Urszulka Kochanowska

Dyskusja dotycząca szkoły.
Karolinqa_

Urszulka Kochanowska

Post autor: Karolinqa_ » sob maja 05, 2007 11:38 am

Na język polski mam przygotować krótki scenariusz na 3 minuty.

To ma być krótki film, który pokaże kim była i z czym sie kojarzy, wogóle kto to Urszulka Kochanowska.

Nie mam na to pomysłu. Myślałam, że zrobię krótką ceremonie pogrzebu, ale to nie będzie miało związku za bardzo z trenami Kochanowskiego.

Proszę o pomoc! Nawet głupie pomysły ;)

Piotrekd

Post autor: Piotrekd » sob maja 05, 2007 12:03 pm

Urszula Kochanowska to była najmłodsza córka Jana Kochanowskiego. Po jej śmierci napisał serie trenów. Spróbuj przedstawić w tym scenariuszu rozpacz jaką przeżył Kochanowski po jej śmierci, chociażby tren 8, który zaczyna się od słów "Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim,Moja droga Orszulo, tym zniknieniem swoim!", mówi nam, że Urszula była małą żywiołową dziewczynka.

Herr.S

Post autor: Herr.S » sob maja 05, 2007 12:20 pm

Oraz fakt, że jego stoicki spokój został zakłocóny,oraz została zachwiana jego wiara w Boga..

boban

Post autor: boban » wt paź 16, 2007 5:32 pm

widze że masz naprawde wielkie problem. dużą pomoc możesz znaleźć w internwecie. znajduje się tam wiele informacji o samuym kochanowskim. jego miłość do urszulki była potocznie znana wszystkim. wyraził ją w swoich trebnach. ostatnio na jednej z telewizji internetowych chyba to była Planete widziałem program streszczający i omawiający wszystkie treny Kochanowskiego.

ODPOWIEDZ