Analiza obrazu współczesnego prosze o pomoc!!

Dyskusja dotycząca szkoły.
Dziewczyneczka

Analiza obrazu współczesnego prosze o pomoc!!

Post autor: Dziewczyneczka » ndz lis 05, 2006 10:59 am

potrzebny mi opis jakiegos obrazu wspolczesnego . opis musi byc w miare dokladny i jesli to mozliwe z linkiem do strony z tym obrazem. z gory dziekuje

Awatar użytkownika
xTrollx
Maniak
Maniak
Posty: 2486
Rejestracja: sob maja 13, 2006 8:40 pm

Post autor: xTrollx » ndz lis 05, 2006 1:29 pm

http://www.agharta.pl/repository/foto/big/17.jpg
Obraz został wykonany na bazie prostokątnego płótna, obleczonego niebiesko-królewską ramką z zachowanymi dwoma osiami symetrii. Na pierwszym planie widnieje kozopodobny stwór, sztachający się bliżej niezidentyfikowanym gatunkiem żółtego zielska. Białe podbrzusze pozwala wywnioskować odbiorcy, iż pochodzi z rodziny szlacheckiej. Natomiast drugi kozłopodobny stwór obrazuje samicę kozła ofiarnego (potocznie w kręgach satanistycznych zwanego "kozą medozą") rodem z lumpenploretariackich dzielnic ubogich prapotomków szlachty zaściankowej. Dwa tukany zwiastują zagładę świata, która rozpocznie się od końca (wnioskujemy to po specyficznym umiejscowieniu ptactwa na zadzie parzystokopytnego władcy wszechświata, będącego w pozycji płodowej). Całości dopełnia piękne karmazynowe tło, pełniące funkcję postmodernistycznych fresków. Przy dominacji owego koloru nie trudno wyobrazić sobie nadejscie armageddonu, zwłaszcza, że tukan w powietrzu wygląda na bardziej dostojnego aniżeli Bruce Willis w kasowym amerykańskim hicie. A. Hassani wiedział co robi, malując w mistycznych uniesieniach obraz apokalipsy. I za to serdecznie go podziwiamy.
Ostatnio zmieniony ndz lis 05, 2006 1:30 pm przez xTrollx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz lis 05, 2006 3:03 pm

Zajebiśćie!
rejestrujmy się na forach by inni odrabiali za nas lekcje (i to bardzo nietrudne). To tak żałosne, że musi być ban
Obrazek

Dziewczyneczka

Post autor: Dziewczyneczka » ndz lis 05, 2006 3:17 pm

Dziękuje bardzo. Wiesz co czasem trzeba sobie pomagac. Szukałam opisu sama nawet chcialam to zrobic ale mi nie wychodziło więc liczyłąm na pomoc życzliwych ludzi. Dziękuje ze ktos taki sie znalazł. Misanthropiack jestes bardzo niemiły. moze Ty bedziesz kiedy potrzebowal pomocy...

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz lis 05, 2006 3:51 pm

I to jest powód do np. olania regulaminu?
Obrazek

Dziewczyneczka

Post autor: Dziewczyneczka » ndz lis 05, 2006 3:54 pm

jakis nieludzki jestes!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
misanthropiac
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1026
Rejestracja: pn lip 03, 2006 11:49 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: misanthropiac » ndz lis 05, 2006 4:25 pm

Uznam to za komplement, ale nie jest to odpowiedź na moje pytanie :-(
Obrazek

ODPOWIEDZ