wiezienie

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
Wiatr kłamstw.
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 05, 2009 3:38 pm

wiezienie

Post autor: Wiatr kłamstw. » śr mar 11, 2009 6:30 pm

A wiec
zainspirował mnie temat kara smierci, tam wynikło że płacimy na tych wieźniów a oni się "leniuchują", mam pytanie co sądzicie o stanach polskich wiezień? oraz o więźniach

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » śr mar 11, 2009 8:08 pm

Co do stanu polskich wiezień to nie wydaje mi się aby pełniły one w większości przypadków jakąkolwiek funkcję resocjalizacyjną. Może i niektórzy wychodzą z nich odmienieni. Zresztą w jaki sposób można zmienić człowieka skazując go na nudę i nicnierobienie. Nie wiem jak wam, ale mi się wydaje, że to na pewno nie pomaga. Kolejną sprawą jest wsadzanie drobnych kieszonkowców do jednej celi z tymi skazanymi za znacznie cięższe przestępstwa. W końcu z jakim przestajesz takim się stajesz.
Uważam, że wiezienie może i jest karą, ale jego groźba nie jest kompletnie żadną gwarancją spadku przestępczości.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » sob mar 14, 2009 8:42 am

Wszystkich pedofilii gwałcicieli ;> gejów morderców powybijać :> na krzesło albo do odstrzału z nimi :> wtedy będzie dobrze w naszym kraju :> zmniejszy się ilość ludzi przebywających w więzieniach oraz kasa która musimy na ich życie dawać :> no i jak będzie taka kara śmierci to może mniej ludzi będzie popełniać zbrodnie choć to też niepewne :>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » sob mar 14, 2009 11:40 am

Widzę, że z pyskatego chrześcijanin wzorowy jest. Człowiek, który zabił w samoobronie też jest jakby nie patrzeć mordercą, geje niech sobie będą byle się nie afiszowali. No i oczywiście jak każdy facet pewnie nie masz nic przeciwko istnieniu lesbijek.
Co do pedofili to wybacz, ale ostatnio to określenie stało się bardzo modne i nawet będąc w posiadaniu zdjęcia gdzie jakaś osoba będąc małym dzieckiem jest uwieczniona nago już jesteś pedofilem według poskich organów ścigania. Niedługo ojciec nie będzie mógł przewinąć swojego dziecka, bo będzie za to pedofilem.

Nie ma kary, która by powstrzymała ludzi. Zawsze znajdzie się jakaś korzyść, która będzie przebijać potencjalną karę. Tacy już jesteśmy. I niestety nie mamy drugiej Australii, gdzie moglibyśmy zsyłać przestępców.

A poza tym to jeśli kiedyś wejdą w życie pomysły biurokratów z UE to za tego posta możesz pójść siedzieć.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » sob mar 14, 2009 11:44 am

Jack pisze:Widzę, że z pyskatego chrześcijanin wzorowy jest
oczywiście jak każdy ... na tym forum aż roi się od nich mamy Matke Terese nawet ..
Jack pisze:Człowiek, który zabił w samoobronie też jest jakby nie patrzeć mordercą
chodzi o morderce który zabija bo lubi :>
Jack pisze:geje niech sobie będą byle się nie afiszowali
tyle wysp jest niech się tam osiedlą ..
Jack pisze:No i oczywiście jak każdy facet pewnie nie masz nic przeciwko istnieniu lesbijek
oczywiście :>
Jack pisze:Co do pedofili to wybacz, ale ostatnio to określenie stało się bardzo modne i nawet będąc w posiadaniu zdjęcia gdzie jakaś osoba będąc małym dzieckiem jest uwieczniona nago już jesteś pedofilem
Dobrze wiesz o jaką pedofilie chodzi ;>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
Stranger
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 4:04 pm
Lokalizacja: Kraków/Odessa

Post autor: Stranger » sob mar 14, 2009 12:19 pm

Widzę, że z pyskatego chrześcijanin wzorowy jest.
Z punktu widzenia chrześcijaństwa to przecież o wiele lepiej kogoś zabić:

1. Biblia
2. Piekło to chyba większa kara?
książka wiersz - Moja twórczość.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob mar 14, 2009 1:04 pm

Stranger pisze: Z punktu widzenia chrześcijaństwa to przecież o wiele lepiej kogoś zabić:
Niezbyt. Nowy Testament ;). W obecnych czasach nie musimy nikogo zabijac. Kazdemu trzeba dac szansy poprawy.

