poola polityków wg Marcienkiewicza

Dyskusja dotycząca szkoły.
Awatar użytkownika
mineralka
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: pt gru 21, 2007 6:52 pm

poola polityków wg Marcienkiewicza

Post autor: mineralka » czw sty 03, 2008 10:32 am

BYŁY PREMIER RAZEM Z ROKITˇ I GOWINEM CHCE UCZYĆ POLITYKI

Kazimierz Marcinkiewicz zamierza otworzyć w Krakowie szkołę pod swoim patronatem. Jak mówi w TVN24 w przedsięwzięciu mają wziąć udział m.in. Jarosław Gowin i Jan Rokita. Były premier obiecuje, że szkoła da dyplom i praktyczn± wiedzę o polityce.
- W najbliższych dniach w Krakowie będziemy otwierać szkołę skierowana do młodych - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Marcinkiewicz. - To jest mój pomysł, z którym chodzę od dawna, i do którego młodzi ludzie - zarówno w Polsce jak i za granicą - bardzo mnie namawiali - dodał były premier.

Nie chciał jednak zdradzać szczegółów. Pytany, kto z polityków będzie zaangażowany w jego projekt powiedział, że dowiemy się tego w ciągu kilku najbliższych tygodni. Mają to być w każdym razie "znani i bardzo znani politycy i byli politycy". Kazimierz Marcinkiewicz wymienił jednak dwa nazwiska polityków Platformy Obywatelskiej: Jarosława Gowina oraz Jana Rokity.

Gowin rektorem, Rokita wykładowcą?
Jarosław Gowin obecnie jest rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Natomiast jan Rokita wycofał się z czynnej polityki po tym, jak jego żona Nelli zaangażowała się w pracę na rzecz prezydenta Lecha Kaczyńskiego i została posłank± z listy Prawa i Sprawiedliwo¶ci


"Szkoła nie może być partyjna"
Czy nowa szkoła ma stać się zalążkiem nowej partii? – Szkoła nie może być partyjna w żadnej mierze - powiedział Marcinkiewicz. - Każda uczenia tego typu musi być ponad podziałami politycznymi, choć to nie znaczy, że bezideowa(...)


Były premier był też pytany o swoje plany po wyga¶nięciu w maju kontraktu z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Media spekulowały, że Marcinkiewicz może zostać włączony do rządowego zespołu Donalda Tuska: - Wiem, co będę robił po maju. Mam swoje życie zaplanowane i ułożone, ale nie widzę żadnych powodów, żeby od początku roku mówić o tym publicznie - skwitował Kazimierz Marcinkiewicz.
zrodlo:http://www.tvn24.pl

co o tym sadzicie?
bo dla mnie to troche komiczne :mrgreen:
kogo wydzielibyscie jako wykladajacego?
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2008 10:34 am przez mineralka, łącznie zmieniany 1 raz.

Spartacus

Post autor: Spartacus » pt sty 25, 2008 6:26 pm

Zabawne, Marcinkiewicz tak bardzo zna się na polityce, że może jej uczyć najwyżej wnuków.

ODPOWIEDZ