PLS

Jeżeli jesteś miłosnikiem sportu wymień się swoimi wiadomościami.
quick

PLS

Post autor: quick » czw gru 14, 2006 9:38 am

Witam wszystkich kibiców siatkówki ;-) i nie tylko ;-)

W najbliższy weekend rusza Polska Liga Siatkówki :mrgreen: (już nie mogę się doczekać :-P )
akie są wasze typy na ten sezon kto będzie w czołówce, a kto spadnie do niższej klasy rozgrywkowej :-D
Ja osobiscie najbardziej kibicuje akademikom z Olsztyna :-) Czy wygrają lige? Nie mam pojęcia... W tym roku 5 zespołów jest w stanie sięgnąć po tytuł mistrza kraju: Skra, która wzmocniła się kikoma ciekawymi zawodnikami (m.in. Ivanov z Bułgarii i Dan Lewis z Kanady), Jastrzębski, zawsze solidna drużyna teraz jest jeszcze silniejsza, trener Bosek poczynił znaczące transfery a w play-offach dojdzie jeszcze Holender Nummerdor... Częstochowa, największa zagadka... heh sporo zmian kadrowych i ciekawe jak będzie z ich zgraniem... a na dodatek kibice nie przepadają za sprowadzonymi ze Skry Stelmachem i Szczerbaniukiem... :P Mój AZSik wzmocniony Lambournem i Tanikiem (już go polubiłem, ma chłopak pare w łapie :mrgreen: )
Czarnym koniem rozgrywek może okazać się Warszawska Politechnika... mają ciekawy skład co tu dużo mówić :P

A jakie jest wasze zdanie ?

Pozdrawiam.

quick[/i]

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » czw gru 14, 2006 12:10 pm

Tak jak napisałeś, ekipy dokonały wielu roszad w składach. W związku z tym wolę się wstrzymać się z jakimś bardziej szczegółowym prognozowaniem przed zobaczeniem poszczególnych drużyn w akcji.
Jedno jest pewne: faworytem jest Skra, która ostatnio dokonała rzeczy wielkiej: wygrała z Lube Bancą na terenie włoskim. Niby została osłabiona w porównaniu z zeszłym sezonem, ale wątpię, żeby w PLSie znalazła się siła mogąca zatrzymać Wlazłego :-P

Pewne jest jedno: tradycyjnie sezon będzie emocjonujący i bardzo ciekawy :mrgreen:
Obrazek

quick

Post autor: quick » czw gru 14, 2006 4:27 pm

misanthropiac pisze:Niby została osłabiona w porównaniu z zeszłym sezonem, ale wątpię, żeby w PLSie znalazła się siła mogąca zatrzymać Wlazłego :-P
Jedyną osobą, która może zatrzymać Mariusza W. jest on sam :-P Czasmi robi banalne błędy (nie zapomne mu tego co zrobił na MŚ w meczu z Bułgarią przy czyściutkiej siatce). Ale nabiera doświadczenia i jest pewne, że kiedyś będzie w swoim fachu najlepszy :mrgreen:
Pewne jest jedno: tradycyjnie sezon będzie emocjonujący i bardzo ciekawy :mrgreen:
Heh no tego napewno nie zabraknie ;-) Ja już odliczam godziny do meczu w hali "Urania" :-D

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » sob gru 16, 2006 4:08 pm

Inauguracja za nami, Murek poprowadził Jastrzębie do zwycięstwa nad Delectą (czyli Chemikiem Bydgoszcz po ludzku mówiąc). Skra urządziła sobie kanonadę w Radomiu z każdym setem mniej się wysilając i robiąc coraz mniej krwawą łaźnię. To chyba mało fartowna tradycja, że beniaminkowie w pierwszym meczu zostają pożarci przed własną publicznością przez najlepsze drużyny poprzedniego sezonu...
Obrazek

