"Życie"

Każdy z nas jest inny, na tym forum możesz pisać jak ludzie zachowują się w różnych sytuacjach...
Możesz tu dyskutować o wszystkim co jest związane z filozofią.
Wszystko co jest związane z religią - twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Kasiak

"Życie"

Post autor: Kasiak » pn kwie 17, 2006 3:31 pm

Dla wielu ludzi określenie życia odnosi się tylko i wyłącznie do istot żywych. Postrzegają oni życie pod postacią organizmów żywych, czyli funkcjonujących. Dla tych osób życie istnieje tylko i wyłącznie w ludziach i zwierzętach.
Życie nie oznacza tylko organizmów, które funkcjonują.
Życie jest wszędzie…wszędzie każdym drzewie; kwiatku, który kwitnie na łące; wiejącym wierze; błękicie nieba; blasku promieni; przejrzystej wodzie…
Najpiękniejszym cudem życia jest jednak poczęcie dziecka. Chyba nie da opisać się słowami, co czuje kobieta stająca się matką.
Narodzone dziecko to życie, którego nie można odbierać. Tyle słyszy się teraz o mordach na dzieciach. Tyle mówi się o klonowaniu, które jest wbrew naturze i Bogu.
Takie dzieci są tylko i wyłącznie ofiarami ludzkiej bezmyślności. Nie można mordować dzieci, one niczym nie zawiniły. Są zbyt małe, by móc czymkolwiek przeszkadzać. Klonowane dzieci będą poddawane eksperymentom, nie będą miały miłości, którą powinny być obdarzone.
Należy zważać na to, w czym widzi się życie, jak się je postrzega, jak się do niego odnosi…i jak należy je przekazywać.

Kika

Post autor: Kika » śr kwie 26, 2006 12:01 pm

No dobra wbrew Bogu to to jest, a gdzie Bóg jak ludzi mordują :?: Gdzie był podczas I wojny światowej i II :?: Gdzie Bóg jak ludzie chodzą głodni po świecie :?: Gdzie on jest :?:

AdminNarkoza
Administrator
Administrator
Posty: 0
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 1:53 pm

Post autor: AdminNarkoza » śr kwie 26, 2006 3:34 pm

Popatrz na to z innej strony. Gdyby Bóg interweniował gdy dzieje się źle to mielibyśmy raj na ziemi. A po drugie człowiek i każda istota ma własną wolną wolę. Czyli Bóg nie może nakazać czegoś człowiekowi.

Kika

Post autor: Kika » śr kwie 26, 2006 6:15 pm

No dobra ale jak coś to gdzie on jest :?:
Chociaż mógłby oszczedzic te małe biedne istotki, które są mordowane przez własnych rodziców i wogóle :?:
Tak wiem płacimy za grzech Adama i Ewy ale czy az do takiego stopnia by mordować ludzi, Coc kryształowa i wogole :?:
CZy to jest normalne :?: Ja osobiście nie wierze w to ze Bóg stworzył Świat bo ja uznaje teorie geograficzną ze swiat został stworzony z materii... ale to tak margoinesem
Wiecie jestem zbulwersowana tym iż Bóg daje jakiekolwiek nadzieje ludzia, nadzieje na lepsze jutro gdzoie akurat jest gorzej :/

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw kwie 27, 2006 9:50 am

Moim zdaniem jest tak, że Bóg jako osoba został stworzony przez ludzi z przeszłości i to dalekiej. Zostało to zrobione tylko dlatego, że ludziom żyło się źle i musieli mieć jakąś nadzieję i ktoś to wykorzystał. W końcu nie ma żadnych konkretnych dowodów na istnienie Boga i na to, że wszystko co opisuje np. biblia są autentyczne. Wg mnie to są wymysły ludzkie. Jeśli się mylę, to mnie przekonajcie, że tak nie jest.

Kika

Post autor: Kika » czw kwie 27, 2006 10:15 am

I tu zgadzam sie z Tobą Kasiak :) Tak dokładnie jest :D

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw kwie 27, 2006 7:39 pm

A jednak nie jestem sama w takim rozumowaniu :->

Kika

Post autor: Kika » ndz kwie 30, 2006 12:52 pm

Bo to jest najlkepsze rozumowanie, od wszystkich innych...

Czrnulka

Post autor: Czrnulka » śr maja 10, 2006 10:24 am

tu zgadzam sie z Tobą Kasiak :) Tak dokładnie jest :D mam podobne poglądy pod tym wzgledem :))

Kasiak

Post autor: Kasiak » czw maja 11, 2006 9:33 am

Chyba jak większość...tutaj...z tego co widzę.

ODPOWIEDZ