Celibat

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
walu11

Post autor: walu11 » pt maja 22, 2009 3:32 pm

Baruch pisze:Proboszcz tez czlowiek. Rozny sie trafia. Jeden dba, inny przychodzi na gotowe i nic nie robi. Ale odchodzic od wiary z powodu ksiedza jest najwiekszym debilizmem, jaki w zyciu uslyszalem. Chociazby sie trafilo na najgorszego ksiedza, to uwazam, ze nie warto odchodzic od Kosciola. Wszakze i Judasz byl apostolem, a jednak pierwsi chrzescijanie nie twierdzili, ze kapłani sa zli.

Nie odchodzę od wiary, wierzę dalej. Tylko pisałem, że to jest niepojęte ze względu z niezgodnością tego co uczą w szkole, a tego co opowiada nauka - co jest realniejsze, niż Bóg sobie umyślał, że będzie Ziemia i nagle powstała...

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » pt maja 22, 2009 3:41 pm

walu11 pisze:z niezgodnością tego co uczą w szkole, a tego co opowiada nauka - co jest realniejsze, niż Bóg sobie umyślał, że będzie Ziemia i nagle powstała...
Pisalem juz kilka postow wyzej: nie nalezy tego brac doslownie. Moze wrcimy do tematu ksiezy?

walu11

Post autor: walu11 » pt maja 22, 2009 3:44 pm

Baruch pisze:Pisalem juz kilka postow wyzej: nie nalezy tego brac doslownie. Moze wrcimy do tematu ksiezy?
Wytłumaczyłem Ci tylko, dlaczego nie jestem taki bardzo chrześcijański.

A wracając do tematu to nie mam zdania co do Celibatu. Nie obchodzi mnie to.

Awatar użytkownika
qwerty
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 16, 2009 3:28 pm

Post autor: qwerty » sob maja 23, 2009 6:56 am

Baruch juz widze, jak np. biegniesz na policje, bo ksiadz zabrał z caritasu 4kartony makaraonu, czy czego innego z pomocy.
Ksiadz nie moze nic z koszyka wziac? Cos mi sie nie wydaje, zeby nie mogl, skoro ministranci potrafia ;)

Edit by Baruch: Nie uzywaj wulgaryzmow ;).
A ty walu nie spamuj
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2009 12:33 pm przez qwerty, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » ndz maja 24, 2009 12:35 pm

qwerty pisze:Baruch juz widze, jak np. biegniesz na policje, bo ksiadz zabrał z caritasu 4kartony makaraonu, czy czego innego z pomocy.
Nie wydaje mi sie, zeby ksiadz bral takie rzeczy. Taka sytuacja jest nierealna.

Awatar użytkownika
qwerty
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 16, 2009 3:28 pm

Post autor: qwerty » ndz maja 24, 2009 1:54 pm

No widzisz, Tobie sie nie wydaje, a ja jestem pewny, ze takie cos zaszlo, dlaczego? Gdyz bylem swiadkiem takiego wydarzenia :[

Awatar użytkownika
Baruch
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1060
Rejestracja: śr sty 21, 2009 12:34 pm

Post autor: Baruch » ndz maja 24, 2009 1:56 pm

qwerty pisze:No widzisz, Tobie sie nie wydaje, a ja jestem pewny, ze takie cos zaszlo, dlaczego? Gdyz bylem swiadkiem takiego wydarzenia :[
Nie moge sobie wyobrazic, jak ksiadz przy swiadkachm moze zabrac kilka kartonow z Caritasu. Moze chory? Taki przypadek jest pewnie jeden w calej Polsce. Po moich doswiadczeniach moge tylko stwierdzic, ze wiekszasc ksiezy to uczciwi i czasem spoko ludzie.

ODPOWIEDZ