Nasze jedzenie.

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Arabica
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: wt sty 23, 2007 1:06 pm

Post autor: Arabica » czw wrz 25, 2008 7:19 pm

nie lubię polskiej kuchni. nie znoszę wręcz. golonko, schab, kluski, sosy fee.. ciężkie i tłuste. i do tego niezdrowe [chyba, że ktoś się systemem Kwaśniewskiego odżywia, ale tu też wszystko ma swoje granice]. oczywiście są potrawy, które bardzo lubię [np gołąbki, bigos, albo kopytka], ale jem je niezmiernie rzadko. po 1 za ciężkie po 2 mam zbyt wrażliwe jelita na to, źle się czuję i odbija mi się. więc proste, że wolę zrezygnować.
ogólnie jeżeli coś już zawiera w sobie tłuszcz to ja nie dodaję już nic więcej - nie polewam tłuszczem ze smażenia, nie jem sosów - nigdy. czasem jedynie poleję czymś ryż kiedy go jem, ale to w niewielkich ilościach. a jeżeli coś smażę, to odsączam później w ręczniku papierowym, inaczej nie zjem - takie moje halo (:
tak więc kuchni polskiej [bardzo często] mówię NIE.
(:[/quote]

Popieram, a najbardziej jeszcze niechęc wzbudza we mnie to jak ludzie opychaja sie tzw."smieciowym jedzeniem" fuj.

Awatar użytkownika
Froyla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 1:28 pm
Lokalizacja: Moje miasto

Post autor: Froyla » pt wrz 26, 2008 8:46 am

Polskie jadło dobre nawet ;D ale jak bym miała zjesc rosoł to chyba bym pawia pusciła :-P a ziemniaczkow tez juz nie jem chyba po prostu mi sie znudziły :-D kocham pulpeciki ze słoika :-D i pieczone udka mogłabym jesc do woli. CzadY xD ...
I rzeczą którą chciałabym zmienić jest pozostanie taka sama przez całe życie...


... BO Nawet Bezsens ma Zawsze jakiś sens....

Awatar użytkownika
Mała_Pe
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: pt wrz 19, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: JaworznoOo
Kontakt:

Post autor: Mała_Pe » pt wrz 26, 2008 8:35 pm

Ja lubię polską kuchnię,szczególnie jeśli moja mamusia gotuje :mrgreen:
Ale i tak najlepsze jest leczo i kluski na parze mojej babci :-D
Ja jestem strasznym łakomczuchem :lol: więc lubię dużo jeść, niekoniecznie zdrowo.
Kocham opychać się ciastami - mniammmmmmmmmm :-)

Nienawidzę pietruszki zielonej xDD do tego jeszcze kapuśniaku i wszelkiego typu żołądków, płuc czy coś podobnego :-?

Awatar użytkownika
cropcka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn wrz 22, 2008 9:06 pm
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: cropcka » pt wrz 26, 2008 9:09 pm

uwielbiam kuchnie meksykanską, chinska tez nie pogardze, albo wietnamska.. ma byc ostre jedzenie przede wszystkim ;)
...tuż pomiędzy goździkiem pieprzem i migdałem...

Awatar użytkownika
Jadźka
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 6:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jadźka » pn sty 12, 2009 8:56 pm

A ja uwielbiam stek w pomidorach jak kogos to zainteresowalo to tutaj ma przepis
http://www.schudnijmy.pl/przepisy/miesne/stwpom

Awatar użytkownika
Fusa_20
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1257
Rejestracja: śr gru 17, 2008 7:52 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Fusa_20 » sob sty 24, 2009 3:29 pm

Jak narazie moim przysmakiem są naleśniki czekoladowe z rożnym nadzieniem owocowym- co kto lubi :-P
Fata nolentem trahunt...

Awatar użytkownika
ConTak
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: pt sty 23, 2009 6:18 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: ConTak » ndz sty 25, 2009 12:03 pm

JA lubię ostre rzeczy :) Ale tez bardzo lubię naleśniki i tosty :) Mam dobrze bo jem bardzo dużo i nie grubnę tylko rosnę ;P :)

Awatar użytkownika
CinCinGirl
Gaduła
Gaduła
Posty: 199
Rejestracja: pn sty 19, 2009 6:26 pm
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: CinCinGirl » ndz sty 25, 2009 12:21 pm

ja bym chciala troche przytyc wiec jem duzo a to i tak nic nie daje ;] bardzo lubie ostre potrawy i takie o wyrazistym smaku ;] przepadam za ryzem lub makaronem z roznymi sosami, mieso lubie tylko z kurczaka, indyka albo rybke xD wszystko musi byc bardzo dobrze przyprawione, kocham musztarde, keczup i majonez ;]
Grzeczne dziewczynki dostaną się do nieba
Niegrzeczne dziewczynki dostaną się wszędzie.

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » ndz sty 25, 2009 12:36 pm

A ja wędlin nie lubię. ( znaczy się jeden rodzaj chyba tylko :> ). Ani kiełbas. :> Ani ryb. :>
Lubię pierogi ruskie :> Sznycle :roll:. Naleśniki z dżemem... ale w małych ilościach, bo mnie szybo zamulają. I gołąbki z mięsem! :>
Ja mało co lubię... nie lubię żadnych wyszukanych potraw. Ani tym bardziej "Pomysł na...". Fuj.
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
Em.
Zajawkowicz
Zajawkowicz
Posty: 606
Rejestracja: czw lis 20, 2008 7:42 pm

Post autor: Em. » ndz sty 25, 2009 1:23 pm

Nie lubię mięsa, dlatego go nie jadam ;P

Temat dotyczy kuchni polskiej, więc napiszę, że nie lubię naszej kuchni. W ogóle nie lubię jeść. Jak już to tylko `lekkie` potrawy typu naleśniki, makaron ;P
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedno z nich i żyj."
Axl Rose

ODPOWIEDZ