Człowiek vs. Robot

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Stacy^^

Człowiek vs. Robot

Post autor: Stacy^^ » pt sty 26, 2007 12:00 pm

Jakie macie zdanie na temat cwiczenia pamieci? Co według Was jest wazne w nadchodzacej wielkimi korkami przyszłosci? Nie uwazacie ze nadchodzacy swiac to konkurencja i rewalizacja mozgow?Za kilkanascie lat zniknie pojecie "tanich rak do pracy", a co je zastapi?Niedrogie,powszechnie dostepne roboty??...przerazajace!! Czy to nie bedzie koniec z naszymi własnymi celami w zyciu?Zainteresowaniami? Pasją?Satysfakcją? Dazymy pod kazdym wzgledem do unowoczesniania kazdych rzeczy...biegniemy w przyszłosc? Co nas zatrzyma......?

Licze na to ze wypowiecie sie na ten temat bo ja sama jestem przerazona tym ze moga zastapic nas roboty..

(Napisałam ten temat tu bo tak mi przypasiło :P <-- ;) ) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pt sty 26, 2007 3:14 pm

Stacy^^ pisze:Za kilkanascie lat zniknie pojecie "tanich rak do pracy", a co je zastapi?Niedrogie,powszechnie dostepne roboty??...przerazajace!!
Raczej za kikadziesiąt. Za 19 lat będzie rok 2026 i nie sądzę, żeby po moim domu jeździł jakiś robot, co to zmywa, prasuje i gotuje.
A jeżeli nie trzeba będzie fizycznie pracować za małe stawki to tym lepiej - ludzie się przekwalifikują.
Stacy^^ pisze:Czy to nie bedzie koniec z naszymi własnymi celami w zyciu?
Jeżeli Twoim celem w życiu jest bycie "tanią ręką do pracy" to pewnie tak.
Stacy^^ pisze:Zainteresowaniami? Pasją?Satysfakcją? Dazymy pod kazdym wzgledem do unowoczesniania kazdych rzeczy...biegniemy w przyszłosc? Co nas zatrzyma......?
A czemu miałoby nas coś zatrzymywać? Nie można się cofać.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Stacy^^

Post autor: Stacy^^ » pt sty 26, 2007 5:32 pm

Nie wskazywałam tylko na Polske, chodzi o cały swiat.Generalnie chodzi o to ze wszytko to zastepuje nasza pamiec.Mamy komputery,telefony itd. to wszystko działa niekorzystnie dla nas chociaz ułatwia nam zycie. :roll:

Utrudniamy sobie zycie!A dlaczego? Dlatego zeby sobie je ułatwic!

Nie bycie "tania reka do pracy" to jest chore ale taka jest rzeczywistosc w Polsce. Wiadomo ze nie powinnismy sie zatrzymywac bo i tak jestesmy w tyle, ale chodzi o to ze kiedys roboty moga nas po prostu zastapic w pracy, w robieniu porzadkow, opieka nad dziecmi...a my? My bedziemy wtedy wypoczywac? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pt sty 26, 2007 7:04 pm

Stacy^^ pisze:Nie wskazywałam tylko na Polske, chodzi o cały swiat
Ale ja nie mówiłem tylko o Polsce.
Stacy^^ pisze:Generalnie chodzi o to ze wszytko to zastepuje nasza pamiec.Mamy komputery,telefony itd. to wszystko działa niekorzystnie dla nas chociaz ułatwia nam zycie
W jaki sposób działa niekorzystnie - mogłabyś to rozwinąć? Jeżeli chodzi Ci o to, że ludzie wpisują w telefon 30 numerów do znajomych zamiast je zapamiętywać, to sobie powiem, że to nieprawda - kiedyś ludzie zapisywali numery w kalendarzykach ze spisem telefonów na końcu. Teraz to niepotrzebne.

Dzięki temu, że mamy komputery możemy wykonywać wiele czynności szybciej i dokładniej niż gdybyśmy mieli to robić ręcznie.
Stacy^^ pisze:Utrudniamy sobie zycie!A dlaczego? Dlatego zeby sobie je ułatwic!
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Możesz to rozwinąć?
Stacy^^ pisze:Nie bycie "tania reka do pracy" to jest chore ale taka jest rzeczywistosc w Polsce
To, że nie jesteś tanim robolem jest chore?
Stacy^^ pisze:My bedziemy wtedy wypoczywac?
Będziesz robić to na co masz ochotę. Jak nie w rzeczywistości to w świecie wirtualnym. Myślę, że znany z Matrixa świat, w którym bohaterowie mogą wcielić się dosłownie w bohatera gry lub symulatora nie jest nieosiągalny. To kwestia pracy nad emisją zapachów i odczuwania dotyku. A do tego potrzeba jedynie pobudzić umysł.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pt sty 26, 2007 9:33 pm

Stacy^^ pisze:Generalnie chodzi o to ze wszytko to zastepuje nasza pamiec.
Tak na dobrą sprawę, nic nie zastępuje pamięci zwykłego człowieka. 30 lat temu również ludzie snuli wizje przyszłości, i co? Za dużo się nie zmieniło. Ponadto robot w dobie dzisiejszej technologii nie jest w stanie być np. opiekunką do dziecka, kucharzem, psychologiem (i tym raczej nigdy nie będzie). Co innego przy pracach czysto schematycznych, jak pakowanie pudełek, składanie długopisów etc. tutaj jak najbardziej, zwłaszcza, że ludzie tutaj się nie kwapią; podobnie z pracami w środowisku szkodliwym dla zdrowia. Nie przewiduje natomiast jakichś ogromnych skoków w technologii. Ewentualnie rozwinie się nanotechnologia w wojsku, także w medycynie...

Stacy, czy nie oglądałaś ostatnio przypadkiem filmu A.I. albo I Robot ?? xD

ET

Post autor: ET » czw lut 01, 2007 10:30 pm

Robot nie jest w stanie wykroczyć poza program mu narzucony. Nie jest w stanie projektować i się sam rozwijać, ulepszać, nie ma też uczuć i myślenia wyższego. Więc porównywanie człowieka do robota nie ma najmniejszego sensu.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » czw lut 01, 2007 11:13 pm

Dobra dobra, ET, a gdzie Twoja fantazja? Albo raczej mniej realistyczne myślenie? Ja tam uważam, że może nastąpić przełom w technice i takie roboty mogłyby się pojawić. Być może jestem naiwny, ale cóż.

anabolix

Post autor: anabolix » sob lut 03, 2007 2:40 pm

moim zdaniem to kwestia czasu kiedy maszyny przegonią ludzi pod każdym względem

mamyrazemwf

Post autor: mamyrazemwf » czw mar 22, 2007 1:25 pm

Takie roboty powoli juz wchodza w zycie, moze nie u nas, ale przykladowo w Japonii tak. Swego czasu ogladalem pewien dokument - w wielu domach w Japonii sa juz roboty, ktore sprzataja, piora itd. Z reszta Japonia to kraj mikrochipow i innych zabaweczek, za 10-15 lat beda juz o wiele ciekawsze rozwiazania, o ktorych na razie nawet nie mamy pojecia. Wszystko idzie gwaltownie do przodu i do wprowadzenia robotow do zycia to nie kwestia dziesiatek, lecz nastu lat.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw mar 22, 2007 1:25 pm przez mamyrazemwf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » czw mar 22, 2007 2:00 pm

To ja nie mieszkam w Japonii i też mam robota co to pierze - a nazywa się pralka :lol:
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ODPOWIEDZ