oszczędzanie czy to sknerstwo??

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
albert20
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:27 pm

oszczędzanie czy to sknerstwo??

Post autor: albert20 » pn lis 17, 2008 9:26 pm

Sprawa niby banalna ale czuję sie trochę jak sknera chociaż lubię jak nazbiera mi się trochę kaski czuję się pewniejszy siebie:) dziwne uczucie jestem chyba materialistą :)))

Awatar użytkownika
magda.
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 18, 2008 1:05 am

Post autor: magda. » wt lis 18, 2008 1:30 am

Ciekawy tok myślenia^^.
Jesteś sknerą czy materialistą? To różne sprawy i nie wiadomo, którą rozwinąć.
Odkładanie pieniędzy, ażeby je potem jakoś rozsądnie spożytkować to chyba nic złego?
Nie rozumiem trochę po co ten temat...bo zaznaczasz, że czujesz się pewnie mając jakąś kasę w zanadrzu,więc w czym problem? ;>

Awatar użytkownika
mycha1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 10:51 am
Lokalizacja: xDDDD
Kontakt:

Post autor: mycha1991 » ndz lis 30, 2008 6:07 pm

:lol: kazdy lubi oszczedzac i tak ma ale jak mam kase miec to ostatnio 100 stracilam w mgnieniu oka:(

Awatar użytkownika
qqeq
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: pn gru 01, 2008 4:39 pm

Post autor: qqeq » pn gru 01, 2008 4:42 pm

Oszczędzanie nie jest sknerstwem. Jest to coś normalnego wg mnie coś czego powinni systematycznie przestrzegać wszyscy ludzie na świecie. warto oszczędzać nawet najmniejsze kwoty a systematycznie, gdyż odkładane i odpowiednio inwestowane przyniosą Nam naprawdę konkretne zyski i pozwolą na uzyskanie niezależności finansowej. Oszczędności są również zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami finansowymi w naszym życiu

Awatar użytkownika
Korek
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 01, 2008 6:47 pm

Post autor: Korek » pn gru 01, 2008 6:50 pm

Oszczędzanie jest niezbędne. W czasach kredytów na dowód osobisty jest wręcz niezbędną umiejętnością. Jak na mnie to zarządzania finansami osobistymi powinni uczyć już w podstawówce!
Zawsze możliwe jest napisanie czegoś lepiej. Co kilka głów to nie jedna. Dlatego wszędzie gdzie chodzi o pisanie prac możliwa jest poprawa jakości...

Awatar użytkownika
Emotka;)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 02, 2008 3:02 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Emotka;) » czw gru 04, 2008 1:17 pm

hmm. czujesz się jak sknera, ale mówisz, że jesteś materialistką? bez urazy, ale nie rozumiem ... uważasz, że jesteś tą sknerą czy nie?
a co do tego czy jesteś sknerą to skąd mam wiedzieć jak cię nie znam?
jak coś czytaj uwagi poprzedników. pozdro ;*
Smile! ;)

Awatar użytkownika
albert20
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 17, 2008 8:27 pm

Post autor: albert20 » wt gru 16, 2008 1:41 pm

qqeq pisze:Oszczędzanie nie jest sknerstwem. Jest to coś normalnego wg mnie coś czego powinni systematycznie przestrzegać wszyscy ludzie na świecie. warto oszczędzać nawet najmniejsze kwoty a systematycznie, gdyż odkładane i odpowiednio inwestowane przyniosą Nam naprawdę konkretne zyski i pozwolą na uzyskanie niezależności finansowej. Oszczędności są również zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami finansowymi w naszym życiu
Bardzo dobra wypowiedz to fakt że oszczędzanie a zarazem inwestowanie powinno nam przynieść w przyszłości wymierne korzyści. Niestety żeby oszczędzać trzeba być czasem sknerą :( taj już ktoś ten świat ułożył.

Awatar użytkownika
Nikki_66
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nikki_66 » śr gru 17, 2008 5:41 pm

Czy ja wiem czy sknerą... Czasem trzeba poprostu zrezygnować z paru rzeczy, na rzecz czegoś innego...
"...Życie to pożądanie, cała reszta to tylko szczegół..."

Awatar użytkownika
Ameris
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: sob lis 22, 2008 12:53 pm

Post autor: Ameris » śr gru 17, 2008 7:23 pm

Jak mam z czego, to oszczędzam, choć potrafie sporo kasy w mgnieniu oka przepuścić :P

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » śr gru 17, 2008 7:29 pm

Dobra napiszę coś, chociaż wiem, że za chwilę tu się niezła dyskusja potoczy.

Jeżeli jestem przy kasie i czegoś potrzebuję, to to kupuję. Jeżeli czegoś chcę i nie mam kasy, to zbieram.

Materializm, to nie sknerstwo ;)
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

ODPOWIEDZ