Do czego to wszystko dąży...

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
MiSiO

Do czego to wszystko dąży...

Post autor: MiSiO » pn lis 20, 2006 8:53 pm

temat jak widac nie znaczy nic.mysla glowna dla jakiej pisze jest metoda komunukacji w dzisiajeszych czasach.kazdy z nas wie ze porozumiewamy sie teraz poprzez telewizje, internet, telefony komórkowe a czy nie uwazacie ze to jest zle?przeciez nasz ojczysty jezyk w pewnym sensie zanika, nie potrafimy sie wyslowic a co dopiero skleic zdania.wszystko latwiej jest komuc cos powiedziec przez glupiego smsa bo nie mamy odwagi zeby spojrzec komus w 4 oczy.czy ma to jakąs przyszlosc?prosze wypowiedzcie sie na ten temat cos.powiem osobiscie ze mnie to troche wkurza... pozdróweczka ;-)

AneTkaa

Post autor: AneTkaa » pn lis 20, 2006 8:57 pm

no ja sie zgadzam. ;] kiedys ludzie pisali do siebie listy, czesciej się spotykali... a teraz wystarczy zadzwonic do siebie raz ja jakis czas, pogadac na gg, napisac smsa i tyle z naszej komunikacji... ja przyznam, ze jak pisze w necie bez tych polskich znaków to potem się zapominam czasem w wypracowaniach :P





PeeS. właśnie usłyszałam w TV, ze jakis Marian Piłka z PiS chce zakazać używania prezerwatyw... szok :shock: haha... czego to oni nie wymyslą... ;] ... wybaczcie mi tę małą dygresję ;P

MiSiO

Post autor: MiSiO » pn lis 20, 2006 9:01 pm

teraz jeszcze moze czasem sie widzimy i rozmawiamy ale zastanawia mnie co bedzie dzialo sie w przyszlosci, jak bedzie wygladala komunikacja...co o tym myslicie?mi sie wydaje ze trzeba troche ograniczyc smsm i internet:/

AneTkaa

Post autor: AneTkaa » pn lis 20, 2006 9:05 pm

ale właściwie internet umożliwa także łatwą i darmową komunikację z osobami, które są daleeeko... ;) są złe i dobre strony, jak we wszystkim. a ograniczyc? w tych czasach to się chyba nie da... właściwie wszystko kręci się wokół TV, komórki i Internetu. :)

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn lis 20, 2006 9:09 pm

MiSiO pisze:mi sie wydaje ze trzeba troche ograniczyc smsm i internet:/
dlaczego?

MiSiO

Post autor: MiSiO » pn lis 20, 2006 9:13 pm

dlaczego??bo nie bedziemy umieli za pare lat wydusic z siebie kilaka slow!!

AneTkaa

Post autor: AneTkaa » pn lis 20, 2006 9:16 pm

bo nie bedziemy umieli za pare lat wydusic z siebie kilaka slow!!
chyba za bardzo dramatyzujesz... ;p

MiSiO

Post autor: MiSiO » pn lis 20, 2006 9:18 pm

moze i dramatyzuje ale popatrzmy troche w przyszlosc, tzn an naszych syno przeciez to nas po czasci dotyczy:/ ale ok juz loozuje...

AneTkaa

Post autor: AneTkaa » pn lis 20, 2006 9:20 pm

fakt, troche przesada, ze dzieciaki już od 4 latek "używają" telefonow komórkowych, grają na kompie itd. ale to juz kwestia wychowania... :))

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pn lis 20, 2006 9:21 pm

AneTkaa pisze:kiedys ludzie pisali do siebie listy
A czym różni się list tradycyjny od emaila? Pod względem treści niczym. Chyba, że chodzi o inne aspekty, np. skraplanie miłosnych korespondencji damskimi perfumami :mrgreen:
PeeS. właśnie usłyszałam w TV, ze jakis Marian Piłka z PiS chce zakazać używania prezerwatyw... szok :shock: haha... czego to oni nie wymyslą... ;] ... wybaczcie mi tę małą dygresję ;P
No i w sumie co z tego. Pokrzyczą sobie, staną się pośmiewiskiem całego kraju a status quo zostanie zachowany.

Tej, sory ludzie ale jakoś nie wydaje mi się, żeby stosowanie pisemnych form wyrazu ograniczało słownictwo. Jest wprost przeciwnie...
Tu chodzi o popisowe (lol) marnowanie czasu zamiast zajęcia się czynnością czytania. Kto mało czyta ten ma błahe słownictwo i popełnia wiele błędów ortograficznych, fleksyjnych itp. itd. Udowodnione wiele wieków temu
Ostatnio zmieniony pn lis 20, 2006 9:25 pm przez misanthropiac, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