Marihuana. Legalizować tak czy nie??

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » ndz wrz 21, 2008 7:41 pm

Mała_Pe pisze:No to po co legalizować ?
Bez zmian to bez zmian i tyle.
Zmiana będzie taka, że nie będzie kar i strachu!
Mała_Pe pisze:Nie wmawiajcie mi, że jeśli raz ktoś zapali i poczuje się fajnie.. to nie zapali drugi i trzeci.. w ten sposób wpada już w jakiś sposób w taki ciąg... nieważne, czy zapali raz na miesiąc raz na pół roku.. ważne, że zapali po raz następny.. i już w świadomości będzie od niej uzależniony.. Ponad to marihuana w jakiś sposób 'otępia' ludzi, bo takie ma właściwości...
Ale legalizacja ma coś z tym wspólnego? Nie. To, że będzie legalna nie znaczy, że wszyscy zaczną palić. Ten kto chce palić to już pali!
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
sunShine07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 6:07 pm
Lokalizacja: Wonderland

Post autor: sunShine07 » pn wrz 22, 2008 1:09 pm

olka080 pisze:Ale legalizacja ma coś z tym wspólnego? Nie. To, że będzie legalna nie znaczy, że wszyscy zaczną palić. Ten kto chce palić to już pali!
Dokładnie .. przeciez to juz mozna tak łatwo zdobyc ze jak ktos bedzie chciał to napewno zalali..

Awatar użytkownika
really?
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: really? » pn wrz 22, 2008 6:57 pm

widze tu wypowiedzi osob ktore ze tak powiem 'gowno wiedza'. (nie obrazajac nikogo);-)

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » pn wrz 22, 2008 7:18 pm

really? pisze:widze tu wypowiedzi osob ktore ze tak powiem 'gowno wiedza'. (nie obrazajac nikogo);-)
;-) really wszystko wie i zaraz wiedzą z nami podzieli się bo inaczej banik będzie gdyż na temat nie wypowiedział się ołjee ^^
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
really?
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: really? » pn wrz 22, 2008 7:28 pm

Pyskaty pisze:
really? pisze:widze tu wypowiedzi osob ktore ze tak powiem 'gowno wiedza'. (nie obrazajac nikogo);-)
;-) really wszystko wie i zaraz wiedzą z nami podzieli się bo inaczej banik będzie gdyż na temat nie wypowiedział się ołjee ^^
ladna rymowanka, ale regulamin to nudna czytanka. lecz teraz panie kolego, ni z tego ni z owego, z edytuje posta mego.

wiec, mysle ze legalizacja zmieni bardzo duzo. zalozmy ze teraz potajemnie pali 10% spolecznosci.. co bedzie gdy marihuana bedzie legalna? fakt faktem ze prawdopodobnie tak jak w holandii ograniczenie wiekowe 21+, o ile w polsce nie byłoby większe. ALE PRZECIEZ MARIHUANA NIE UZALEZNIA! widzicie, nic nie wiecie;-).

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » pn wrz 22, 2008 7:42 pm

Mówisz że coś edytujesz ale gdzie ale co nic nie widać przecież ooo napisałeś znowu posta tym sposobem masz już 4 jesteś mistrzem do cholery :> ale słuchaj mnie no człeku

Temat było czy w polsce legalizować maryhe a nie jak to jest w Holandii ;> poza tym czy ja wiem czy maryha nie uzależnia hmm jak się ma słabą psychikę to raczej uzależni to jest moje zdanie ... z tym ograniczeniem do 21+ to jest tak jak w Polsce ze sprzedażą alkoholu do 18 +
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

Awatar użytkownika
really?
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 6:14 pm
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: really? » pn wrz 22, 2008 7:52 pm

Pyskaty pisze:Mówisz że coś edytujesz ale gdzie ale co nic nie widać przecież ooo napisałeś znowu posta tym sposobem masz już 4 jesteś mistrzem do cholery :> ale słuchaj mnie no człeku

