szybkie czytanie-problem

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Maciej Ch

szybkie czytanie-problem

Post autor: Maciej Ch » pt mar 16, 2007 8:17 pm

witam chodze co 1kl technikum i wiadomo w szkole wyzszej szybkie czytanie jest wskazane ale mi to jakos nie wychodzi a przynajmniej mnie to nie zadowala :-/ chcialem sie dowiedziec co zrobic aby szybciej zaczac czytac? moze kurs? ale one z reguly sa drogie a mi na edukacje wydawanie kasy i to duze nie pasuje zabardzo :evil: ostatnio kumpel z innego forum polecil mi takie cos http://zz-czytaniedlawytrwalych.xt.pl co o tym myslicie? moze byc przydatne? po komentarzach innych wynika ze pomaga :roll: ale chcialem sie dowiedziec czy ktos tez mial doczynienia z taka lektura 8-)

pozdro

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » pt mar 16, 2007 10:06 pm

Aby nausczyć się szybkiego szytania najlepiej dużo czytać, takie mam zdanie.
A tak swoją drogą to ładną reklamę sobie robisz na forum.
Dlaczego tak piszę? Napisz, mymienimy poglądy.

Maciej Ch

Post autor: Maciej Ch » sob mar 17, 2007 9:41 am

ale zeby miec checi do szybkiego czytania trzeba tez juz dosc szybko czytac (dla mnie jest to wygodniejsze np :P )bo inaczej nie mam ochoty na czytenie :oops: byly u nas w szkole kursy i kumplom z kl pomogly i przyokazji podszkolili swoja pamiec :shock: ale cena byla za duzo wiec zrezygnowalem :roll:
czy reklama nio nie wiem link nie jest moj przynajmniej :->

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » sob mar 17, 2007 1:46 pm

Pierwsze słyszę, żeby techniki szybkiego czytania były niezbędne na studiach :-P
Ja tam sobie radzę już jakoś II rok ;)
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Maciej Ch

Post autor: Maciej Ch » sob mar 17, 2007 2:52 pm

ja tez sobie radze ale dla wlasnej wygody chcialbym "zapierdalac" i wszystko rozumiec czytajac ksiazke :mrgreen:

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » sob mar 17, 2007 5:12 pm

A od kiedy technikum to szkoła wyższa?? :shock:
Obrazek

Maciej Ch

Post autor: Maciej Ch » sob mar 17, 2007 6:24 pm

czepiasz sie :P u mnie sie mowi na szkoly ponad gimna. szkola wyzsza a na studia studia i to nie jest nic dziwnego :P :mrgreen:

Machidiel

Post autor: Machidiel » sob mar 17, 2007 6:29 pm

ja tez sobie radze ale dla wlasnej wygody chcialbym "zapierdalac" i wszystko rozumiec czytajac ksiazke
Jeszcze jakies zyczenia? Pamietaj że im szybciej sie czyta tym wiecej informacji umyka. A w szkole średniej najważniejsze jest teraz rozumienie tekstu wiec bardziej na tym sie skup.

mamyrazemwf

Post autor: mamyrazemwf » czw mar 22, 2007 12:50 pm

Machidiel pisze:
ja tez sobie radze ale dla wlasnej wygody chcialbym "zapierdalac" i wszystko rozumiec czytajac ksiazke
Jeszcze jakies zyczenia? Pamietaj że im szybciej sie czyta tym wiecej informacji umyka. A w szkole średniej najważniejsze jest teraz rozumienie tekstu wiec bardziej na tym sie skup.
Oj nie zgodze sie z tym. Dzisiejsze techniki nauczania szybkiego czytania nie tylko ucza nas czytac kilka razy szybciej, ale tez ucza zapamietywac informacje i skladnie zdan, ktore pozniej okazuja sie wazne.
Do autora watku: W internecie jest wiele kursow online - poszukaj.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » czw mar 22, 2007 2:04 pm

Ale chodzi o takie czytanie, co koleś przeleci wzrokiem po stronie i kolejna. I przeczyta 300 stronicową książkę na przerwie, tak?

Tylko tutaj chodzi o to, aby przelecieć wzrokiem pod linijkach nie wymawiając w myślach wszystkich słów. Chodzi o to aby umieć wybrać słowa klucze, najwazniejsze dla danego zdania.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ODPOWIEDZ