Trudna sprawa...pomóżcie!

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
myszka1412
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 27, 2010 3:25 pm

Trudna sprawa...pomóżcie!

Post autor: myszka1412 » sob lut 27, 2010 3:43 pm

Mój problem jest dość ciężki... Mam 17 lat. Od dłuższego czasu ojciec poddaje mnie i mamę przemocy psychicznej - wyzywa, wyśmiewa, ciągle nas kontroluje i często grozi mamie. Awantury zdarzają się nie tylko w domu, ale i na ulicy - wstydzę się z nim gdziekolwiek wychodzić. Mama nie może się z nim rozwieść, ponieważ mamy gigantyczne długi, a rodzice muszą je wspólnie spłacać. Zaciskam zęby i udaję, że nie ma problemu, ale to nic nie daje. Boję się o mamę i siebie... Co mam robić???

Awatar użytkownika
morgan
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 09, 2010 3:15 pm

Post autor: morgan » pn mar 01, 2010 10:50 pm

jestem w podobnej sytuacji i też nie wiem, co mam z tym zrobić. u mnie co prawda nie dochodzi do awantur przy ludziach, ale on czepia sie dosłownie o wszystko. moja mama nigdy nie usłyszała od niego ciepłego słowa. dopiero teraz, po 18 latach dotarło do niej wszystko, co ojciec sukcesywnie jej przez ten czas wmawiał. ja z bratem boimy się go, chociaż w gruncie rzeczy nic złego nam nie zrobił - nigdy nas nie bił, nie znęcał sie fizycznie. za to psychicznie wymęczył tak, że szkoda gadać. oboje nie umiemy z nim rozmawiać, dla niego zawsze liczyła eis tylko praca. poza tym ma przerost ambicji i straszne 'parcie' na wszystko dosłownie. doprowadził do tego,że ja i mama mamy już stwierdzoną nerwicę.
eh, nie będę więcej się rozpisywać, bo mogłoby się okazać,że za godzinę nawet nie skończę, ale jeszcze dodam,że u mnie też problem z rozwodem, bo moja mama nie zarabia na tyle kasy,żeby utrzymać naszą trójkę, poza tym w tym roku wybudowaliśmy dom i to chyba jest największą przeszkodą. no i ten kredyt do spłacenia....

szkoda gadać. nie wiem, co mam ci napisać. ja uciekam w taniec i muzykę,żeby jakoś żyć, skoro nic innego zmienić nie mogę. trzymaj się dziewczyno i nie daj się doszczętnie zniszczyć.
I see no changes...

Awatar użytkownika
etchantlife
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lut 15, 2010 8:08 pm
Lokalizacja: jugosławia

Post autor: etchantlife » wt mar 02, 2010 5:18 pm

życzę szczęscia, jedyne co może mu przeszkodzić, to drugi silny charakter.

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » wt mar 02, 2010 10:14 pm

trzeba sie preciwstawic i powiedziec koniec. nie ma innej opcji.

Awatar użytkownika
moersi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 12:58 pm

Post autor: moersi » śr mar 03, 2010 10:29 pm

Zadzwon na niebieską linie
Łatwiej potknąć się nogami niz słowem

Awatar użytkownika
dolly
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 280
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 pm

Post autor: dolly » ndz mar 07, 2010 12:19 pm

dziwny ten twój ojciec...
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.

Awatar użytkownika
Kissmyass
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 380
Rejestracja: śr lis 04, 2009 7:47 pm
Lokalizacja: to pytanie?

Post autor: Kissmyass » ndz mar 07, 2010 12:47 pm

Są ludzie, i parapety
Po co się męczyć z takim człowiekiem ?
Widać ma nierówno pod sufitem
Lepiej być obrażanym, wyśmiewanym itd
Niż żyć skromnie ale jak ludzie ?
Dziwne
Wolałbym się męczyć finansowo do końca życia
Niż żyć z takim człowiekiem

Zablokowany