PARALIZ SENNY - to jest normalne

Wszystko co jest związane ze zjawiskami niewytłumaczalnymi, paranormalnymi, NOL, a także ze spiskową teorią dziejów. Możesz tu zamieścić swoje doświadczenia, sugestie, a także linki do ciekawych stron o tej tematyce.
POLAKO

PARALIZ SENNY - to jest normalne

Post autor: POLAKO » wt kwie 17, 2007 7:03 pm

Budzisz sie nagle w nocy, Twoje ciało jest sparalizowane,czujesz ucisk na klatce piersiowej, nie mozesz mrugac oczami lub ich otworzyc... w Twoim pokoju slyszysz przerazliwe krzyki, gdy wkoncu uda Ci sie otworzyc oczy widzisz niewytlumaczalne swiatla, ktos siedzi na Tobie, Diabel, Czarownica, Ufo lub dziecko ktore Ciebie dusi... I nagle cisza... to cos zniknelo, w koncu mozesz sie poruszyc, wstajesz idziesz do lazienki wracasz i zasypiasz dalej...
ten o to proces nazywamy paralizem sennym, objawia sie on wylacznie w nocy w fazie snu kiedy marzymy... jest to calkiem normalne, przezylo to ponad 60% ludzi...

Opiszcie swoj przypadek, podzielcie sie swoimi przezyciami...

Leatherface

Post autor: Leatherface » wt kwie 17, 2007 7:14 pm

POLAKO pisze:ten o to proces nazywamy paralizem sennym, objawia sie on wylacznie w nocy w fazie snu kiedy marzymy... jest to calkiem normalne, przezylo to ponad 60% ludzi...
Lol ... wez tutaj nistrasz ludzi. Na szczeście jeszcze tego nie miałem i nie chce miec. Ale pewne takie zdarzenie jak i sny jest spowodowane czyms co sie wydarzyło niedawno czy to dobre czy złe ijakoś zasiadło w pamięci. Czasem miewam koszmar i to tylko ten jeden ... moję pocierają o siebie i sie rozpdadją, wkałdam zawsze palec w usta by to powstrzymać ale poznije trac i żeby i palec. Hmy ... chyba sie boje straty zębów:P

POLAKO

Post autor: POLAKO » wt kwie 17, 2007 7:28 pm

no moze faktycznie jest to straszne, jak mialem to pierwszy raz to myslalem ze nie wyrobie, ale teraz dla mnie to normalka... ostatnio mialem kilka atakow pod rzad :lol:
a bac sie nie ma czego... podczas takiego ataku my tak naprawde spimy tylko ze na jawie...

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Re: PARALIZ SENNY - to jest normalne

Post autor: misanthropiac » wt kwie 17, 2007 7:46 pm

POLAKO pisze:jest to calkiem normalne, przezylo to ponad 60% ludzi...
A to ciekawe, bo pierwszy raz o takim czymś słyszę. No nic, wyczaję kogoś i dowiem się jak to jest być duszonym przez diabła, czarownicę i UFO :-D

Leatherface

Post autor: Leatherface » wt kwie 17, 2007 7:56 pm

POLAKO pisze:dla mnie to normalka... ostatnio mialem kilka atakow pod rzad
a bac sie nie ma czego... podczas takiego ataku my tak naprawde spimy tylko ze na jawie...
Hehe nie no ciekawe to musi byc ... rozumiem jakby mi jakas ładna pani usiadła ale nie jakies ufo czy tak diabeł. Może jak masz to często to z nimi zagadaj i nie wrócą, bo uczeni mówią, że niektóre sny mozna kontrolować. Dzis inaczej podejde do snu niz zwykle:D

POLAKO

Post autor: POLAKO » wt kwie 17, 2007 8:04 pm

bo uczeni mówią, że niektóre sny mozna kontrolować.

kontrola nad snem a paraliz senny to sa dwie odrebne sprawy, nie majace prawie ze soba nic wspolnego (poza tym ze chodzi o sen)... zapewne slyszeliscie o porwaniach przez UFO, udowodniono ze wiekszosc takich przypadkow to wlasnie paraliz senny!!

Ja zazwyczaj widze Duchy, mase duchow i zjaw, przy tym rozne kolory jak na dysce i przerazliwe krzyki :-P

Leatherface

Post autor: Leatherface » wt kwie 17, 2007 8:09 pm

W sumie ciekawe to jest ... ja tam lubie swoje sny kontrolowac i jedna z metod jest przed snem napisanie sobie na widocznym miejscu slowo "sen" ... wtedy we snie widzisz je bo mocno Ci w pamieci i jako ostania rzecz przed spaniem zostala. U mnie to na zmiane działa. Co do paralizu ciekawe to musi być, ale jakos pewnie i temu mozna zaradzic jak np. diabel wskauje Ci na klate a Ty z niego grzejesz (no taka w oczach pogarda).

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » wt kwie 17, 2007 8:40 pm

Leatherface pisze: bo uczeni mówią, że niektóre sny mozna kontrolować.
jasne, że można, są osoby, które kontrolują nie tylko niektóre sny, lecz prawie wszystkie. taką przypadłość posiadam - kontrola snów. przykład śni mi się coś strasznego, orientuję się, że to sen i chcę się obudzić. po intensywnych paru próbach udaje się. można też pokierować snem. ma początku myślałam, że mi się wydaje, bujna wyobraźnia, te sprawy - wiecie ;-)
ale jak znalazłam choćby w wikipedii profesjonalne artykuły na temat i dowiedziałam się, że jest to zjawisko udokumentowane naukowo i zbadane, przestałam myśleć, że ze mną coś nie tak ;-)
POLAKO pisze: ten o to proces nazywamy paralizem sennym, objawia sie on wylacznie w nocy w fazie snu kiedy marzymy... jest to calkiem normalne, przezylo to ponad 60% ludzi...
a gdzie znalazłeś takie info, że doświadczyło tego 60 % ludzi? podaj link lub autora opracowania naukowego, chętnie przeczytam, bo coś mi się te statystyki wydają BARDZO naciągnięte..
Life hurts...

POLAKO

Post autor: POLAKO » śr kwie 18, 2007 4:54 am

kobieta pisze:odaj link lub autora opracowania naukowego, chętnie przeczytam, bo coś mi się te statystyki wydają BARDZO naciągnięte..
Z checia bym Ci podal, ale badali to amerykanscy naukowcy i ten artykol pojawil sie raz podajze w 2005 w Newsweek'u, w ineternecia znajdziesz tylko wzmianki... Najwiecej przypadkow takiego snu odnotowano w Azji, tam wlasnie pojawia sie postac dziecka...

Leatherface

Post autor: Leatherface » śr kwie 18, 2007 7:17 am

POLAKO pisze:Najwiecej przypadkow takiego snu odnotowano w Azji, tam wlasnie pojawia sie postac dziecka...
No to jak w tych mega śmiesznych horrorach japonksich/koreańskich, co jest związane pewnie głównie z legendami gdzie pojawia się dziecko. Ja również mam wątpliwości co do tak licznej społecnosci posiadającej ten paraliż senny. Takie zajwisko i w dodatku npisałeś ze pojawia się ci kilka dni to dla mnie już choroba tak jak bezsenność. Cos tutaj jest nie tak ...

ODPOWIEDZ