Osiemnastka.....

Dyskusja dotycząca rozrywki i hobby.
Madziallenka=)

Osiemnastka.....

Post autor: Madziallenka=) » ndz lis 11, 2007 10:29 am

Siemka:) Mam takie pytania. Otóż do mojej 18-stki zostało jeszcze troche czasu(konkretnie 10 miesięcy) ale już teraz o tym myślę. Zastanawiałam sie czy zaprosić znajomych do knajpki na piwo czy urzadzić imprezę (na góra 20 osób). Pierwsza wersja jest korzystna i mało kosztowna,ale to przecież jedyna w życiu okazja:) Więc chciałabym zorganizować małą ale udaną i niezapomnianą imprezę. Problem jest jednak z kasą. Salę będe miała albo za darmo albo bardzo tanio więc to nie jest problem,ale czy wystarczy mi 400-500zł?? Wiem że to stosunkowo mało,ale stać mnie tylko na takie możliwości finansowe:) Oczywiście jestem ogromną fanką różnych gadżetów typu konfetti,balony,serpentyny i dostaje na ich punkcie bzika więc nie może ich zabraknąć... Prosze napiszcie ile wy wydaliście na swoje 18,ile alkoholu było,jakiego i ile na ten alkohol wydaliście,ile jedzenia i na ile osób... Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam:** :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » ndz lis 11, 2007 11:40 am

Jak dla mnie nie liczy się wystawność przyjęcia tylko samo to, że je przygotowałaś. jeśli musi być skromne to niech takie będzie. Ludzie przyjdą i też będą się dobrze bawić.

Moja osiemnastka odbyła się u mnie na wsi pod gołym niebem przy ognisku, a potem spanie gdzie popadnie. I do tej pory ludzie czasami to wspominają. Zresztą rok później tak samo licznie się pojawili, z tym, że już ze swoim prowiantem.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Madziallenka=)

Post autor: Madziallenka=) » ndz lis 11, 2007 12:54 pm

Racja.... Też mam świetne warunki do zorganizowania imprezy pod gołym niebem przy ognisku... To nawet świetny pomysł tylko że to jest koniec września i pogoda może już być nie taka... A może napiszesz coś na temat alkoholu?? ile było osób i ile picia??:D ja myślałam nad 10 flaszkami wódki i 20 piwami...

Awatar użytkownika
Jack
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: wt lip 18, 2006 5:44 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Jack » ndz lis 11, 2007 9:40 pm

Ja miałem na ok 20 osób 4 flaszki wódki plus całą masę takich malutkich buteleczek z jakimś ziołowym specjałem(co pewnie dało jakieś 2 flaszki ekstra) poza tym 2 skrzynki piwa i 5 litrów wina. I jeszcze trochę na drugi dzień zostało. Licz się z tym, że nieważnie ile kupisz alkoholu ludzie i tak będą pijani, bo zawsze ktoś jeszcze coś ze sobą przywiezie.
The only rules that really matter are these: what a man can do and what a man can't do.

Awatar użytkownika
grzesiu
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 389
Rejestracja: czw lip 27, 2006 7:51 pm

Post autor: grzesiu » pn lis 12, 2007 1:15 pm

Jack pisze:Ja miałem na ok 20 osób 4 flaszki wódki plus całą masę takich malutkich buteleczek z jakimś ziołowym specjałem(co pewnie dało jakieś 2 flaszki ekstra) poza tym 2 skrzynki piwa i 5 litrów wina. I jeszcze trochę na drugi dzień zostało. Licz się z tym, że nieważnie ile kupisz alkoholu ludzie i tak będą pijani, bo zawsze ktoś jeszcze coś ze sobą przywiezie.
Dokładnie, ja przed swoją 18stką też myślałem, że nie wystarczy (a robiłem na 12 osób, wiadomo, wakacje, część powyjeżdżała), wprawdzie sam kupiłem dwie flaszki plus w domu były kolejne trzy (browarów było z 50), to i tak sporo osób przyszło z kolejnymi flaszkami. W efekcie wszystkiego absolutnie wystarczyło i sporo zostało.

Awatar użytkownika
pawel1990
Bywalec
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 2:18 pm
Kontakt:

Post autor: pawel1990 » pn lis 12, 2007 6:07 pm

jak chcesz jakąś niskobudżetowa imprezę to najlepiej zrób ognisko gdzieś na działce albo jakimś miejscu na ogniska w lesie zdalna od zabudowań. takie imprezy w plenerze są najlepsze
a jak nie masz kasy na alkohol to zawsze można zbełtać trochę spirytusu z wodą albo sokiem, i wszyscy będą zadowoleni

Awatar użytkownika
Pyskaty
Zapaleniec
Zapaleniec
Posty: 1264
Rejestracja: czw lis 01, 2007 9:04 am

Post autor: Pyskaty » śr lis 14, 2007 6:02 pm

Pojedz sobie do Czech i kup takie coś jak Fryderyk za 10 zł litr więc wódki Ci starczy albo spirytus za 18 zł Fryderyk Golden 96% rozmieszaj z wodą i będzie 2 litry wódki :> ja nikogo nie zapraszałem na swoją 18 po co ? nie czułem takiej potrzeby kto chciał to wbił i poszliśmy się napić :>
Czasem mam jazdę zapomnieć o wszystkim kupić bilet donikąd i spakować walizki...
----------------------------------------------------------

To nie jest mecz na sali gdzie możesz wziąć przerwę to jest życie albo masz werwę, albo zamknij gębę ..

ODPOWIEDZ