Bóg & Ojczyzna

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Nobody

Post autor: Nobody » wt wrz 18, 2007 2:55 pm

xTrollx pisze:
misanthropiac pisze:"kto przelał krew tego krew będzie przelana"
Po śmierci, przy sądzie ostatecznym.
Hehe, zawsze mnie ciekawiło, skąd ludzie biorą takie idiotyczne interpretacje. :P
"6 [Jeśli] kto przeleje krew ludzką,
przez ludzi ma być przelana krew jego,
bo człowiek został stworzony na obraz Boga" rdz, 9, 6.

"31 Nie możecie przyjmować żadnego okupu za życie zabójcy, który winien jest śmierci. Musi zostać zabity." Lb, 35, 31.

"14 Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią." Wj, 21, 14.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » śr wrz 26, 2007 10:14 am

Nobody pisze:kto przeleje krew ludzką,
przez ludzi ma być przelana krew jego
11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!» 13 Kain rzekł do Pana: «Zbyt wielka jest kara moja, abym mógł ją znieść. 14 Skoro mnie teraz wypędzasz z tej roli, i mam się ukrywać przed tobą, i być tułaczem i zbiegiem na ziemi, każdy, kto mnie spotka, będzie mógł mnie zabić!» 15 Ale Pan mu powiedział: «O, nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie!»
Może stąd te "idiotyczne interpretacje"?

Nobody

Post autor: Nobody » czw wrz 27, 2007 3:28 pm

xTrollx pisze:Może stąd te "idiotyczne interpretacje"?
Skąd? Ciekaw jestem czemu pominąłeś drugą cześć 15 wersetu:
"Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka". Biblia mówi jasno: za morderstwo należy się kara śmierci.

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » czw wrz 27, 2007 5:27 pm

Nobody pisze:Skąd? Ciekaw jestem czemu pominąłeś drugą cześć 15 wersetu:
"Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka". Biblia mówi jasno: za morderstwo należy się kara śmierci.
Po to żebyś wpadł na to, że jedno koliduje z drugim - za morderstwo kara śmierci, a tutaj zupełnie odwrotnie. Już pomijając fakt, że w przytoczonym cytacie Bóg wyraźnie określa, że śmierć nie dla niego ;>
Ostatnio zmieniony czw wrz 27, 2007 5:31 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

Nobody

Post autor: Nobody » ndz wrz 30, 2007 11:37 am

xTrollx pisze: "Dał też Pan znamię Kainowi, aby go nie zabił, ktokolwiek go spotka". Biblia mówi jasno: za morderstwo należy się kara śmierci.
Po to żebyś wpadł na to, że jedno koliduje z drugim - za morderstwo kara śmierci, a tutaj zupełnie odwrotnie. Już pomijając fakt, że w przytoczonym cytacie Bóg wyraźnie określa, że śmierć nie dla niego ;>[/quote]
Nie koliduje. Bóg zabronił zabić Kaina (dał mu jakiś znak?), co nie znaczy, że nie mamy stosować kary śmierci (swoją drogą kara śmierci to chyba jedyny nakaz, który pojawia się w każdej księdze Tory).

*Foska*

Post autor: *Foska* » ndz wrz 30, 2007 2:32 pm

Jak tu w takich czasach być patriotą ? Jedyne co łączy wiare z patriotyzmem to tylko to że możemy sie modlić o lepszą Polske .

Awatar użytkownika
pro.memoria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 07, 2008 9:39 pm
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: pro.memoria » ndz sie 17, 2008 7:43 pm

Jest ciężko- niby wiara = patriotyzm (co możemy stwierdzic słuchając np. pieśni Maryjnych. Pełno w nich tekstów o patriotyzmie), ale w realu to bardzo rzadko się ze soba łączy. Z powodu tchórzostwa oczywiście.

Awatar użytkownika
Honey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 30, 2008 11:33 am

Post autor: Honey » sob sie 30, 2008 2:18 pm

Nigdy nie łaczyłam wiary do patryjotyzmu. Bo co do wiary to z tym u mnie kiepsko, nie jestem osobą mocno wierzącą aczkolwiek kocham swoją ojczyznę.
Początkowo była cisza...
Od kiedy powstał dźwięk...
Nic nie brzmi tak samo ...

Awatar użytkownika
sen
Świeżak
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 17, 2008 1:43 pm

Post autor: sen » pt paź 17, 2008 1:54 pm

w Polsce oba te.. zjawiska sie wiaza :] ale mysle, ze czlowiekowi, ktory wierzy w Boga, jest latwiej uwierzyc w Ojczyzne.. i na odwrot :]

Awatar użytkownika
.:Mati:.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr paź 15, 2008 7:27 pm

Post autor: .:Mati:. » pt paź 17, 2008 1:57 pm

Ja jestem wierzący,patryjotą też można mnie nazwać...a czy jest między tym jakieś połączenie nigdy wcześniej się nie zastanawialem:p
Ostatnio zmieniony pt paź 17, 2008 1:58 pm przez .:Mati:., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