Awatar użytkownika
Stranger
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 4:04 pm
Lokalizacja: Kraków/Odessa

Post autor: Stranger » sob mar 14, 2009 2:08 pm

Hooy pisze:
Stranger pisze: Z punktu widzenia chrześcijaństwa to przecież o wiele lepiej kogoś zabić:
Niezbyt. Nowy Testament ;). W obecnych czasach nie musimy nikogo zabijac. Kazdemu trzeba dac szansy poprawy.
Katolicy wmawiają ludziom cos o czyśccu, więc może to jest jakaś szansa poprawy?

Mimo, że czyściec to bujda jeszcze większa niż piekło (z powodu braku potwierdzenia chociażby biblijnego) to większość społeczeństwa (katolicy) powinni to uważać za karę.

Daj fragment, z NT na temat nie stosowania kary śmierci.

Nawet jeśli to zdecyduj się czy w naszych czasach czy czasach nowego testamentu, bo to jest 2 tysiące lat różnicy kolego. W średniowieczu kara śmierci była bardzo często stosowana.
książka wiersz - Moja twórczość.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » sob mar 14, 2009 2:32 pm

Stranger pisze:więc może to jest jakaś szansa poprawy?
Oczyszczenie z grzechow. Wiec mozbay to tak ujac.
Stranger pisze: Mimo, że czyściec to bujda jeszcze większa niż piekło (z powodu braku potwierdzenia chociażby biblijnego) to większość społeczeństwa (katolicy) powinni to uważać za karę.
Bo to jest kara. A tak poza tym katolicyzm nie opiera sie tylko na Słowie. Wazna jest rowniez Tradycja.
Stranger pisze: Daj fragment, z NT na temat nie stosowania kary śmierci.
"Miłujcie sie tak, jak ja was umiłowałem."
Stranger pisze: Nawet jeśli to zdecyduj się czy w naszych czasach czy czasach nowego testamentu, bo to jest 2 tysiące lat różnicy kolego
Chodzi mi o nasze dzisiejsze cywilizowane czasy. Podaj mi jeden przypadek zastosowania kary smierci, ktory bylby wlasciwy.

Awatar użytkownika
Stranger
Początkujący
Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: sob lut 28, 2009 4:04 pm
Lokalizacja: Kraków/Odessa

Post autor: Stranger » sob mar 14, 2009 3:54 pm

Stranger napisał/a:

Mimo, że czyściec to bujda jeszcze większa niż piekło (z powodu braku potwierdzenia chociażby biblijnego) to większość społeczeństwa (katolicy) powinni to uważać za karę.


Bo to jest kara. A tak poza tym katolicyzm nie opiera sie tylko na Słowie. Wazna jest rowniez Tradycja.
To czemu KK popiera liberalny Pis?

W sumie to aż dziwne, że 40% Polaków jest wyznawcami tej prymitywnej religii.
Stranger napisał/a:

Daj fragment, z NT na temat nie stosowania kary śmierci.


"Miłujcie sie tak, jak ja was umiłowałem."
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Stranger napisał/a:

Nawet jeśli to zdecyduj się czy w naszych czasach czy czasach nowego testamentu, bo to jest 2 tysiące lat różnicy kolego

Chodzi mi o nasze dzisiejsze cywilizowane czasy. Podaj mi jeden przypadek zastosowania kary smierci, ktory bylby wlasciwy.
Chociażby Husajn.
książka wiersz - Moja twórczość.

ODPOWIEDZ