Co czytacie teraz ?

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » ndz gru 21, 2008 9:16 pm

Widzę że twoim głównym zadaniem jest krytyka .... i to naprawdę przesadna, ale nie bedę z tobą dyskutować w końcu o gustach się nie dyskutuje.. nie wszystkie książki są dla tak wybitnych jednostek... Nie lubisz takich lektur, oki szanuje twoje zdanie,
A teraz z innej beczki..
Czytam obecnie Katedra Marii Panny w Paryżu- Wiktora Hugo... Naprawdę zajmująca lektura...
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » pn gru 22, 2008 9:06 am

Widzę że twoim głównym zadaniem jest krytyka .... i to naprawdę przesadna, ale nie bedę z tobą dyskutować
Dziewczyno! Po cholerę Ty się logujesz na forum, jeżeli nie potrafisz dyskutować?
Dla mnie Coelho, to marny pisarz, ale jeżeli dla Ciebie jest kimś wyjątkowym, to proszę przekonaj mnie, że warto sięgać po jego książki.
Ale jak wolisz skończyć temat, bo nie masz tych argumentów, to ok, rozumiem.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » pn gru 29, 2008 11:19 pm

To wymień, mi proszę Twoich ulubionych pisarzy? Może dojdziemy do wspólnego porozumienia... Jakie gatunki lubisz czytać, hmm?? :-P
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » wt gru 30, 2008 8:57 am

A czy to jest istotne? Po cholerę Ci to? Rozmawiamy, albo rozmawialiśmy o Coelho. Nie lubię jego książek, powiedziałam dlaczego i koniec kropka.
Jak chcesz mnie przekonać, że to jest pisarz warty uwagi, to proszę bardzo.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » pt sty 02, 2009 4:00 pm

Em. pisze:A czy to jest istotne? Po cholerę Ci to? Rozmawiamy, albo rozmawialiśmy o Coelho. Nie lubię jego książek, powiedziałam dlaczego i koniec kropka.
Jak chcesz mnie przekonać, że to jest pisarz warty uwagi, to proszę bardzo.
Nie jesteś zbyt otwarta... Książki tego pisarza mają coś co sprawia, że dla większości ludzi są zajmującą lekturą... Prosty jezyk, bohaterowie tacy jak każdy z nas, mający podobne problemy- po prostu ludzie...- i oczywiście prawdy które są uniwersalne. Każda przeczytana książka Coelho przedstawia rożnych ludzi borykającyvh się ze swoim wnętrzem, szukających drogi, która da im spełnienie... Ksiażki do refleksji nP. 11 minut

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » pt sty 02, 2009 6:14 pm

Fusa_20 pisze:dla większości ludzi są zajmującą lekturą...
Skąd wiesz, że dla większości?
Fusa_20 pisze:Prosty jezyk
Nie jest prosty. Jest przesycony metaforami i innymi złotymi myślami.
Fusa_20 pisze:Każda przeczytana książka Coelho przedstawia rożnych ludzi borykającyvh się ze swoim wnętrzem, szukających drogi, która da im spełnienie... Ksiażki do refleksji nP. 11 minut
Jak milion książek innych autorów ;)

Szanuję Twoje zdanie. Szanuję, że w ogóle książki czytasz [coraz mniej ludzi poddaje się temu ciekawemu spędzeniu czasu], ale mnie Coelho mimo wszystko nie przekonuje.
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

Awatar użytkownika
anka390
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 30, 2008 10:24 pm

Post autor: anka390 » sob sty 03, 2009 10:56 am

Teraz czytam "Potop"
A co do Coelha to przeczytałam kiedyś jego książkę ale też mi się nie spodobała jak dla mnie to jest zbyt prosty przekaz więc popieram Em. i Gabryjel.

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » sob sty 03, 2009 2:29 pm

Tu nie chodzi o prosty przekaz, bo trzeba odkryć głębię... Kazda książka zawiera prosty przekaz... nic skomplikowanego. Po jednej książce nie można oceniać całej twórczości... :->
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
Rosia
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 598
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:33 pm

Post autor: Rosia » sob sty 03, 2009 5:07 pm

Teraz czytam
Pandora- Anne Rice
Wampir (biografia symboliczna) - Maria Janion
Zmierzch - chyba, nie muszę mówić kogo :-P Mayer

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » sob sty 03, 2009 5:14 pm

Fusa_20 pisze:Tu nie chodzi o prosty przekaz, bo trzeba odkryć głębię...
Ale właśnie, tu nie ma żadnej głębi. Wszystko jest podane, nie trzeba się nad książką nawet zastanawiać. Autor coś napisał, czytelnik przeczytał i `o kurczę, jakie to fajne` i leci ustawić opis na gg :-P
Fusa_20 pisze:Po jednej książce nie można oceniać całej twórczości...
Prawda. Myślałam, że przeczytałaś więcej jego książek...
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

ODPOWIEDZ