Wybór eLO

Dyskusja dotycząca szkoły.
Awatar użytkownika
Miśka69
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 30, 2010 4:38 pm

Wybór eLO

Post autor: Miśka69 » wt mar 30, 2010 4:41 pm

Wiem, że powinnam sama zdecydować, ale potrzebuje chociaż delikatnej pomocy. ;-) Otóż jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Jestem uczennicą o średniej ok. 5,0 więc jestem zdecydowana na LO. Ale pojawia się problem profilu. Zastanawiam się nad profilem matematycznym lub humanistycznym. Po matematycznym myślę nad zajęciem się grafiką komputerową, a po humanistycznym o dziennikarstwie sportowym. Chciałabym się dowiedzieć, który zawód jest bardziej perspektywiczny i jakie muszę do niego posiadać predyspozycje. Jest jeszcze jedna sprawa. Gdybym wybrała kierunek matematyczny to wolałabym mat - info, a w moim mieście znajduję się właśnie taki kierunek, ale mam także możliwość chodzenia do szkoły w pobliskiej miejscowości, która ma lepszy poziom, ale kierunek mat - fiz. Czy fizyka bardzo rożni się na mat-inf, a mat-fiz? Bo matematyka nie sprawia mi trudności, gorzej z fizyką i chciałabym mieć z nią mniej do czynienia ;-)

Awatar użytkownika
Yvonne
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt sie 12, 2011 6:59 am

Re: Wybór eLO

Post autor: Yvonne » pt sie 12, 2011 7:08 am

Polecam liceum AP Edukacji :) Naprawdę świetnie tam jest :)

Awatar użytkownika
santiagos
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 22, 2011 11:47 pm

Re: Wybór eLO

Post autor: santiagos » wt lis 22, 2011 11:53 pm

Szkoły publiczne to już przeszłość. Obecnie większość ludzi, którzy chcą studiować, łączy naukę z pracą. Oferta wyższych skierowana jest zazwyczaj do ludzi młodych, z ogromnymi perspektywami i szansami. Co jednak z tymi, którzy pracę zawodową rozpoczęli wcześniej, chcą nadal się rozwijać, mają pieniądze, czas i mieszkają w Warszawie? Polecamy im szczególnie Wyższa Szkoła Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia., usytuowaną w samym centrum stolicy, oferującą m.in. aktorstwo i politologię, doskonałą kadrę, a przede wszystkim umożliwiający ludziom pracującym swobodne studiowanie. Do tego świetne programy studenckie – obniżanie czesnego, stypendia, własny notebook. Sprawdźcie sami na www.wskims.edu.pl

ODPOWIEDZ