KK w święta

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

KK w święta

Post autor: misanthropiac » pn gru 25, 2006 9:00 pm

W Polsce święta posłużyły określeniu lustracji księży mianem dzieła szatana.
W Watykanie człowiek, który jest posądzony o tuszowanie czynów pedofilskich (sprawa nie została wyjaśniona, tylko popisowo zamieciona pod dywan), apeluje o poszanowanie godności dzieci

Dlaczego w kościele nie odprawia się jasełek, nie cytuje stosowonych fragmentów Biblii, tylko wykorzystuje się święta do porachunków wewnątrzmafijnych i odwracania kota ogonem?

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » pn gru 25, 2006 9:56 pm

Okazuje się, że na górze faktycznie polityka wybija się na pierwszy plan. Lokalnie jednak nic takiego nie ma miejsca, przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem.

Jest też inny problem. Moim zdaniem Kościół nie może być głuchy na świat zewnętrzny i powinien podejmować problemy, szczególnie te którego go dotyczą. Pytanie czy pasterka jest odpowiednim momentem, aby takie sprawy załatwiać? Warto jednak problemy "biblijne" zauważać w tym co się dzieje dookoła i nie zajmować się tylko teoretyczną częścią religii, ale umieć ją przełożyć, na obecne problemy.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » czw sty 04, 2007 8:57 pm

ja pisze:Dlaczego w kościele nie odprawia się jasełek, nie cytuje stosowonych fragmentów Biblii, tylko wykorzystuje się święta do porachunków wewnątrzmafijnych i odwracania kota ogonem?
Stary, ja ci to powiem. Fakty świadczą przeciwko nim, więc elementem złagodzenia swoich win jest postawienie siebie w roli ofiar. Nawet kosztem splugawienia miejsca świętego...
Afera służalczego kapusia zbrodniczego systemu dotarła nawet do Watykanu. Nie tylko "grey" jest kłamcą, sam papież niewiele mu ustępuje!
Co sądzicie o tej hucpie? Piszcie śmiało!
Obrazek

ET

Post autor: ET » pn sty 15, 2007 1:47 am

Śmiało? Ale obawiam się że dostanę ostrzeżenie za brzydkie słowa. KK to ideowa maszynka do zarabiania pieniędzy, anachroniczna, gołosłowna, dwulicowa. "Grey" to konformista, który by móc jeździć do Watykanu skrzywdził wielu ludzi. Lustracja? Jak najbardziej, prawda jest potrzebna.

ODPOWIEDZ