Przyjaciółka?

Dyskusja na temat miłości i przyjaźni, znajomości - o pierwszej miłości, prawdziwej przyjaźni, nowych znajomościach, o swoich doświadczeniach...
Darka93

Przyjaciółka?

Post autor: Darka93 » czw maja 03, 2007 9:22 pm

Hejka. Mam pewien problem. W klasie mam 3 przyjaciółki(Kasia, Natalia i Ala) Niedawno ja, Natalia i Ala pokłuciłyśmy sie z Kasią. Poszło o to, ze ona nas ciagle oklamywala itp. Po pru dniach dostałam od Kaski sms, ze jej przykro, ze nie daje sobie rady i, ze chodzi do psychologa. Nie odpisała na sms...moze bym odpisała ale nie miałam nic na konci i..była wsciekła na nia. Pewnego dnia po lekcjach wracałam z Ala do domu. Kaśka mnie zawołała i spytała sie czy pogadam z nia na osobności! Powiedziałam Ali zeby na mnie sekunde poczekała. Poszłam do Kaski, byłam strasznie ciekawa co ona odemnie chce! Ta zaczeła mi mówić, ze ona przeprasza za wszystkie kłamstwa, w gróncie rzeczy bylo mi jej zel ale po chwili zaczeła okropnie mowic na Natalie. Spytała mi się zy sie z nia pogodze. Ja sie zgodziłam choc nie byłam pewna tej decyzji bo byłam nadal na nia zła. Po rozmowie z nia chciałam isc do Ali ale jej nie było. Dopiero po 2 dniach dostałam od Ali sms w, ktorym pisała: ''nie wiedziałam, ze taka jestes'' Szczerze mowiac nie wiedziałam o co chodzi. Napisałam jej na gg, ze o co biega a Ala zaczeła mi pisac, ze o to, ze gadałam z Kasia. Ze jestem fałszywa bo najpierw sie z nia kłuce i ją obgaduje a potem sie godze. Ze dla niej jestem juz zerem i nie chce mnie znać! Ze ma sie odwalic itp. Było mi strasznie przykro. NIes spodziewłam sie tego po niej. Napisałam sms do Natrali czy tez jest na nie zła o to, ze gadałam z Kasia i czy tez uwaza ze jestem zerem. Ona odpisała: ''Jestem zła ale nie uwazam ze jestes zerem. Jestes moja prezyjkaciolka ale...jesli bedziez sie zadawac z Kasia to..niechce siez taba przyjaznic. Pamietaj, ze ciebie kocham. Natalia'' PROSZE! napiszcie co w tej sytuacji mam zrobic? Uwazam ze jestem nie winna bo przeiez ja tylko z nia porozmawiałam! z Ala juz sie niechce przyjaznic bo ona wszystko przekresliła. Ale..prosze..co wy myslicie o tej sprawie? Co powinnam zrobic? Prosze o pomoc!

Piotrekd

Post autor: Piotrekd » pt maja 04, 2007 1:37 pm

Czeski film...
A najlepiej będzie jak zrobisz to co wydaje ci sie w tym momencie słuszne.

Awatar użytkownika
kobieta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: pn mar 12, 2007 3:18 am

Post autor: kobieta » pt maja 04, 2007 2:26 pm

jasne, że nie jesteś winna, skoro raz z kimś porozmawiałaś.

słuchaj, zastanów się nad tym, co z tych dziewczyn za przyjaciółki, skoro to, że nie spodobało jej się że z kimś gadasz - to od razu wyzywa Cię od zer.. to nie przyjaciółka, tylko gówniara, na którą nie warto tracić czasu.
poszukaj sobie wartościowych przyjaciółek, a tymi dziewczynami aż tak się nie przejmuj, traktuj jak koleżanki nie przyjaciółki i nie ufaj za bardzo, bo z tego co tu napisałaś za grosz godne zaufania nie są.

nie wiem czy podoba Ci się, to co napisałam, ale tak to obiektywnie widzę
Life hurts...

Herr.S

Post autor: Herr.S » pt maja 04, 2007 2:41 pm

Ależ co tu ma się nie podobać, miałem podobną sytuację i potem przejrzałem na oczy, że żaden przyjaciel by tak nie zrobił. Ci których uważałem za przyjaciół, byli nie więcej jak fałszywymi i dwulicowymi padalcami. Zerwałem z nimi kontakt, i jest mi bez nich bardzo dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że mam nowych przyjaciół. Nie wiem jak w waszych przypadkach, ale u mnie tymi naprawdę wartościowymi osobami okazują się osoby nierzucające się w oczy, niedowartościowywane przez "tych lepszych", którzy mają lepszą sytuację materialną, szacunek w oczach innych i są gwiazdami. To są osoby nic niewarte, zaślepione przez pychę i egoizm - brutalne i nieczułe mózgi.
Ale dość o mnie...Darka, poszukaj lepiej prawdziwych przyjaciółek, bo te które są obecnie, na pewno do nich nie należą, bo przyjaciel potrafi Cię zrozumieć w naprawdę bardzo wielu sytuacjach i Cię wesprzeć. Tyle ode mnie...
Ostatnio zmieniony pt maja 04, 2007 2:43 pm przez Herr.S, łącznie zmieniany 2 razy.

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » pt maja 04, 2007 3:15 pm

Darka93 pisze:Co powinnam zrobic?
Przeczytaj w Bravo ;]

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » pt maja 04, 2007 4:45 pm

jagodziczek pisze:
Darka93 pisze:Co powinnam zrobic?
Przeczytaj w Bravo ;]
Piszesz tam porady?

Darka przedmówcy mają rację, jeśli te dziewczyny nie są w stanie cię zrozumieć to nie warto utrzymywać z nimi kontaktu. Jeśli Cię nie rozumieją teraz to raczej nie zrozumieją później.
Ostatnio zmieniony pt maja 04, 2007 4:46 pm przez Jack, łącznie zmieniany 1 raz.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

greenka

Post autor: greenka » pt maja 04, 2007 6:21 pm

Darka, prawdziwą przyjaźń buduje się latami, należy ją pielęgnować i dbać o nią.
Jeśli ktoś nazywa Cię zerem, obraża się o to że rozmawiasz z kimś innym to, nawet mimo chęci, przyjaźnią tego nie nazwiesz.
Zazwyczaj po takich "akcjach" okazuje się kto jest prawdziwym przyjacielem, albo może nim być w przyszłości.
A tych, którzy nie zasługują na to zaszczytne miano przyjaciela radzę pożegnać krótkim "takiego wała".

Awatar użytkownika
ja liryczne
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 5:06 pm
Lokalizacja: z półki nad łóżkiem
Kontakt:

Post autor: ja liryczne » ndz maja 06, 2007 5:15 pm

Łe.
Ja tam wolę przyjaźnić się z facetami.
spadają w dół kamienne posągi człowieczeństwa

jagodziczek

Post autor: jagodziczek » czw maja 10, 2007 5:51 pm

Jack pisze:Piszesz tam porady?
Nie, ale mogłabym ;) Za wymyślanie głupot by mi płacili :D

Zablokowany