Czy Bóg istnieje?

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » ndz cze 03, 2007 1:52 pm

Darka93 pisze: A co masz na mysli pisząc NIC? Własnie zastanawialam sie nad tym co to jest NIC? przecieaz cos musialo stworzyc ten wybuch...a skad sie wzioł Bog? Zastanawiałam sie rowniez jaki jest sens zycia czlowieka na Ziemi..po co my jestesmy? Wydaje mi się, ze doczegos dazymy..z pokolenia na pokolenie dowidujemy sie coraz wiecej na temat Boga....czy moze rozwiazemy kiedys ta zagatke?
pisząc NIC mam na myśli NIC.
wg wiary chrześcijańskiej (w co możesz wierzyć lub nie) Bóg istniał od zawsze.
sens człowieka na ziemi? - nie ma uniwersalnego, na tym polega życie, by każdy znalazł swój sens. (to już moje zdanie a nie religii itp).
zagadkę na temat Boga rozwiążesz dopiero wtedy, gdy umrzesz.

[ Dodano: 2007-06-03, 15:55 ]
Piotrekd pisze: Ale zauważ, że ta metafora pasuje tylko do naszych czasów a Biblia powstała przecież dawno, dawno temu, jeszcze przed odkryciem przez naukowców tych wszystkich procesów. Więc jak interpretowali to ludzie powiedzmy 600 lat temu?
ludzie interpretowali to najprawdopodobniej źle. poza tym, nic dziwnego, nawet teraz niektórzy mają tak małą wiedzę, że interpretują to dosłownie.
a posiadając teraz taką (znacznie większą) wiedzę, mamy to szczęście że rozumiemy więcej i możemy różne rzeczy zinterpretować lepiej.
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 1:56 pm przez kobieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Life hurts...

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn cze 04, 2007 4:48 am

Piotrekd pisze:zaś według Biblii [świat został stworzony] przez Boga w 7 dni.
To jest dobry tekst, skoro Bóg jest Wszechmocny, dlaczego przez tydzień się zmęczył i 7 dnia odpoczywał?

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » pn cze 04, 2007 5:58 am

xTrollx pisze:dlaczego przez tydzień się zmęczył i 7 dnia odpoczywał?
Żebyś pracował tylko przez sześć dni, a siódmego dnia w niedzielę odpoczywał.

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pn cze 04, 2007 9:52 am

Kiedyś bodajże ze Lenina albo Stalina próbowano wprowadzić 10 dniowy tydzień pracy(9 dni harujesz, 1 odpoczywasz), ale ludzie nie wytrzymywali. Czyli 7 dni było dobrym pomysłem.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » pn cze 04, 2007 10:25 am

xTrollx pisze:skoro Bóg jest Wszechmocny, dlaczego przez tydzień się zmęczył i 7 dnia odpoczywał?
w sumie to nie jest nigdzie napisane, że Bóg się zmęczył.
a może odpoczywał dlatego, by pokazać ludziom, że również mają odpoczywać ;-)
a tak serio, to wg mnie 7 dzień jest nie tyle na odpoczynek co na poświęcenie go Bogu. toteż chciał pokazać ludziom Bóg odpoczywając na 7. dzień
Life hurts...

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » pn cze 04, 2007 3:55 pm

"Czy bóg może stworzyć kamień którego nie będzie mógł podnieść??"

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pn cze 04, 2007 4:02 pm

Jack pisze:Kiedyś bodajże ze Lenina albo Stalina próbowano wprowadzić 10 dniowy tydzień pracy(9 dni harujesz, 1 odpoczywasz), ale ludzie nie wytrzymywali. Czyli 7 dni było dobrym pomysłem.
Ale teraz mamy 5 dni roboty i 2 laby, więc powinien stworzyć świat w 2,5 dnia i jeden dzień odpoczywać :-D

paweł1990: zbadaj to :-)
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2007 4:05 pm przez misanthropiac, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » pn cze 04, 2007 4:58 pm

jagodziczek pisze: Żebyś pracował tylko przez sześć dni, a siódmego dnia w niedzielę odpoczywał.
Niby na wzór Boga? Ale Bóg przecież jest wszechmocny, więc nie powinien odpoczywać, poza tym człowiek nie jest w stanie wyobrazić sobie Boga, a co dopiero go naśladować? Jakaś ściema :P Co ciekawsze w Koranie Allah nie musiał odpoczywać ^^

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » pn cze 04, 2007 7:15 pm

Uch ten mastah Allah... xD ja osobiście sceptycznie jestem nastawiony do Boga, ale oczywiście szanuję tych, którzy w niego wierzą, pod warunkiem, że nie narzucają dla mnie swojej wiary.
Ostatnio zmieniony pn cze 04, 2007 7:16 pm przez grzesiu, łącznie zmieniany 1 raz.

DoNotBlink

Post autor: DoNotBlink » pn cze 04, 2007 7:45 pm

xTrollx pisze:poza tym człowiek nie jest w stanie wyobrazić sobie Boga
Ludzie Go sobie ciągle wyobrażają, zresztą Jego odgórnie ustalony wizerunek, starszego pana na tronie wśród chmur niebios, wcale nie musi odpowiadać faktycznemu wyglądowi. Może to kobieta?

Swoją drogą, szczerze współczuję Bogu. O tyle dobrze, że zawał serca Mu nie grozi - to co On się w życiu napatrzył na tą destrukcję Jego wizji doskonałego dzieła, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem nie jest... Chociaż z gruntu zły nikt się jeszcze nie urodził.

ODPOWIEDZ