauka, które zadowoli w przyszłości marny zawód /albo nawet zasiłek dla bezrobotnych/. Ogólniak prowadzi do sedna - zakuwasz, zakuwasz, zakuwasz, na studiach pijesz i zakuwasz i masz dyplomik, dzięki któremu znajdziesz już taką pracę, która pozwoli na godne utrzymanie własnego "waść" i swojej rodzinki.

kirke

Post autor: kirke » śr lip 19, 2006 10:16 am

heheh... a ja się do technikum po prsotu nie nadaje,a na studia muszę iść :-/ czyli pozostało mi tylko liceum :mrgreen:

greenka

Post autor: greenka » śr lip 19, 2006 10:49 am

Veiovis pisze:U mnie w mieście do takich szkół wybieraja się osoby, ktorzy najchętniej zakończyliby już edukację.
Skąd ja to znam...

Liceum. Nie żałuję.

Sweeter

Post autor: Sweeter » śr lip 19, 2006 2:21 pm

Jestem w techinkum handlowym (3 rok( z chęcią zmieniłbym na liceum - rok którcej i niższy poziom -.-
Ostatnio zmieniony śr lip 19, 2006 2:21 pm przez Sweeter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » śr lip 19, 2006 5:05 pm

Uczyłem się w liceum profilowanym. Poszedłem tylko dlatego, że byłem pierwszym rocznikiem i jeszcze nie wiedzieliśmy co to dokładnie jest. Kierunek ekonomiczno-administracyjny wydawał się ciekawy.
Teraz żałuję, że nie poszedłem do ogólniaka, a miałem wybór bo dostałem się i do LO i do LP, wybrałem LP, bo myślałem, że poziom będzie ten sam, a dodatkowo może czegoś konkretnego się nauczę.

Na 30 osób w klasie maturę oblało 5 i to o dziwo niektóre osoby, które nieźle się uczyły.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

kirke

Post autor: kirke » śr lip 19, 2006 5:09 pm

moja kuzynka po LP stwierdziła,że wyjeżdża za granicę, bo przestał ją interesować profil swojej byłej klasy,a na inne studia sznas się dostać nie ma :-/

Pasażer

Post autor: Pasażer » śr lip 19, 2006 5:30 pm

liceum mimo wszystko daje jednak wieksze mozliwosci.

ODPOWIEDZ