Temat było czy w polsce legalizować maryhe a nie jak to jest w Holandii ;> poza tym czy ja wiem czy maryha nie uzależnia hmm jak się ma słabą psychikę to raczej uzależni to jest moje zdanie ... z tym ograniczeniem do 21+ to jest tak jak w Polsce ze sprzedażą alkoholu do 18 +
wyszlo na to ze sie w koncu wypowiedzialem, czyz nie?;p napisalem troszke w taki sposob ze mogles nie ogarnac, wiec sluchaj. mowiac jaki % pali teraz, a ile bedzie odnosi sie glownie do mlodziezy, bo to glownie ona sobie popala i jej jest w polsce najwiecej. *fakt faktem 14 latkowie marihuany sobie na 99% nie zapalą, bo wprowadza ograniczenie wiekowe tak jak to jest w Holandii. Mimo to nastolatkowie i tak beda palic, bo to bedzie tak samo jak z alkoholem "Ej panie, kup mi no gieta dobrego skuna". Tak, to czy sie uzaleznisz zalezy od psychiki, ale w malym stopniu

Awatar użytkownika
easy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lis 11, 2008 10:05 pm

Post autor: easy » czw lis 13, 2008 4:35 pm

Ja jestem za legalizacją.. Ten kto pali i tak palić będzie mimo tego czy jest to legalne czy nie więc jestem za legalizacją, przy okazji państwo by się przy tym wzbogaciło itp. Poza tym zakazane smakuje lepiej.. Sądze, że jeśli byłaby powszechnie dostepna, wielu ludziom z czasem zaczęłoby sie to nudzić.. Przy okazji byłaby to czysta ganja a nie jakies świństwo na chemii..
Zreszta podobno marihuana to wstęp do twardych narkotyków.. gówno prawda.. jak ktoś leci z tematem to tylko ze względu na ciekawość, własną głupote i słaba wole..
Papieros ma smak życia i nie ma smaku wcale..

Awatar użytkownika
pesca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lis 20, 2008 1:44 pm
Lokalizacja: nvm

Post autor: pesca » czw lis 20, 2008 2:31 pm

Jestem za legalizacją.
Uważam, że są inne groźniejsze używki, legalne. Ile jest ofiar papierosów czy alkoholu? A o ofiarach marihuany się nie słyszy. No chyba że ktoś zjarany wskoczy przypadkiem pod pociąg, ale równie dobrze mógłby wpaść na tory jakby wypił za dużo i nie kontrolował siebie.
Niektórzy mówią, że jak się zalegalizuje będzie syf, brud i melina. g*wno prawda. Kto będzie chciał to weźmie. Inne rzeczy też są legalne i jakoś nie widać tego wielkiego syfu.

Modny argument wśród przeciwników to, że maruhuana to pierwszy krok do narkomanii. Nie zgadzam się z tym. Zdarza mi się zapalić trawę, ale nie czuję uzależnienia fizycznego ani psychicznego. To jest tak jak z kopmuterem, siadamy do niego, bo fajnie spędza sie przy nim czas, ale gdybyśmy musieli bez niego wytrzymać, to bysm,y wytrzymali. To kwestia silnej, lub słabej, woli.

Awatar użytkownika
DaBomb
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: pt lis 21, 2008 9:31 pm

Post autor: DaBomb » pt lis 21, 2008 9:52 pm

Ja też za legalizacją. W sumie papierosy i alkohol są bardziej uzależniające od trawska. Ale patrząc na to z innej perspektywy widzę , że wprowadzenie tego na rynek nie miałoby szans , przez chwilę pomarzyłem jak by to było i setki transparentów protestujących przeleciało mi po głowie , babcie i mamuśki wypowiadające się przed kamerą tvn-u , kazania w kościele . Sądzę że właśnie z tych powodów to nie wejdzie szybko w życie...no ale cóż...pomarzyć zawsze można :)
Fabryka małp, fabryka psów
Rezerwat dzikich stworzeń
Zajadłych tak, że nawet Bóg
I Bóg im nie pomoże

ODPOWIEDZ