milosc do obcokrajowca

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
trubi88

milosc do obcokrajowca

Post autor: trubi88 » czw lis 15, 2007 10:10 am

Czy waszym zdaniem może istnieć miłość do obcokrajowca? Czy jest to możliwe pomimo różnic kulturowych i wyznaniowych? Wesprzyjcie mnie bo nie wiem co robic.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » czw lis 15, 2007 11:27 am

Wszystko zależy od kontekstu.
Ujmując sprawę ogólnie to jest możliwa. Potrzebny jest w takiej miłości szacunek do wartości w których wychowała się ta druga osoba. Tak przynajmniej ja to widzę.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » czw lis 15, 2007 2:26 pm

trubi88, istnieć może na pewno, inna kwestia czy dacie radę razem żyć - i mówię tu już o wspólnym życiu, nie chodzeniu ze sobą. różnice kulturowe są często zbyt trudne do pokonania i ludzie się rozstają. jeśli chodzi i różnice wyznaniowe, to sama znam parę, która miała się pobierać, a rozstała się, bo nie mogli się pogodzić na temat wiary - ona katoliczka on ateista. różne kwestie okazały się zbyt trudne by osiągnąć kompromis, choćby sprawa ślubu - ona koniecznie chciała kościelny, on stwierdził, że nie będzie przyrzekał jej miłości przed Bogiem, który przecież nie istnieje.
Life hurts...

Zablokowany