Nirvana

Wszystko co jest związane z muzyką.
Awatar użytkownika
Chemiczna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 6:10 pm
Lokalizacja: Czarne Błoto
Kontakt:

Nirvana

Post autor: Chemiczna » sob kwie 10, 2010 8:15 pm

Zobaczyłam ,że mało tutaj coś zespołów . Tak więc postanowiłam to zmienić proszę Was o opinie na temat tego moim zdaniem , Niezwykłego i genialnego zespołu;D
By wiki:
Nirvana – amerykański zespół rockowy, założony przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina i basistę Krista Novoselica w Aberdeen (USA) w 1987. Zespół w ciągu siedmiu lat swojej kariery zatrudniał kilku perkusistów (ostatnim był Dave Grohl, który dołączył do grupy w 1990).

Nirvana zdobyła ogólnoświatową sławę po wydaniu albumu Nevermind oraz pierwszego singla promującego płytę, "Smells Like Teen Spirit" (1991) oraz stała się jednym z prekursorów podgatunku muzyki rockowej, grunge. Inne grupy pochodzące z Seattle również odegrały dużą rolę na scenie rockowej w latach 80. i 90., np. Alice in Chains, Pearl Jam i Soundgarden. Dzięki działalności tych zespołów grunge i rock alternatywny stały się najczęściej nadawanymi przez stacje radiowe gatunkami muzycznymi na początku lat 90. Wokalista zespołu, Kurt Cobain, zyskał miano "przedstawiciela nowego pokolenia", zaś Nirvana stała się jednym z niewielu zespołów kojarzonych z Generacją X[2]. Wobec medialnego zamieszania Cobain skupił się w pełni na muzyce zespołu, gdyż uważał, iż wizja artystyczna oraz przekaz zespołu został źle zinterpretowany przez odbiorców.

Zespół został rozwiązany po śmierci Cobaina w 1994, ale popularność Nirvany po tym wydarzeniu jeszcze bardziej wzrosła. W 2002 wydano nieukończone przez zespół demo "You Know You're Right", które okazało się międzynarodowym hitem i uplasowało się na szczytach list przebojów. Do marca 2009 zespół sprzedał ponad 25 milionów albumów w Stanach Zjednoczonych oraz ponad 50 milionów na całym świecie.
Skład:
Kurt Cobain – śpiew, gitara
Krist Novoselic – gitara basowa
Dave Grohl – perkusja, wokal wspierający
Są wieczni...
Obrazek
"Wszyscy moi przyjaciele są zamordowani
Cały mój szkielet bez szpiku kostnego
Wszyscy ci przyjaciele chcą nastoletnie mięso
Wszyscy moi przyjaciele są mordercami"

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » ndz kwie 11, 2010 1:01 pm

Pierwszy zespół rockowy jakiego zaczełam słuchać w 5 klasie podstawówki, i tak towarzyszył mi przez całe gimnazjum i liceum :) miałam bzika na punkcie Nirvany, nosiłam z nimi bluzy, koszulki i jeszcze mam kubek Nirvany :)

Awatar użytkownika
Baretta
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 05, 2010 9:10 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Baretta » pn lip 05, 2010 9:29 pm

I love Nirvana! Poznałam naprawdę niedawno, ale zaraz się zakochałam. Słucham cały czas na zmianę z innymi np.: Billy Talent, Guns and Roses, AC/DC itp

Awatar użytkownika
karmela
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 4:10 pm

Post autor: karmela » czw wrz 30, 2010 4:24 pm

Nirvana jest super!! zwłaszcza kawałek:
nirvana Come As You Are

Awatar użytkownika
Mr.MM
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 06, 2011 7:26 pm

Post autor: Mr.MM » czw sty 06, 2011 7:38 pm

Nirvana to zespół, którego cały czas słuchać nie mogę. Mają fajne poszczególne piosenki. Moim zdaniem wszystkie te, które znajdują się na Unpluggedu są najlepsze.

Graliby zapewne do czasów dzisiejszych, ale Kurt Cobain niestety popełnił samobójstwo.

Awatar użytkownika
Moschea
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 1:05 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Moschea » śr sty 26, 2011 5:49 pm

Ubóstwiam! To nigdy sie nie nudzi. Zawsze do tego wracam. Moje ulubione piosenki to: Smells like teen spirit, Heart shaped box, Drain you, Lithium, Rape me i wiele innych. Polecam.

Awatar użytkownika
Pleks
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: czw lip 30, 2009 11:41 am
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pleks » pt sty 28, 2011 2:03 pm

Kocham ten zespół a najbardziej jeden kawałek. Ten kawałek to Smells like teen spirit. :-P
Eazy-E RIP RIP RIP

ODPOWIEDZ