quick

Post autor: quick » pn gru 18, 2006 7:51 am

misanthropiac pisze:Inauguracja za nami, Murek poprowadził Jastrzębie do zwycięstwa nad Delectą (czyli Chemikiem Bydgoszcz po ludzku mówiąc).
Na twarzach jastrzębian było widać przeds spotkaniem rozluźnienie, które odbiło się im w 2 partii...
Meczu Skry nie widziałem.. a to dlatego, że przypatrywałem się grze akademików z Olsztyna :mrgreen: Poraz pierwszy widziałem AZS tak grający w obronie :-) Lambourne robił swoje. Na środku siaktki od W. Grzyba zdecydowanie lepszy był M. Możdżonek, szybszy w bloku, skuteczniejszy w ataku ;-) PryzjcieŁ Bąkiewicz poza 2 asami serwisowymi nie zachwycił, co do Sinana Tanika to jak na początek całkiem nieźle kilka kapotalnych ataków i kilka błędów, ale to był debiut i do 29 grudnia (mecz w Olsztynie ze Skrą) myślę, że zgra się z "Gumą" :mrgreen: Paweł Papake - zawodnik spotkania :-) Skuteczny w ataku i na sagrywce (6 asów serwisowych :mrgreen: )

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » pt gru 22, 2006 6:57 pm

Ponad połowa II kolejki za nami. Zaskakująco gładkie zwycięstwo Resovii nad Politechniką Warszawską. Przecież niezdobycie 60 pkt w meczu to deklasacja! W meczu zespołów, które raczej nie odegrają wielkiej roli w tegorocznym sezonie PLS Jadar - Gwardia 3:1.
W TV pokazali mecz Mostostalu z Wkręt-metem, nie było to coś przyjemnego. Jak wiadomo, po odejściu takich tuzów jak Papke i Świderski, Kędzierzyn stoczył się z jednej z lepszych drużyn w europie (4. i 3. miejsce w Lidze Mistrzów!) do przeciętniaka naszej ligi. Potwierdzeniem definitywnego zakończenia złotej epoki tej drużyny była przedmeczowa uroczystość pożegnania świetnego niegdyś przyjmującego i libero, reprezentanta Polski - Rafała Musielaka.
Mostostal grał słabo, brylowały dwie jego gwiazdy - Nowak i Gromadowski, przy czym obaj także dużo psuli. Częstochowianie też nie zachwycili (może za wyjątkiem Gierczyńskiego), wyraźnie nie są w formie. No, ale skoro potyka się z taką ekipą jak Mostostal, która wręcz podarowała gościom w charakterze prezentu gwiazdkowego drugi set, to można sięgnąć po 3 pkty nie przemęczając się...
Jutro wielki hit - SKRA vs JASTRZĘBIE!
Obrazek

quick

Post autor: quick » sob gru 23, 2006 1:37 pm

misanthropiac Wszystko ładnie i pięknie :-) Z relacją z meczu AZSu Olsztyn wstrzymałeś się dla mnie? ;-)

Olsztynianie bez większych problemów uporali się z Delectą w 1 i 2 secie. W szeregach gospodarzy zawodziło przyjęcie zagrywki, zwłaszcza po serwisach Papkina i Tanika. 3 set już bardziej wyrównany AZSiacy wygrali tą partię do 31!!!! ale mogło być różnie...
misanthropiac pisze:Jutro wielki hit - SKRA vs JASTRZĘBIE!
Niezwykle ciekawy mecz już się nie mogę doczekać ;-)

piotrekke

Post autor: piotrekke » pn lut 05, 2007 2:15 pm

jak narazie zdecydowanego faworyta nie ma:/ moim faworytemjest Skra i Jastrzębski Węgiel. zobaczymy może Resovia pokaże sie w tym roku z dobrej strony :-) wygrana z jastrzębiem pokazuje że mogą walczyc o miejsce w "wielkiej 4"

ODPOWIEDZ