Nasze jedzenie.

Rozmowy o wszystkim i o niczym.
Piratka

Post autor: Piratka » wt kwie 24, 2007 4:15 pm

Nie wiem właściwie o jakich polskich potrawach mówimy, bo my chyba nie mamy czegoś co pochodzi naprawdę z polski... Ale rozumiem o ch chodzi i uważam, że lepsze polskie niż jedzenie w stanach, patrz McDonald albo te inne... Chociaz od czasu do czasu, można wybrać się do McDonalda... :D Ja uwielbiam spaghetti carbonara, pizze i ogólnie włoskie jedzenie... Coś za czym nie przepadam od dziecka to marchewka... ;/ Pamiętam nawet w przedszkolu miałam z nią problemy.... :cry:

mruu

Post autor: mruu » wt kwie 24, 2007 5:28 pm

ja lubię polskie jedzenie.
bigosy, pierożki. mniam.
w ogóle lubię wszystko co z kapusty. kapuśniak, gołąbki, młodą kapustę.
czy tłuste? nie patrzę na to.. :)

Piotrekd

Post autor: Piotrekd » wt kwie 24, 2007 7:33 pm

Najlepsze są kotlety schabowe z ziemniaczkami i mizerią, albo karkówka z grilla z masełkiem czosnkowym na grzaneczkach. Normalnie cycuś.

Leatherface

Post autor: Leatherface » śr kwie 25, 2007 5:09 pm

Jak dla mnie to najlepsze sa zeberka w kiszonej kapuscie z duza iloscia czosnku ... poprostu palce lizać. NIe pogardze tez pierogami czy kurczakiem z frytkami.

kasik15

Post autor: kasik15 » śr kwie 25, 2007 5:18 pm

Nie przepadam za polską kuchnią . Nasze potrawy są według mnie za tłuste... nie lubie bigosu , pierogów itp. Jedynie barszcz lubie. Ale tylko z grzybami :-)

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » śr kwie 25, 2007 8:03 pm

Polskie jedzonko jest ok :) Wolę nasze narodowe potrawy od fast food'ów ;]

monika.r

Post autor: monika.r » czw sie 09, 2007 11:22 am

Nie jem `po polsku`, jestem wegetarianką.

Awatar użytkownika
Arabica
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: wt sty 23, 2007 1:06 pm

Re: Nasze jedzenie.

Post autor: Arabica » wt wrz 02, 2008 12:51 pm

Illea pisze:Czy sądzicie, że polskie potrawy są tłuste?
Co lubicie jeść, a czego nie?
Co chcielibyście zjeść?
Może chcecie wstawić zdjęcie :mrgreen: potrawy, która waszym zdaniem jest najapetyczniejsza?
..................................................................................
ja narazie nic bo jestem obżarta :mrgreen:

Uważam ze jednak nasze potrawy sa tłuste.Nie załujemy sobie okrasy na ziemniakach ,kotletów ociekajacych tłuszczykiem....
Ale ja od paru miesiecy juz tak nie jem.Zawziełam sie i zrezygnowałam z takeigo tłuszczu.Dostałam od rodziców garnki philipiak w których spokojnie gotuje ,smaze bez tłuszczu i soli.Jakos tak dostrzegam prawdziwy smak potraw.

Awatar użytkownika
Małysia
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 2:09 pm

Post autor: Małysia » czw wrz 18, 2008 2:27 pm

Jejku!! Ja właśnie kończę dietę, która trwała 6 miesięcy (musiałam zrzucić parę kilo po urodzeniu dziecka) i czytam różne fajne przepisy w necie w poszukiwaniu czegoś naprawde pysznego, bo po pół roku życia na warzywach umieram z głodu!!PS. A jak garnki przyczyniają się do diety tak a propos?

Awatar użytkownika
matra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 6:21 pm

Post autor: matra » czw wrz 18, 2008 3:00 pm

PS. A jak garnki przyczyniają się do diety tak a propos?
np patelnia teflonowa - smażysz bez tłuszczu.
dodatkowo gotowanie w małej ilości wody lub na parze etc..

nie lubię polskiej kuchni. nie znoszę wręcz. golonko, schab, kluski, sosy fee.. ciężkie i tłuste. i do tego niezdrowe [chyba, że ktoś się systemem Kwaśniewskiego odżywia, ale tu też wszystko ma swoje granice]. oczywiście są potrawy, które bardzo lubię [np gołąbki, bigos, albo kopytka], ale jem je niezmiernie rzadko. po 1 za ciężkie po 2 mam zbyt wrażliwe jelita na to, źle się czuję i odbija mi się. więc proste, że wolę zrezygnować.
ogólnie jeżeli coś już zawiera w sobie tłuszcz to ja nie dodaję już nic więcej - nie polewam tłuszczem ze smażenia, nie jem sosów - nigdy. czasem jedynie poleję czymś ryż kiedy go jem, ale to w niewielkich ilościach. a jeżeli coś smażę, to odsączam później w ręczniku papierowym, inaczej nie zjem - takie moje halo (:
tak więc kuchni polskiej [bardzo często] mówię NIE.
(:

ODPOWIEDZ