Czy soczewki czuć na oku?

Dział poświęcony tylko dla kobiet.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
sara
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 12:27 pm

Czy soczewki czuć na oku?

Post autor: sara » ndz mar 25, 2012 12:54 pm

Witam Was ciepło. Od jakiegoś czasu strasznie "popsuł mi sie wzrok" - skutki dłuuugiej pracy przy kompie. Zaczęłam mieć poważne problemy ze skupieniem wzroku na jednym punkcie. Do tego doszły bóle głowy i "zamglenia" obrazu. Bagatelizowałam to, a teraz się okazuje że bez "wspomagania" już nie za wiele widzę. I tu pojawia się mój problem. Po wizycie u okulisty trochę się załamałam. Okazało się że te wady wzroku o których zawsze myślałam, że dotyczą ludzi w starszym wieku teraz dotknęły mnie :(. Nie chcę okularów, zdecydowanie wolałabym soczewki. I dlatego proszę napiszcie czy soczewki "czuć" na oku? I jak często zmienia się ten płyn w którym muszą leżakować? Sporo już się naczytałam, np. że są soczewki twarde, miękkie, jednodniowe, wielokrotnego użytku itp. Pozdrawiam. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
romid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 15, 2011 8:27 am

Re: Czy soczewki czuć na oku?

Post autor: romid » pn kwie 16, 2012 9:03 pm

NIe, nie czujesz soczewki na oku, ale po kilku godzinach możesz odczuwać szczypanie, bo soczewki wysuszają oko.

Awatar użytkownika
kirissa
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:50 am
Lokalizacja: Hel

Re: Czy soczewki czuć na oku?

Post autor: kirissa » śr kwie 18, 2012 9:23 am

Nie jest to jednak regułą :P Ja czasem noszę soczewki od rana do później nocy/rana i nie odczuwam żadnego dyskomfortu. czasem nawet łapię się na tym, że idę do łóżka i zapominam ich zdjąć, wtedy muszę wrócić do łazienki :P
And then she'd say:
"It's ok, I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry"
Supergirl, Reamonn

ODPOWIEDZ