Pierścień dziewictwa

Sposoby zajmowania się sobą, nowe trendy w modzie i styl ubierania się. Kolczyki, tatuaże, paznokcie...
Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn mar 15, 2010 8:54 pm

To co miss_dream napisała napawa mnie przerażeniem. Gdzieś o tym czytałem i taki pierścień określano jako "Pierścień czystości", a jedno z dzieci na pytanie po co taki pierścień odpowiedziało, że nie będzie się musiało myć. Myślę, że komentarz zbędny.
Co do osób dojrzalszych to osobiście nie mam nic przeciwko temu, chociaż jeśli będzie podobny do obrączki ślubnej to noszenie go przez dziewicę tudzież prawiczka może mieć funkcję odstraszającą potencjalnego, przyszłego partnera. W końcu wszyscy mówią, że żyjemy w wolnym kraju.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
Ruda
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 1:49 pm

Post autor: Ruda » ndz kwie 18, 2010 9:02 am

Ja słyszałam, że babcie kupowały wnuczką na komunię swięto te pierścienie, a dzieci nie wiedząc za bardzo o co chodzi nosiły.
Ale to już cała idea się mija z celem.

Awatar użytkownika
tymek
Gaduła
Gaduła
Posty: 158
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 5:40 pm

Post autor: tymek » ndz kwie 18, 2010 4:16 pm

heheh to dla mnie tak śweitna idea jak operacja plastyczne rekonstruująca błonę dziewiczą...

Awatar użytkownika
Ruda
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 1:49 pm

Post autor: Ruda » ndz kwie 18, 2010 5:11 pm

to jest ciekawa alternatywa dla ludzi którzy nie mają co robić z kasą :d

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » ndz kwie 18, 2010 9:49 pm

Skoro głupie nastolatki obnoszą się z tym że mają pierwszy raz za sobą, opowiadają o tym na prawo i na lewo to czemu te rozsądniejsze nie miałyby obnosić się z dziewictwem ,które bez wątpienia jest większym powodem do dumy. Wydaje mi się jednak, że taki pierścień powinny nosić dziewczyny które nie tylko są dziewicami ale chcą też zachować czystość do ślubu, a nie że 14- latka założy pierścień dziewictwa bo nie miała jeszcze chłopaka, a za rok czy dwa zrobi to ze swoim pierwszym chłopakiem.

Awatar użytkownika
Kissmyass
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 380
Rejestracja: śr lis 04, 2009 7:47 pm
Lokalizacja: to pytanie?

Post autor: Kissmyass » ndz kwie 18, 2010 10:04 pm

juna pisze:czemu te rozsądniejsze nie miałyby obnosić się z dziewictwem ,które bez wątpienia jest większym powodem do dumy
Uważasz za rozsądne obnoszenie się ze swoim dziewictwem?
Przecież dziewictwo to sprawa intymna, osobista, itd!
No więc te które ten pierścień noszą nie są za bardzo rozsądne.
To równo znaczne z rozpowiadaniem na prawo i lewo "jestem dziewicą"!

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » pn kwie 19, 2010 7:35 pm

Kissmyass pisze:Uważasz za rozsądne obnoszenie się ze swoim dziewictwem?
uważam, że to rozsądne być dziewicą w wieku 14-15 lat.

Awatar użytkownika
Ruda
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 1:49 pm

Post autor: Ruda » wt kwie 20, 2010 6:41 am

Ale Kissmy ass, ma trochę racji. Bo miliony razy byłam świadkiem takiego obnoszenia się swoim dziewictwem, i to raczej nie z dumy, tylko ze świadome 'kokietowanie' etc.

Ja jakbym powiedziała, w jakim wieku uważam tracenie dziewictwa za słuszne, byłabym hipokrytką. Także trzymam się zdania, że każdy osobiście czuje, kiedy jest gotowy i jest to świadomy wybór oraz świadomość konsekwencji.

Awatar użytkownika
juna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 296
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 5:44 pm

Post autor: juna » wt kwie 20, 2010 1:34 pm

Ale Kissmy ass, ma trochę racji. Bo miliony razy byłam świadkiem takiego obnoszenia się swoim dziewictwem, i to raczej nie z dumy, tylko ze świadome 'kokietowanie' etc.
dlatego też napisałam że wydaje mi się że taki pierścień jak chcą to mogą nosić dziewczyny które nie tylko są dziewicami, ale też chcą nimi pozostać do ślubu. Kissmyas mnie też chyba źle zrozumiał pod tym względem że nie chodziło mi o to że rozsądne dziewczyny noszą pierścień, tylko rozsądne dziewczyny nie uprawiają seksu w tym wieku.
Szczerze mówiąc co do samego pierścienia miałam mieszane uczucia, ja bym go raczej nie nosiła, tylko tak sobie pomyslałam, że skoro w dzisiejszych czasach można szpanować głupotą, to czemu nie mogłaby to iść też w drugą stronę.

Awatar użytkownika
k1k2
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 29, 2012 11:48 am

Re: Pierścień dziewictwa

Post autor: k1k2 » śr lut 29, 2012 11:58 am

Nie wiem czy go da się kupić aby taki otrzymać trzeba złożyć śluby czystości w kościele przez swojego księdza on wysyła list do biskupa o zgodę na to by moc tej osobie udzielić ślubów czystości jeżeli jest taka zgoda to po mszy sw. czytasz kartkę gdzie sa przyrzeczenia pisze ze wyrzekasz się wielu rzeczy wtedy otrzymujesz śluby czystości tylko nie można ich złamać bo jest to ciężki grzech ale jest to bardzo trudne poświecenie jest to dla osób które wiedza czego chce i są pewni tego ze dadzą rade...śluby czystości sa albo do 18 roku życia albo do ślubu i najpierw sie dobrze zastanowić zanim podejmie się decyzje...... ;)

ODPOWIEDZ