ups problem!!

Dyskusja dotycząca rozrywki i hobby.
piesio

ups problem!!

Post autor: piesio » śr lip 18, 2007 5:15 pm

Witam mam problem z firmą kurierską ups bo interwencjach dzwonienia do nich nic nie poskutkowało w e-mailu od agito bo tam to zamawiałem pisało że paczka będzie 16.07.2007 najpóźniej do 2 dni roboczych czy jeżeli tej paczki nie dostanę do dwóch dni roboczych czy mogę jej nie chcieć już?? aga i jeszcze jedno pytanie bo na www.stolica.pl wpisałem numer paczki i pisało 2007-07-18 13:24 AVISO i moje pytanie jest takie co oznacza te AVISO?? pozdrawiam :-(

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » śr lip 18, 2007 6:55 pm

Oni tak mają, że mogą ci dostarczyć później, bo będą się wykręcali, że to jest paczka innego typu (czytaj: nie priorytet). Miałem coś takiego gdy zamawiałem telefon z allegro. Awizo to zawiadomienie o nadejściu przesyłki pocztowej, której nie można doręczyć adresatowi bezpośrednio - awizo informuje adresata o możliwości odbioru przesyłki we wskazanym urzędzie pocztowym (lub innej instytucji) oraz o terminie, do kiedy będzie to możliwe. Czyli jeśli dostałeś awizo to musisz zasuwać do najbliższej siedziby ups by ją odebrać.

piesio

Post autor: piesio » śr lip 18, 2007 9:17 pm

a jeżeli jej nie odbiorę to oni ją zwrócą agito?? bo za takie traktowanie mnie to ja tej paczki nie chce ja se kupie gdzie indziej taniej :-|

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » śr lip 18, 2007 9:32 pm

Zwrócą, przecież nie mogą sobie jej zatrzymać ;) tylko ci z agito mogą mieć potem pretensje o poniesione przez nich koszty przesyłki.

piesio

Post autor: piesio » śr lip 18, 2007 9:36 pm

to niech sie dogadają z kurierem miało być do dzisiaj i ja teraz tego nie chce oni mnie mogą

Awatar użytkownika
Sol
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 10:38 am
Kontakt:

Post autor: Sol » czw lip 19, 2007 8:31 am

Generalnie UPS jest firmą wg. mnie podejrzaną. Co prawda to firma ogólnoświatowa, ale jak pokazuje życie w Polsce ta firma przedstawia obraz rozpaczy. Co prawda DHL jest droższy, ale chyba i bardziej solidny.

To, że paczka doszła do Ciebie później niż powinna może być winą dwóch czynników:
1.Agito (firma od której kupujesz) wysłała paczkę później niż powinna. Np. wielu sprzedawców twierdzi, że wysyła paczkę do 24 godzin od momentu kiedy dotarło do nich zamówienie lub pieniądze. Agito mogło wysłać później, to i kurier przysłał później. Można to sprawdzić pytając w UPS datę wysłania paczki.

2.Zawieść mógł sam UPS. Jest to o tyle niewdzięczne, że sprzedawca - Agito nie ma na to żadnego wpływu, a często Ty sam wybierasz formę jaką ma być przesłana paczka (często możesz wybrać kuriera - zaleznie od jego ceny, lub Pocztę Polską). Pretensje należy mieć wtedy właśnie do UPS, a nie do Agito.

Ważne jest w tym wszystkim kiedy dostałeś awizo. Jak już było powiedziane, awizo polega na tym, że kurier przyjeżdża do Ciebie do domu w celu oddania Ci paczki, a Ciebie nie ma. Wkłada Ci więc do skrzynki kartkę z informacją, że był. Bardzo często ze swoim numerem telefonu w tym celu, żebyś mógł do niego zadzwonić i umówić się na spotkanie i odebranie paczki u siebie w domu. Jeżeli nie zadzwonisz do niego, to przyjedzie pewnie następnego dnia jeszcze raz i jak Ciebie znowu nie będzie to zostawi Ci drugie awizo i paczkę odwiezie do magazynu UPS w danym mieście.

Oczywiście taka sytuacja nie może trwać wiecznie i że Ty tą paczkę odbierzesz sobie we wrześniu, ale tu sądzę, że prędzej ponagli Cię Agito, co się dzieje, że zamówiłeś paczkę, a jej nie odebrałeś.

W tej chwili ja na Twoim miejscu zadzwoniłbym do UPS (chyba, że masz w ręku awizo - tam powinien być nr tel. kuriera to do niego) i zapytałbym się, gdzie jest paczka i czy masz ją odebrać osobiście, czy umówić się z kurierem.
[you] chcesz dowiedzieć się więcej o wilkach? www.wilk.boo.pl

ODPOWIEDZ