Co czytacie teraz ?

Wszystko co jest związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi literatura, a również zamieszczać własna twórczość (wiersze, opowiadania).
Arya

Post autor: Arya » sob paź 20, 2007 6:18 pm

Nie Kończąca Sie Historia. Na konkurs to czytam.
Ale i tak najpiękniejsze wg. mnie książki to Eragon i Najstarszy.Byly to moje pierwsze rpzeczytane książki Fantasy, i suzkałam drugiej takiej, ale nie znalazłam. Godną polecenia jest też Władca Lewawu

Awatar użytkownika
Quisiera-me
Bywalec
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: wt sie 14, 2007 9:23 am

Post autor: Quisiera-me » sob paź 20, 2007 7:32 pm

Arya pisze:Władca Lewawu
;] lektura, troche fantastyki troche histori, troche przygody .. nie jest zła xD
*Foska* pisze:Po raz piąty ,,Pana Tadeusza "
;] strasznie cieżkie ;/ dla mnie za dużo archaizmów

a ja właśnie czytam 'Co słychać za tymi drzwiami' Ostrowskiej .. takie sobie to jest
Weź mnie dziś do domu i pomału całuj.. I na łóżku połóż, albo weź od razu...

Arya

Post autor: Arya » sob paź 20, 2007 8:09 pm

Quisiera-me pisze:;] lektura, troche fantastyki troche histori, troche przygody .. nie jest zła xD
No wiem. Na konkurs humanistyczny ją ostatnio czytałam i przypadła mi do gustu.

na lekture ostatnio miałam Mitologie Parandowskiego ... Nikomu nie polecam, jak lubię często zaglądać do literatury to teraz mam do niej obrzydzenie przez to.

Awatar użytkownika
izka101
Gaduła
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:35 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: izka101 » ndz paź 21, 2007 8:51 am

ja obecnie czyta "ten obcy" nawet fajna ale początek głupi ;-)
Jesteś dla mnie całym światem,
Słońcem, wiatrem, wodą, latem,
A gdy patrzę sie na Ciebie,
Czuje sie jak w niebie.

koki

Post autor: koki » ndz paź 21, 2007 6:14 pm

Ja teraz czytam Niekończąca się historie na konkurs humanistyczny

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » sob sty 19, 2008 10:48 pm

"Błękitna kropka" Carl`a Sagan`a.
Porządny kawałek literatury popularnonaukowej zachaczający o filozofię. Gorąco polecam.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » ndz sty 20, 2008 10:10 pm

Lodołamacz Wiktora Suworowa. Można sporo dowiedzieć się o polityce i postępowaniu Stalina i spółki. Wyczytałem m.in. to, że Ruscy posiadali czołgi, które jeździły z prędkością do 100km/h! Zastosowano taki mały trick - czołgi miały... koła. Tzn. w razie potrzeby czołg zamieniał się w pancerny samochód (zrzucał po prostu gąsienice, i żeby było śmieszniej - nikt ich już nie zbierał, po prostu dalej załoga podróżowała na kołach). Nie nadawały się jednak do działań na terenie Rosji ze względu na brak odpowiednich dróg - widać, że Stalin chciał uderzyć na Niemców pierwszy, jak wyszło to wszyscy wiemy. Ciekawy był również fakt budowania potężnych umocnień - najpierw Linii Stalina od Bałtyku po Morze Czarne, a potem Linii Mołotowa. Linia Stalina (nieoficjalna nazwa) została bezsensownie potem zniszczona.

Spartacus

Post autor: Spartacus » pt sty 25, 2008 6:14 pm

Właśnie autobiografię Osho czytam. Ciekawa książka jak na autobiografię.

Co do Osho: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bhagwan_Shree_Rajneesh

Awatar użytkownika
sister
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 21, 2008 2:50 pm

Post autor: sister » wt kwie 22, 2008 7:43 pm

kolejną książkę harlana cobena, jego kryminały, moim zdaniem, bardzo fajne. bardzo lubie głównego bohatera myrona i te jego odzywki hhe.

a jutro światowy dzień książki, na pewno w księgarniach dużo opustow bedzie - empik w salonie daje trzecią ksiazkę gratis (do dwóch zakupionych) czy 255 przy zamówieniu z ich stronki. na pewno warto się obkupić na dłużej;)

Awatar użytkownika
borderline
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 26, 2008 5:40 pm

Post autor: borderline » pn maja 26, 2008 7:37 pm

wojaczka czytam ostatnio. większość czasu.

ODPOWIEDZ