pieniądze szczęścia nie dają (?)

Ogólna dyskusja na temat życia.
Mężczyźni - zakaz wstępu.
Awatar użytkownika
kubek
Bywalec
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:32 pm

Post autor: kubek » czw kwie 10, 2008 4:27 pm

Pieniądze są tylko dla mądrych ludzi, wtedy nie stają się bronią czy środkiem do celu np. żeby zdobyć kobietę. Wielokrotnie byłam świadkiem, jak za ich sprawą zmienia się sposób postrzegania świata i ktoś dostaje istnej szajby z ich powodu. Pieniądze w rękach głupca demoralizują.

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » ndz cze 29, 2008 8:38 pm

A wg. mnie pieniądze szczęście dają :-P Ale szczęście w innym tego słowa znaczeniu... jak się ma pieniądze, a po za tym wspaniałych znajomych, kochającego chłopaka, rodzinę itd. to już jest pełnia szczęście nie? Ale jednak jak te pieniądze już są i możemy sobie sprawić przyjemność typu... nie wiem no nowa prostownica, komputer itd. itd. to też jest pewnego rodzaju szczęście. Ja osobiście gdybym miała w ciula kasy byłabym szczęśliwa... bo ja dziele szczęście na dwa: materialne i duchowe. Ale to moje głupie myślenie...
kubek pisze:Pieniądze są tylko dla mądrych ludzi, wtedy nie stają się bronią czy środkiem do celu np. żeby zdobyć kobietę. Wielokrotnie byłam świadkiem, jak za ich sprawą zmienia się sposób postrzegania świata i ktoś dostaje istnej szajby z ich powodu. Pieniądze w rękach głupca demoralizują.
Prawda. I dlatego ważne jest ( jak już się ma te pieniądze ) zachowanie rozumu :P Trzeba być takim jak się było. I pieniądze nikogo nie czynią lepszym! TO DODATEK DO ŻYCIA! Ten kto ich nie ma wcale nie jest gorszy. Nie rozumiem ludzi, którzy wywyższają się ponad innych tylko dlatego, że mają w kieszeni paręset tysiaków :-/
Dzisiaj są takie czasy jakie są... to przetrwania pieniądze są potrzebne...
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
BlackSmile
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: wt lip 08, 2008 1:25 pm

Post autor: BlackSmile » wt lip 08, 2008 3:42 pm

Pieniądze dają szczęście. Może nie wszystkim, ale dla niektórych pieniądze są całym życiem. Nie mają rodziny, przyjaciół, a wszystko co zrobili, to tylko dzięki pieniądzom, im zawdzięczają, to że żyją.
`Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz...`
Obrazek

Awatar użytkownika
maadzia13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 11, 2008 7:26 am
Kontakt:

Post autor: maadzia13 » pt lip 11, 2008 7:54 am

hmm.. może tak. Pieniądze nie dają szczęścia,ale w pewien sposób ułatwiają nam życie. Wiadomo, za pieniądze nie kupimy zdrowia, rodziny, miłości, przyjaciół itd. Ale pomyślmy jaki wyglądałyby rodziny nie mające pieniędzy... Brak lekarstw, jedzenia, ubrań...? napewno nie byłoby to ciekawe. Jeżeli mamy wystarczającą ilość pieniędzy, aby starczyło na podstawowe i niezbędne rzeczy, owszem, możemy być szczęsliwi. Bez przyjemności możemy się obejść :)
far away...

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pt lip 11, 2008 11:28 am

Pieniądze szczęścia nie dają, ale można je wydać na rzeczy lub czynności które w jakiś sposób przyniosą nam szczęście. Więc pieniądze same w sobie szczęścia dać nie mogą, ale w sposób pośredni czemu nie.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
a_neczk_a4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 29, 2008 8:21 pm
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

Post autor: a_neczk_a4 » śr lip 30, 2008 6:55 pm

No wiec tak uwazam ze pieniadze szczescia niee daja ale bez nich byloby trudno =PP
(..) mimo to trzeba snic, dzieckiem byc, w sile bajki uwierzyc (...)

Awatar użytkownika
Kendra
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 05, 2008 8:46 am

Post autor: Kendra » wt sie 05, 2008 8:57 am

Pieniądz sam w sobie szczęscia nie daje ,ale jego wartość i to co mozemy za niego miec owszem ;-) .
Nie słucham ludzi którzy są głusi chociaż słyszą..

Awatar użytkownika
ups!
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 04, 2008 2:15 pm

Post autor: ups! » śr sie 06, 2008 10:03 am

Kendra pisze:Pieniądz sam w sobie szczęscia nie daje ,ale jego wartość i to co mozemy za niego miec owszem ;-) .
O tym wyżej wspomniał już Jack ;>.

Nie dają, ale dlaczego każdy chce sam się o tym przekonać?

Awatar użytkownika
olka080
Maniak
Maniak
Posty: 2042
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 7:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: olka080 » śr sie 06, 2008 9:24 pm

Nie dają, ale dlaczego każdy chce sam się o tym przekonać?
Bo człowiek uczy się na własnych błędach i wszystko chce poczuć sam ^^ Chyba, że faktycznie uważa, że pieniądze szczęście dają... bo jak ma się dość rozumu w głowie to sodówka nie uderzy. Ja uważam, że dają, ale to już wyżej pisałam ;)
'G - gromadzisz go w sobie i spijasz
N - niszczy pali mosty zabija
I - instynktownie budzi fobie
E - elementarne w walce z wrogiem
W - lecz wróg jest w tobie i nim płoniesz...'

Awatar użytkownika
aleXa-ALExandra
Bywalec
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:43 am
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: aleXa-ALExandra » czw sie 07, 2008 1:20 pm

pieniadze sa tylko srodkiem dzieki ktoremu moze spelnic swoje marzenia, a w zwiazku z tym byc szczesliwym....
aleXa-ALExandra

ODPOWIEDZ