Próżność

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Próżność

Post autor: xTrollx » śr sie 30, 2006 9:23 am

Czym właściwie jest próżność? I w czym się przejawia?
W przesadzonym poczuciu wartości? Nie drażni was jak "nieciekawe" dziewczyny mówią jakie to są och i ach, jak kręcą facetów (chyba tych starszych), jakie są w swoim mniemaniu seksowne, podczas gdy w rzeczywistości nic konkretnego sobą nie reprezentują?

Kasiak

Post autor: Kasiak » śr sie 30, 2006 9:55 am

Nie nazwała bym ich próżnymi. I to, że kobieta kogoś podrywa nie oznacza, że jest pustą lalunią. Poprostu ma to coś. To, że ktoś uważa się za wybitnie...to już jego indywidualna sprawa i w rzeczywistości nie zawsze jest tak naprawdę, ale raczej nic na to nie poradzisz.

Próżność jest dla mnie wtedy, kiedy jesteś zdolny do zrobienia czegoś lub ktoś o coś cię prosi a ty po prostu z własnej wygody nie słuchasz go i nie robisz tego o co cię prosi. Kiedy mówisz komuś, żeby coś zrobił a równie dobrze sam możesz to zrobić.

Próżność kojarzy mi się raczej z siedzeniem i nic nie robieniem, tyczy się to zarówno pań jak i panów. Kiedy ktoś jest nadwyraz wygodnicki.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr sie 30, 2006 10:12 am

Kod: Zaznacz cały

próżność
«bycie próżnym, [u]chęć zwracania na siebie uwagi[/u], imponowania innym, małostkowa ambicja»
Copyright © 1997-2006 Wydawnictwo Naukowe PWN SA

Do tego dochodzi jałowość, niejako łącząca się z próżnością. Jak odbieracie takie typowe puste laleczki? (Najczęściej typiary w landrynkowych kolorach :P) O przerośniętym ego; wychodzących z domu, aby zwrócić na siebie uwagę (jak nie solarką, to oczojebnym różem?).

Inna sprawa nie tykając różowych; ogólnie jakie macie mniemanie o takich ludziach? Podpowiem, że nawet u nas na forum, takowe wypadki miały miejsce; a to bije po oczach, nie sądzicie??

katglu17

Post autor: katglu17 » śr sie 30, 2006 3:34 pm

Moim zdaniem dziewczyny jak je xTrollx, nazwal typiary w landrynkowych kolorach trosze przesadzaja. Kiedy jakas pusta lalunia wychodzi z domu z zamiarem poderwania jakiegos chlopaka to az mnie cos bierze. To widac i to naprawde odrzuca... Ostatnio na dyskotece przyszla dziewczynka 13 moze 14 letnia ubrana jak "pani lekkich obyczajow" i udawala doroslo osobe... Tylko jej troche nie wychodzilo bo jak by dalo sie z nia jakos o czym kolwiek pogadac to moze mnie by tak nie razilo, ale niestety...

kirke

Post autor: kirke » śr sie 30, 2006 4:00 pm

takie 13-14 są najlepsze... nie ma lepszej polewy :mrgreen:

prózność... to rzecz,którą dotknięci możemy być w każdym wieku... 8-)

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » śr sie 30, 2006 4:02 pm

katglu17 pisze:Moim zdaniem dziewczyny jak je xTrollx, nazwal typiary w landrynkowych kolorach trosze przesadzaja. Kiedy jakas pusta lalunia wychodzi z domu z zamiarem poderwania jakiegos chlopaka to az mnie cos bierze. To widac i to naprawde odrzuca...
Nie masz większych problemów, niż ocenianie ludzi po wyglądzie?

katglu17

Post autor: katglu17 » śr sie 30, 2006 4:10 pm

misanthropiac pisze:Nie masz większych problemów, niż ocenianie ludzi po wyglądzie?
Nie nie mam, pisze poprostu co sadze na ten temat... Jak tobie sie nie podoba to nie pisz...

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » śr sie 30, 2006 4:22 pm

Mhm
Moja opinia: nic mnie nie obchodzą "landryny". Niech sobie chodzą w kolorach tęczy wyrywać chłopaczków, mnie nic do tego. Mijam je obojętnie na ulicy (jak praktycznie każdego) koncentrując się n razy bardziej na mizantropijne nuty sączące się z słuchawek wkładanych dousznie.
Zadając pytanie chciałem się dowiedzieć dlaczego masz odmienny pogląd na tą "sprawę" wysnuwając wniosek, że wynika on z braku większych trosk.
Teraz możemy pogadać jak ludzie?
Obrazek

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr sie 30, 2006 4:25 pm

A może nie wynika z braku trosk, tylko z zazdrości o własną niedocenianą próżność?? ]:->

katglu17

Post autor: katglu17 » śr sie 30, 2006 4:28 pm

misanthropiac pisze:Teraz możemy pogadać jak ludzie?
tak mozemy..
misanthropiac pisze:Zadając pytanie chciałem się dowiedzieć dlaczego masz odmienny pogląd na tą "sprawę" wysnuwając wniosek, że wynika on z braku większych trosk.
Moja odpowiedz brzmi: moja siostra jest jedna z tym 13 latek i wiem dobrze jak to jest kiedy siedze z kolegami a ona gada jakies glupoty i sama sie z nich smieje...

ODPOWIEDZ